Uus-Meremaa on viimaseks maismaatükiks, mille inimesed asustasid. Polüneesia meresõitjad saabusid siia 11. ja 13. sajandi vahel ning panid aluse maoori kultuurile. Uus-Meremaa maoorikeelne nimi Aotearoa tähendab „pika valge pilve maa“. Legendi järgi sai maa oma nime kui avastajad saarele lähenedes nägid horisondil sellist pilve.
Uus-Meremaa on ainulaadne ja tuntud oma erakordselt kauni looduse poolest. Jääliustikega mäed, metsad, kiirevoolulised jõed, sügavad selge veega järved, fjordid, vulkaanid, geisrid, keev muda ja liivarannad. Imelised sõnajalametsad ja puuhiiglased. Riigis elab 4,5 miljonit inimest ja 50 miljonit lammast. Põnev on sel maal tutvuda pärismaalaste maooride kultuuriga. Ei saa unustada ka veine ja kiivisid. Uus-Meremaa imeline loodus on viimastel aastatel pakkunud üle kogu maailma palju kõneainet, sest siinsetes erinevates muinasjutulistes paikades on filmitud mitmete suure publikumenuga filmide stseene ning see on aidanud populariseerida saareriigi looduse ilu kogu maailmas.
Lõunapoolkeral on põhjapoolkeraga võrreldes kõik tagurpidi – aastaajad on vahetuses, põhi tähendab sooja ja lõuna külma ning isegi kraanikausist vee ärajooksuspiraal keerleb teises suunas. Enamasti arvatakse, et Uus-Meremaa mitmekülgselt huvitavad looduskaunid kohad paiknevad valdavalt Lõunasaarel. Kuna külastame oma reisil nii Põhja- kui Lõunasaart, saate ise veenduda, et nii see ei ole, ilu on mõlemal saarel.