Talveseiklus Lapimaal ja külla päris jõuluvanale

Reisi lühiinfo

SOODUSHIND:
al. 399 € (3-ne majutus)

 

 

Pajaküla

 

Põder

 

Arkticum

 

ujumine

 

27.12 - 30.12.2017

Jõulurõõmu ja romantikat nii väikestele kui suurtele - sõit virmaliste maale külla Jõuluvanale, päkapikkudele ja põhjapõtradele, saani- ja kelgusõidud, Arktika muuseum, jalutuskäik Euroopa kõige põhjapoolsemas loomaaias Ranuas, ühe sammuga arktikast troopikasse - ujuma “Edeni” troopikabasseini: liumäed, mullivannid.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 04.30 Vanemuise alumisest parklast. Tallinlastega kohtume sadamas A-terminali ees parklas meie bussi juures kl. 07.00. Viking Line’i laev “Viking XPRS” Helsingisse kl. 08.00-10.40. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad. Palun kontrollige!) Mõnus laevareis üle Soome lahe. Võimalus osta hommikusööki laevas (lisatasu eest). Helsingit kutsutakse ka Läänemere tütreks, kuna linn asub mere süles. Põgus bussiekskursioon jõuluehtes Helsingis – näeme Katajanokka poolsaart oma vanade sadamakaide ja ladudega, Helsingi ilusaim ja koledaim maja, uhke Uspenski kirik, presidendi palee, kaubaturg, Senativäljak võimsa Toomkirikuga troonimas Helsingi kohal. Esplanaadi park – helsinglaste elutuba. Havis Amanda, Mannerheimi tänav, parlamendihoone, Finlandia palee, rahvusmuuseum, ooperimaja. Alustame sõitu Helsingist Lapimaa suunas. Lahti lähedal paistavad meile suusavõistlustelt tuntuks saanud hüppemäed. Sõidame üle Tähesilla, mis on Soome üks kõige enam fotografeeritud sildadest ja teeme selle pildistamiseks peatuse. Soome kuulsad 187 888 järve on enamasti koondunud Kesk-Soome. Soome järvi liigendavad neemed ja lahed ja neis on palju saari. Soome järvedele on iseloomulik see, et nad on jõgede ja lahtede abil üksteisega ühendatud, moodustades nõnda pikki veeteid. Pikema peatuse teeme Heinolas, kus soovijad saavad lõunat süüa. Et tee mõnusamalt sujuks, räägime Soomemaast ja vaatame filmi. Oleme oma reisiga jõudnud Lapimaale. Majutus järgnevad 2 ööd Jõuluvana küla lähistel Rovaniemis ***hotellis (2-sed toad, laps lisavoodil).

2. päev

Hommikusöök rikkalikus rootsi lauas. Lapimaa kütkestab juba oma nimega: metsik ja kaunis, tuttav aga samas tundmatu, ahvatlev ja ettearvamatu, täis legende ja nõidust. VEEDAME TERVE PÄEVA ROVANIEMIS JA JÕULUVANAKÜLAS. Ületame polaarjoone ja siseneme jõuluvana imemaailma, kus kohtume tõelise jõuluvanaga. Kes soovivad saavad end koos jõulutaadiga pildistada. Saadame postkontorist Jõuluvana templi ja margiga tervituskirju oma sõpradele. Jõuluvanakülas saab jalutada ringi, osta suveniire ja nautida kohalikku meeleolu tuledesäras kohvikutes ning soovi korral lõunatada. Pärast seda on võimalus Lumelinnas tuubidega liugu lasta. Seejärel külastame mitmekülgsete atraktsioonidega Santaparki või Arktika muuseumi - samaaegselt huvitav ja õpetlik. Väiksematele lastele sobivas Santapargis saab osaleda päkapikukoolis ja õppida võlusõnu, sõita rongiga läbi Lapimaa aastaaegade ja jõulumaa, vaadata suurel laval jõuluprogrammi. Suurematele lastele sobivas Arktikumi muuseumis on lisaks Lapimaa elu-olu tutvustavale näitusele ka liikuvaid pilte, helisid, arvutiprogramme, et külastajatele Lapimaa kultuurist ja omapärasest loodusest vahetut ettekujutust luua. Võimalusel külastame Rovaniemi suurimat kaubanduskeskust toiduvarude täiendamiseks. Õhtul kelgutame Ounasvaara mäenõlval – lustimist lastele ja täiskasvanutele. Pärast kelgutamist soojendame end kuuma glögi juues.

3. päev

Hommikusöök rikkalikus rootsi lauas. Ainulaadne võimalus külastada Euroopa kõige põhjapoolsemat loomaaeda – RANUA LOOMAAEDA. Siin saab jalutada ja kelgutada härmas loomaaias ja imetleda teiste loomade hulgas suudlevat põtra Elvist, lehvitada jääkarule nimega Manasse, kui on õnne, siis kuulda ka rääkivat kaarnat. Soovijatel võimalus sõita põdrarakendiga või mootorsaaniga. Võimalus külastada ka husky-koerte farmi ja sõita koerarakendiga. Külastame “Fazeri” maiustustepoodi, kus saab oma kommivarusid täiendada. Ühine lõunasöök rikkalikus rootsi lauas (hinna sees). Sõidame läbi puhta talvise Lapimaa looduse Oulusse ja imetleme teel päikeseloojangut. Majutume hotelli. Õhtupoolikul lõbutseme hotelli juures asuvas Edeni Troopikabasseinis – ujumine, liumäed, mullivannid, veemassaažikohad, välibassein, täistundidel lainetus, võimalus proovida soome-, rooma- ja türgi sauna (kõik hinna sees). Hotellitubadest saab kaasa hommikumantlid ja saunarätikud veekeskuse külastuseks ja saab otse oma toast minna keskusesse. Öömaja Sokos hotellis (2-sed toad, lapsed lisavooditel).

4. päev

Hommikusöök rikkalikus rootsi lauas. Sõidame läbi talvise Soomemaa tagasi Helsingisse. Teeme peatuse “Vaskikellos”, kus on Euroopa unikaalseim kellakogu. Siin on võimalus kohvi juua ja vaadata sadu erinevaid kelli alates pisikestest aisakelladest kuni võimsate kirikukelladeni. Jyväskylä lähedal on soovijatel võimalus süüa lõunat. Bussisõidu ajal saavad lapsed värvida toredaid pilte ning koos ema-isaga nuputada Soomemaa kohta käivate lõbusate ja asjalike küsimuste kallal. Laev “Viking XPRS” väljub Helsingist kl. 21.30. Tallinnas A-terminalis oleme kl. 00.00. Sõit Tartusse.

SOODUSHIND:
3-ne majutus 399 € in / tavahind 419 €

2-ne majutus 429 € in / tavahind 461 €

*59 € erihind alla 2-aastasele lapsele, kes reisib koos vähemalt kahe täiskasvanuga ja tal ei ole voodi- ega bussikohta

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 31.07.2017

REISIPAKETI HIND SISALDAB:

 • laevasõidud Tallinn-Helsingi-Tallinn,
 • sõit kõigi mugavustega bussis,
 • ööbimine 2 ööd Lapimaal Jõuluvana küla kõrval Rovaniemis hotellis,
 • ööbimine Oulus Sokos hotellis,
 • 3 hommikusööki rikkalikus rootsi lauas ja lõunasöök Ranuas,
 • Edeni Troopikabasseini külastus à 16 €,
 • Jõuluvana töökoja ja postkontori külastus,
 • üllatuskingitus,
 • ekskursioonid vastavalt programmile ja vahva lastesõbralik giid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest), peredele perekindlustused,
 • hommikusöök laevas (10.50 € täisk, 7.50 € 12-17a, 4 € 6-11a),
 • õhtusöök laevas (26 € täisk, 12.50 € 12-17a, 6.50 € 6-11a),
 • võimalus tellida laevas Helsingi-Tallinn suunal ülesõidukajut.

KAASA: EV pass või ID-kaart, ujumisriided, kelgud, soojad riided (kahed kindad) ja jalanõud, veidi toitu ja termos, punane päkapikumüts, soovi korral jõulukaarte, mida saata oma sõpradele, sõprade aadressid.


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2016. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

võimalus sõita koerterakendiga Pajaküla juures (2 km)  30 € (4-14a), 40 € täisk
pildistamine Jõuluvanaga
A4 foto 30 € (1 pilt); foto+video 40 €
Lumelinn
20 €, alla 3a tasuta
Santapark
27.50 € (3-12a), 33 € täisk
Arktika muuseum
5 € (7-15a), 8 € pens, 9.50 € täisk
Ranua Põhja-Loomaaed
13.05 € (4-14a), 14.40 € täisk
sõit põdrasaaniga Ranua loomaaia juures
9 € (4-14a), 11.70 € täisk
sõit koerterakendiga Ranua loomaaia juures (300 m)
9 € (4-14a), 11.70 € täisk
Lõunasöök Heinolas
rootsi lauas 9.50 €, 5.50 € (alla 12a lapsed), kiirtoit al 5€
Lõunasöök Jyväskyläs
rootsi lauas 10.90 €, 6.90 € (8-12a), 4.90 € (3-7a), kiirtoit al 5 €

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes. Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!

Tagasi Üles