Viin, muusika ja vein

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 599 €

 

 

Stephanson

 

Hofburg

 

Viin

 

Schoenbrunn

 

Melk

 

Wachau

 

Wachau

 

Wachau

 

Wachau

 

Wachau

 

Wachau

 

Viini kuulsad koogid

09.07 - 14.07.2019
1. päev

Väljasõit Tallinnast kl 06.00 Rahvusraamatukogu eest parklast, Viljandist kl 07.00 Vabaduse platsilt. Pärnust kl. 07.40 hotell „Pärnu“ eest. Sõit läbi Baltimaade ja Poola. Lõunasöögipeatus Leedus. Öömaja Poolas pärast Varssavit ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Tšehhi. Teel kuulete juttu nende maade ajaloost, kommetest, inimestest. Lõunasöögi peatus. Õhtuks jõuame Viini. Majutus 4 järgnevat ööd samas ***hotellis kesklinnas (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Päeva alustame kauni rokokoo interjööriga ja võrratute aedadega Schönbrunni lossiga. Imetleme balliruumide ja söögitubade hiilgust ning eluruumide intiimsust. Õdus õhkkond, mida siin nautisid Maria Theresia ja tema järglased. Klassikalises prantsuse stiilis loodud pargi üle domineerib Gloriette, künkaharjale ehitatud võimas sammaskäik. Siit avaneb kena vaade lossile ja kogu Viinile. Teel Gloriette’i juurde möödume Neptuni purskkaevust ning arvukatest teistest antiikmütoloogiast inspireeritud kujudest. Viin - see on muusika Teie hingele. Linn väärib õigustatult nime keiserlik ja on olnud sajandeid Euroopa õukonnaelu keskpunkt. Elegants ja nostalgia, luksus ja romantika, muusika, kunst, keisrite hiilgeaegu meenutavad paleed ja lossid. Siin kõlavad Straussi valsid. Jalutuskäik linnakalmistul, kuhu on maetud kuulsaid kunstnikke, kirjanikke, heliloojaid… Bussisõit mööda kuulsat Ringstrasset, mis oli keiser Franz Josephi suur panus linnaarendusse. Bulvar rajati vana linnamüüri asemele. Sellel asuvad esindushooned ühendavad kõiki Euroopa ajaloo suuri arhitektuuristiile: Staatsoper, Parlament, Raekoda, ülikooli peahoone, Burgtheater, Votivkirche... Külastame ka linnaparki, kus seisab üks enam pildistatud vaatamisväärsusi Viinis, valsikuningas Johann Straussi kuldne kuju Doonau nümfide keskel. Majutus hotelli ja väike puhkus. Ainult Viinis võite leida juba linna piires viinamarjaaedu ja veinikülasid. Kuulsaim neist on Grinzing. See on tore kohake õhtu möödasaatmiseks. Õhtusöök veinimajas - muusika, vein ja maitsvad road (lisatasu eest).

4. päev

Hommikusöök. Pea kõik linna suurimad vaatamisväärsused asuvad 2001. a. UNESCO maailmapärandi mälestusmärgiks kuulutatud Innere Stadtis (vanalinnas), seega on need kohad jalutuskäigu kaugusel. Linnaekskursioon. Otse vanalinna südames kõrgub võimas gooti stiilis Stephansdom, linna hing. Enam kui kaheksa sajandit on see katedraal linna valvanud, pidades vastu põlengutele ja vallutustele. Jalutame jalakäijate tänaval Grabenil, mille keskel seisavad barokne Katkusammas ja kaks purskkaevu. Samas kõrval asub Püha Peetri barokk-kirik oma suursuguse rohelise paatinakattega kupliga. Keisririigi võlu ja vaimsust mõistate alles siis, kui olete teinud jalutuskäigu vanalinnas ja läbinud Hofburgi paleekompleksi õue. Hispaania Ratsakool, Josefsplatz, Augustinerkirche, Albertina, Burggarten. Maria-Theresia väljak, kus kahel pool asuvad suuruselt maailmas neljanda galeriina tuntud Kunstiajaloo- muuseum ja väga rikkaliku ning mitmekülgse kollektsiooniga Loodusloomuuseum. Vaba aeg Kunstiajaloo või Loodusloo muuseumi külastuseks või ostude sooritamiseks linna populaarsemal ostutänaval Mariahilferstrassel. Ekskursioon Staatsoperisse. See oli esimene hoone, mille Franz Joseph I laskis ehitada prestiižsele Ringstrassele, mis rajati vana linnamüüri asemele. 1869.a. püstitatud majesteetlik Viini Riigiooper on ikka veel linna kuulsusrikka vaimuelu keskuseks.

5. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Täna teeme väljasõidu Doonau orgu. Jõe kohal kõrguv kaljut krooniv Melki klooster on üks selle piirkonna võimsamaid vaatepilte. Klooster oma Doonaupoolse fassaadiga kõrgub kaljudel nagu hiigelsuur orel mäe peal. Juba roomlaste ajal oli see jõekäänu kontrolliv koht strateegilise tähtsusega. Esmane klooster rajati siia 11. saj. Praegune suurejooneline kloostriansambel on üks ilusamaid barokkehitisi 18. sajandist. Tornid koos kaheksanurkse kupli, alumise raamatukogu ja Marmorsaaliga moodustavad harmoonilise koosluse. Klooster oma ülirikkalike kaunistustega jätab unustamatu mulje. Kloostrikirikule on raske võrdväärset leida. Kiriku sisemus on rikkalikult kaunistatud punase ja kuldsega. Siin on suurepärane peaaltar ja nikerdatud kantsel ning imelised laefreskod. Sama muljetavaldav on ka rikkalikult kaunistatud ja laemaalingutega raamatukogu. Külastajaid võtavad vastu kaunis park ja rosaarium ning omapärased siseõued. Seejärel sõidame Wachau Strasset mööda läbi Doonau oru maalilise piirkonna. Viinamäed, aprikoosiaiad, külakesed ja lossivaremed ning pooleldi udusse mähkunud kaljuseinad. Wachau kanti 2000. a. UNESCO Maailmapärandi nimekirja Wachau kultuurmaastikuna, tunnustades siinset arhitektuuri ja põllumajanduse ajalugu. Selle piirkonna veinitradistsioonid on pärit juba Rooma aegadest. Külastame veinimõisat. Lõunasöök veinimõisas. Peale seda tutvume veinivalmistamisega ja degusteerime veine (ettetellimisel, lisatasu eest). Sõit tagasi Viini, linna, kus on alati ruumi lõõgastumiseks. Alates 16. sajandist on Viin tuntud Euroopa muusikapealinnana. Ja muusikat siin jätkub. Õhtul saavad soovijad minna kontserdile (võimalusi on mitmeid).

6. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Soovijatele Hofburgi palee külastus. See oli Austria valitsejate koduks juba 13.sajandist alates. Teeme ringkäigu keiserlikes eluruumides. Esimesed toad tutvustavad meile keisrinna Elisabethi (Sissi) elu ja ilu. Imetleme ka Keiserliku hõbeda ja lauanõude kogu. Siin on hindamatuid portselanserviise, mis jõudsid Habsburgide kätte pulmade ja sünnipäevade käigus. Kärtnerstrasse jalakäijate tänav on alati olnud Viini seltkonnaelu keskpunkt, kuna ühendab linna usulise ja kultuurilise keskpunkti - Stephansdomi ühes ja Staatsoperi teises otsas. See on üks linna moekamaid tänavaid oma mitmest ajastust pärit ehitistega. Vähesed maailma maad suudavad võistelda Austria pühendumusega magusatele hõrgutistele. Austerlased armastavad oma kooke ja neil on neid väga palju erinevaid sorte. Aeg nautida viini kohvi ja kooki mõnes kesklinna õdusas kohvikus. Sõit hotelli juurest lennujaama. Teel teeme peatuse ka Hundertwasseri kirjude majade juures. Lainelised fassaadid on kaunistatud eredavärvilise maalritöö, plaatide, keraamika ja sibulkuplitega. Seda omapärast arhitektuuri lihtsalt peab oma silmaga nägema. Lend Viin-Riia kl 18.45-21.40; Riia-Tallinn kl 23.10-23.59 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
599 € korduvreisija soodushind

629 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 07.02.2019.

HINNA SEES:

  • lennupilet,
  • lennujaamamaks 33 € (20.07.2018. seisuga, võib muutuda),
  • öömaja ***hotellis (2-sed toad),
  • mugavustega buss,
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
  • lõunasöök + veinimõis + 3 veini degustatsioon,
  • ühese toa lisatasu 130 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lennul teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Schönbrunni loss 16 €
õhtusöök Grinzingi veinimajas  24 €
Melki klooster 14 €
kontserdipilet al. 49 €
Hofburgi loss 15 €
ekskursioon Staatsoperis 9 €
Loodusloo muuseum
12 €
Kunstiajaloo muuseum
16 €
linnatranspordi pilet 2.40 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles