Tulbimeres Holland ja lillefestival

Reisi lühiinfo

SOODUSHIND:
al. 749 €

 

19 vaba kohta

 

Vaata reisi marsruuti 

Amsterdam

 

keukenhof

 

Zanse

 

keukenhof

 

Zanse

 

Keukenhof

 

Volendam

 

Delft

12.04 - 15.04.2019
MUIDERSLOTT – AMSTERDAM – KEUKENHOF – LISSE – MADURODAM – DEN HAAG – DELFT – ALKMAAR –ZAANSE-SCHANS – VOLENDAM

Kevadised tulbiväljad on väga muljetavaldavad. Võimalus viibida 50-aastase traditsiooniga lillefestivalil - näha oma silmadega majakõrguste lilleskulptuuride rongkäiku Lisse’s, külastada maailma suurima sibullillede kollektsiooniga ainulaadset Keukenhofi aeda. Saate nautida kontrastiderikast Amsterdami tuledes virvendavatel kanalitel ja Madurodamis heita pilk kogu Hollandile miniatuuris.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas ......... kl 07.30. Lend Tallinn-Amsterdam kl 09.15-10.40 (NB! Kohalikud ajad. Lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige paar päeva enne reisi). Sõidame Muiderslotti. See on kõige paremini säilinud keskaegne loss Hollandis. Kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Siin on filmitud palju keskaegset atmosfääri vajavaid TV show’sid. 13. sajandil rajas krahv Floris V kivilossi Vechti jõe suudmealale, mis oli sel ajal peamine kaubatee Utrechti. Kaks sajandit hiljem taastas selle Baierimaa hertsog Albert I, kes oli sel ajal ka Hollandi ja Zeelandi krahv. Järgmine kuulus omanik oli poeet ja ajaloolane P.C. Hooft, kes 17. sajandi esimesel poolel veetis oma suved lossis. Ta laskis rajada ka siinse lilleaia ja istutada ploomipuud. Tänapäeval kuulub loss Rahvusmuuseumile. Lossi interjöör on restaureeritud 17.-18. sajandi stiilis ja samuti on taastatud aed. Osades ruumides eksponeeritakse esinduslikku keskaegsete relvade ja turviste kollektsiooni. Soovijatele lõunasöök (lisatasu eest). Sõit AmsterdamiLaevasõit kanalitel ja õhtune jalutuskäik “punaste laternate rajoonis“. Majutus kõik 3 ööd Amsterdami eeslinnas ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Väljasõit Hollandi tulbipõldude piirkonda, kus külastame suurejoonelist Keukenhofi lilleaeda, mis on ainus omataoline Euroopas. Avatud vaid kaks kuud aastas. Peenardel õitsevad tuhanded tulbid, nartsissid, hüatsindid. Paviljonides on igal aastal uus kujundus ja uutel teemadel lillekompositsioonid. Lõuna ajal jälgime Lisse'i ümbruses lilleparaadi. See on Hollandi igakevadine uhkus. Suurte autodel veetavate lillekompositsioonide paraad läbib päeva jooksul 40 km pikkuse teekonna, saatjateks orkestrid ja võluvad trummitüdrukud. Põgus tutvus kuningliku Den Haagiga, Hollandi valitsuse ja parlamendi linnaga, mis asutati 13. saj. See on pargirohelusse sulanduv aristokraatide ja rikaste linn. Külastame Madurodami. “Mini Holland”, kus uskumatult lühikese ajaga saab ülevaate kogu Hollandist. Õhtune jalutuskäik Delftis, linnas, mis on üle maailma tuntud tänu oma sinivalgele keraamikale. Puudega ääristatud kanalite, kuulsate ehitiste ja muuseumidega on Delft üks Madalmaade võluvamaid linnu.

3. päev

Hommikusöök. Väljasõit Alkmaari. See ajalooline linnake on tuntud eelkõige tänu kuulsale iganädalasele juustuturule. See traditsiooniline turg on tuntud juba 17. saj algusest ning toimub Waagpleinil. Siia on kokku veetud hulgaliselt juustu Edamist ja Goudast. Kuulsad juustukandjad traditsioonilistes valgetes riietes ja õlgkaabudes veavad jooksujalu kaalukotta suuri juusturattaid. 17. saj pärit kesklinna hooned vanade fassaadidega, vana kindlus, mis muudetud aiaks. Zaanse-Schansi vabaõhumuuseum - 17. sajandile iseloomulik tuulikute küla. Juustufarm, kus saab degusteerida ja kaasa osta ehtsat hollandi juustu. Puukingatöökojas näeme kuidas valmivad kuulsad hollandi puukingad. Külastame Volendami kaluriküla – ühte maalilisemat paika Hollandis. Saab ka proovida kohalikke toite.

4. päev

Hommikusöök. Päev Amsterdamis. Alustame teemandilihvimistehasega (tasuta). Aeg muuseumide külastamiseks. Valik on teie – Vincent van Gogh’i muuseum, Madalmaade Kunstimuuseum, Kaasaegse Kunsti muuseum. Soovijad saavad külastada lilleturgu ja Madame Tussaud’ vahakujude muuseumi. Jalutuskäik südalinnas. Siin on palju kaunite fassaadidega rikaste kaupmeeste häärbereid, omapärane atmosfäär, kus on läbi põimunud maailmakuulsad kunstimuuseumid kontrastiderikaste kaubandustänavatega. Linna võlu ja sarm on tema kanalid, kutsustakse ju Amsterdami Põhjamaade Veneetsiaks. Vaba aeg linnas. Transfeer lennujaama. Lend Amsterdam-Riia kl 18.50-22.05; Riia-Tallinn kl 23.10-23.59 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

SOODUSHIND:
749 € korduvreisijatele

789 € tavahind

HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-Amsterdam-Tallinn,
  • lennujaamamaksud 35 € (19.11.2018 seisuga, võivad muutuda),
  • kohalik buss neljal päeval,
  • majutus kõik 3 ööd Amsterdami eeslinnas ***hotellis koos hommikusöögiga (2-sed toad),
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • lõunasöök 1. päeval 19 €,
  • ühene majutus 108 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x20 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

* Mugavat transporti Tartust Tallinna lennujaama ja tagasi pakub Tartaline AirportShuttle. Vaata lähemalt http://www.tartaline.ee/.

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2018. a. andmetel, hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Muiderslott koos kohaliku giidiga
15 €
Amsterdami kanalisõit
10 €
Keukenhof'i aed (grupihind) 15.50 € (tavapilet 18 €, 4-11a laps 8 €)
Madurodam (grupihind) 12 €
Madalmaade Kunstimuuseum 17.50 € (kuni 18a tasuta)
Van Gogh'i muuseum 18 € (kuni 18a tasuta)
Vahakujude muuseum (kl 10-17.30) 23.50 € (5-15a laps 19.50 €)
Kaasaegse Kunsti muuseum 17.50 € (19-29a 9 €, kuni 18a tasuta)
Rembrandti majamuuseum 13 € (ISIC kaardiga 10 €, 6-17a laps 4 €)
Tramm Amsterdamis 3 € tunnipilet
Lõunasöök Amsterdamis al. 10 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles