Zakinthos

Reisid toimuvad 27.05 - 29.07.2017, 01.09 - 06.10.2017
Väljumised reede
Kestvus 7 ööd, 14 ööd

Küsi lisainfot ja pakkumist meie kontoritest või puhkus@tensireisid.ee

 

Zakynthose saar asub Joonia meres, Peloponnesose poolsaare kõrval. Lumivalged rannad, soe kliima, kristallselge merevesi, merikilpkonnad ja võrratu Kreeka köök taskukohaste hindadega on ühed paljudest märksõnadest, millega saart iseloomustada.

Saar on eelkõige tuntud oma kauni Navagio ehk Laevahukuranna poolest. Saare rand ning piimjas-elektrisinine merevesi on ebamaiselt kaunid. Selle krooniks on rannal seisev piraadilaeva vrakk, mis seilas Kreeka ja Türgi vahel ning vedas salakaubana tubakat ja alkoholi. Ühel tormisel ööl sundis Kreeka merevägi laeva kontrolliks randuma, piraadilaev asus põgenema, kuid jooksis karile ja jäigi igaveseks rannale. Alkoholist ja tubakast on saanud legend ning imeilusa ranna külastusest iga Kreekas puhkaja unistus.

Kahe kilomeetri pikkune Tsilivi liivarand kutsub teid nautima päikest, Kreeka ilu ja sõbralikku õhkkonda. Oliivipuusaludest ümbritsetud Tsilivi restoranid katavad lauad kreeka ja rahvusvahelisest köögist tuntud roogadega ning kauni päeva lõpetab õhtune jalutuskäik rannapromenaadil. Puhkusepäevadele pakuvad vaheldust erinevad veespordi võimalused, veepargid ning avastamist väärivad ka unikaalne laevahuku rand ja sinised koopad.

Kalamakis on ligi 9 km pikkune peene liivaga rand, mis sulandub kokku kõrval asuva Laganasi kuurordiga, on kilpkonnade pesitsemispaik. Zakynthose tuntuimat looma, kilpkonna ja tema jälgi on suurim võimalus näha just siin. Hommikused kilpkonna loivajäljed rannal, hoolikalt piiratud pesad ja mereretked kilpkonnade seltsis on mälestused, mida siit kindlasti koju viia.

Armsas ja maalilises Argassi külas veedate täiusliku ja rahuliku rannapuhkuse. Argassi küla on täis võluvaid väikerandu ja kohalike seas populaarseid restorane. Kui soovite lisada puhkusele särtsu, saab minna nautima Zante ööelu, mis on vaid lühikese vahemaa kaugusel.