Tartu büroo: Ülikooli 4 II korrus Tel 7 344 207 tartu@tensireisid.ee

Tallinna büroo: Estonia pst 5a Tel 6703 000 tallinn@tensireisid.ee

Pärnu büroo: Ringi 10 Tel 44 26 300 parnu@tensireisid.ee

Soome - Turu saarestiku pärlid

Reisi lühiinfo

SOODUSHIND:
al. 299 €

 

Turu saarestik

 

 

Turu Castle

 

Naantali

 

Houtskari

 

Korpo

26.06 - 28.06.2019

Üks võimalustest, kuidas puhkuse ajal lahedalt aega veeta, on üritada välja valida maailma kauneima saarestiku põnevaim saar! Saarestikupiirkonna värvikas ajalugu ja kultuur pakuvad huvitavaid reisimisvõimalusi ja toredaid sündmusi otse loodusimede keskel! Turu saarestik oma 20 000 saare ja laiuga on täiesti unikaalne piirkond maailmas. Maal ja merel keerlev Suur ringtee ühendab saared omavahel pärlikeeks, mis pakub suurepärase võimaluse saarestikuga tutvumiseks. Mereavaruse ja mandri vahel asuva saarestiku uskumatult kaunis ja imeline loodus ei jäta kedagi külmaks!

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 04.30 Vanemuise alumisest parklast, tallinlastega kohtume sadamas A-terminali ees parklas kl. 07.00 meie bussi juures. Viking XPRS kl. 08.00-10.30 Helsingisse (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad. Palun kontrollige). Võtame suuna Turu linna poole mööda Soome lõunaosas kulgevat Kuningateed, mis on Põhjamaade tähtsaim turismimarsuut. Kunagisel vanal postiteel sõitsid juba 14 sajandist alates kuningad ning nende maksukogujad ja kullerid, piiskopid ja kodanlased, kunstnikud ja sõjavägi. Kaarina juures pöörame saarestikku. Külastame lambafarmi, kus huvilistel on võimalik uudistada ja osta hinnalisi nahktooteid ja suveniire, vaadata näitust. Taani juurtega perenaine ja peremees esitlevad uhkusega oma nutikaid karjakoeri, kes imelises koostöös oma peremehega juhivad lambaid. Edasi sõidame veinitallu, mis alustas oma tegevust juba 1996. aastal. Veinitalus valmistatakse marja- ja puuviljaveine ning likööre. Võimalus degusteerida veine. Suundume Turu saarestiku „pealinna“. Parainen on ainuke linn Soomes, mis on kõikjalt veega ümbritsetud. Linnake asub kakskeelses regioonis, kus rootsi- ja soomekeelne elanikkond on koos rajanud rikkaliku kultuurimaastiku ja -pärandi. Teeme mõnusa jalutuskäigu kesklinnas. Siinsete väikeste armsate puumajakeste keskelt leiame sellisegi, kus 1907 varjas end keegi dr.Müller (Lenin!), kes ei joonud viina. Tutvume Soome suurima paekivikaevandusega, mille algusaeg ulatub 1898. aastasse. Vaatetasandikult avaneb meile pigem säravvalge marmorlehter, millel sügavust 250 m. Selle põhjas korraldati aastaid tagasi uhke kontsert, mida kuulas üle 10 000 inimese, esines Soomeski armastatud Tom Jones. Lillmälös läheme esimesele praamile (ülesõit kestab 10 min). Idülliline Nauvo kirikuküla oma purjevenesadama ning selle juures asuvate poekeste ja söögikohtadega on tõeline pärl. Majutus 2 järgnevat ööd Turu kesklinnas ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Suundume Paraiselt läbi Nauvo Korppoosse (ülesõit kestab 5 min). Saarestikuküla Korppoo oma uhke kivikirikuga. Galtbyst praamiga Houtskärisse (ülesõit kestab 30 min). Houtskär on väike ja idülliline saarestikumaakond, kus turiste lahkelt vastu võetakse. Külastame Saarestikumuuseumi ja kaunist Püha Maria puukirikut. Iniö on üks Soome väiksematest maakondadest. Iniö uhkuseks on printsess Sophia Wilhelminale pühendatud maakivikirik, mille valmimiseks 1801 koguti raha nii Rootsi kui Soome aladelt. Jõuame Kustavisse, mis on kuulus oma mitmekülgse käsitööga. Pisikeses käsitöökülas tegutseb keraamikatöökoda, on väikesed poekesed tekstiilide, klaaside ja klaasimaalidega. Armsas kohvikus kosutame end tassikese kohvi ja munkkiga. Jätkame teekonda Askaisesse, Louhisaari mõisasse. Oleme jõudnud Soome marssali Mannerheimi sünnikoju. Suures pargis asuv viiekorruseline kelpkatusega hoone on ehitatud 17. sajandi lõpul. See kuulus aristokraatlikule, ent kurikuulsale Flemingite suguvõsale. 19. sajandi esimesel poolel omandasid mõisa Saksamaalt pärit Mannerheimid. Seal sündis ja veetis lapsepõlve tulevane tsaariarmee kindralleitnant, pikaaegne Soome sõjaväe ülemjuhataja ja hilisem president marssal Carl Gustaf Emil Mannerheim. Loss on pääsenud põlemisest ja rüüstamisest ning originaalilähedaselt restaureeritud. Teise korruse tubades on säilinud sisustus marssali noorusajast, kolmandal korrusel on 17. sajandi stiilis vapustavad laemaalingud. Tagasisõit Turusse. Öömaja samas hotellis.

3. päev

Hommikusöök. Ülikoolilinn Turu on kunsti, kultuuri ja ajaloo linn, aastal 2011 oli ta Euroopa kultuuripealinn. Turu toomkirik on Soome luteriusu peakirik ja ühtlasi Soome rahvuspühamu. Turu kindluse ajalugu sai alguse 1280-ndatel aastatel, oma hiilgeaegu elas kindlus 16. sajandi keskpaiku. Külastame Soome ühte põnevamat vabaõhumuuseumi, enne Turu linna suurpõlengut kujunenud käsitööliste elurajooni Luostarinmäel. Teekond jätkub võluva vanalinnaga suvituslinna Naantalisse. Päikeselinn Naantali on lummav segu merest, saarestikust, puumajadega ääristatud tänavatest, rikkast kultuuriloost. Vana Naantali peatänavaks on Mannerheimitänav, kust leiab hulgaliselt kohvikuid, kunstigaleriisid, vanavarapoode ja armsaid poekesi. Mõningaid maju on mainitud juba 16. sajandil. Naantali kloostrikiriku künkalt paistab ka Soome presidendi suveresidents, arhitekt Lars Soncki kavandatud ja kujundatud 1916. a. valminud uhke graniitloss. Lohja on Lohjanjärvi läheduses paiknev linnake, mille pärliks on haruldaselt terviklike keskaegsete joonistega kaunistatud Püha Laurentsiuse kirik. Lohja sümboliks on punapõskne õun, kuna see paik on Mandri-Soome põhjapoolseim õunapuude kasvuala. Tagasisõit Helsingisse. Kiirlaev Viking XPRS kl. 21.00-23.30 Tallinnasse A-terminali. Sõit Tartusse.

SOODUSHIND:
299 € korduvreisijatele

319 € tavahind

HINNA SEES:

  • laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn,
  • Turu saarte praamipiletid,
  • mugavustega buss,
  • öömaja ***hotellis koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 70 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Mannerheimi mõis 9 €
Veinitalu, degusteerimine
12 €, ainult veinitalu 2 €
Lambafarmi külastus
9.50 €
Saarestikumuuseum
4 €
Turu vanim kvartal, käsitööliste vabaõhumuuseum 
6 € täisk (grupipilet), 4 € pens (grupipilet)
Lohja kirik
2 €
Kohvipaus saarestikus
u. 7 €
Saarestiku leib
u. 5 €
Lõuna ABC-s (rootsi laud)
u. 10 €Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles