Tuneesia

Reisid toimuvad 19.04 - 20.10.2019
Väljumised reede
Kestvus 7 ööd, 14 ööd

Küsi lisainfot ja pakkumist meie kontoritest või puhkus@tensireisid.ee

 

Тuneesia on maa, kus tunnetate araabia ja prantsuse kultuuri eripärasid. Vahel võib teile tunduda, et viibite Euroopas, teinekord aga panevad teid imestama araabia kultuuri nüansid.

Puhkus Põhja-Aafrikas annab teile võimaluse kogeda tõelist aafrikalikku eksootikat ja araabialikku külalislahkust. Lisaks torkavad siin silma just Põhja-Aafrikale omased kontrastid: aasta luksusauto kõrvu vankri ette rakendatud eesliga, karjapoiste telkide vahel kõrguvad arvutitootjate neoonreklaamid ja satelliittelevisiooni antennid.

Samanimelise järve ääres asuv Tunis sai riigi pealinnaks 1956. aastal. Selles linnas on tänapäev põimunud ajaloo ja vanade kommetega ning araabia maade koloriit euroopalike tavadega. Tunise vanalinnas meelitavad teid ligi astuma vanad mošeed, turu lõhnad ja värvikirevus ning pisikesed poekesed. Siin asub pealinna suurim ja vanim (VIII sajandist pärinev) mošee – Suur ehk Oliivipuumošee (Jami ez-Zituna Legendi järgi kasvanud mošee kohal maagiline oliivipuu.

Kaunis liivarandadega lahes peituvat Hammameti võib pidada Tuneesia kuurortide pealinnaks. Tänapäevases Hammameti kuurordis puhkavad inimesed kogu maailmast. Veel XX algul oli Hammamet vaikne kaluriküla. Selle paiga kujunemine kuurordiks algas 1910.tel aastatel, kui kuulus Rumeenia aristokraat Georg Sebastian ehitas siia mauri stiilis villa, kuhu kutsus sõpru puhkama. Sellest ajast saati on omale sellesse linna suvemaju ehitanud mitmedki varakad inimesed, näiteks on see näitleja Sophia Loreni lemmikkuurort. Hammameti vanalinnas on palju huvitavaid muistseid hooneid. Kõige vanem säilinud hoone arvatakse pärinevat aastast 904. Linna peamošee on püstitatud 1236. aastal. Hammameti iidse medina müüri ääres leidub hulgaliselt mauri stiilis välikohvikuid, kust avaneb imeline vaade Vahemerele.

Nabuli linnake asub Hammametist 10 km kaugusel. See on populaarne kuurort ja traditsioonilise tuneesia keraamika valmistamise keskus. Puhkajaid võluvad siinsed imelised valged liivarannad. Nabulis saab osta autentseid suveniire ning õhtuti veeta aega kohalikes hubastes kohvikutes ja restoranides. Eksootikaarmastajatel tasub külastada kord nädalas korraldatavat kaamelite turgu.