Talveseiklus Lapimaal ja külla päris jõuluvanale

Reisi lühiinfo

SOODUSHIND:
al. 409 € (4-ne majutus)

 

Pajaküla

 

Põder

 

Arkticum

 

ujumine

27.12 - 30.12.2019

Jõulurõõmu ja romantikat nii väikestele kui suurtele - sõit virmaliste maale külla Jõuluvanale, päkapikkudele ja põhjapõtradele, saani- ja kelgusõidud, Arktika muuseum, jalutuskäik Euroopa kõige põhjapoolsemas loomaaias Ranuas, ühe sammuga arktikast troopikasse - ujuma “Edeni” troopikabasseini: liumäed, mullivannid.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 03.30 Vanemuise alumisest parklast. Tallinlastega kohtume sadamas A-terminali ees parklas meie bussi juures kl. 06.00. Sõidame Viking Line’i “Viking XPRS” laevaga Helsingisse kl. 07.00-09.30. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad. Palun kontrollige!) Mõnus laevareis üle Soome lahe. Võimalus osta hommikusööki laevas (lisatasu eest). Helsingit kutsutakse ka Läänemere tütreks, kuna linn asub mere süles. Põgus bussiekskursioon jõuluehtes Helsingis – näeme Katajanokka poolsaart oma vanade sadamakaide ja ladudega, Helsingi ilusaim ja koledaim maja, uhke Uspenski kirik, presidendi palee, kaubaturg, Senativäljak võimsa Toomkirikuga troonimas Helsingi kohal. Esplanaadi park – helsinglaste elutuba. Havis Amanda, Mannerheimi tänav, parlamendihoone, Finlandia palee, rahvusmuuseum, ooperimaja. Alustame sõitu Helsingist Lapimaa suunas. Lahti lähedal paistavad meile suusavõistlustelt tuntuks saanud hüppemäed. Sõidame üle Tähesilla, mis on Soome üks kõige enam fotografeeritud sildadest ja teeme selle pildistamiseks peatuse. Soome kuulsad 187 888 järve on enamasti koondunud Kesk-Soome. Soome järvi liigendavad neemed ja lahed ja neis on palju saari. Soome järvedele on iseloomulik see, et nad on jõgede ja lahtede abil üksteisega ühendatud, moodustades nõnda pikki veeteid. Pikema peatuse teeme Heinolas, kus soovijad saavad lõunat süüa. Et tee mõnusamalt sujuks, räägime Soomemaast ja vaatame filmi. Oleme oma reisiga jõudnud Lapimaale. Majutus järgnevad 2 ööd Jõuluvana küla lähistel Rovaniemis vastavalt valikule ***hotellis (superior peretoad koos saunaga) või hostelis (2-sed toad, hommikusöök peamaja restoranis 50m hostelist).

2. päev

Hommikusöök rikkalikus rootsi lauas. Lapimaa kütkestab juba oma nimega: metsik ja kaunis, tuttav aga samas tundmatu, ahvatlev ja ettearvamatu, täis legende ja nõidust. VEEDAME TERVE PÄEVA ROVANIEMIS JA JÕULUVANAKÜLAS. Ületame polaarjoone ja siseneme jõuluvana imedemaailma, kus kohtume tõelise jõuluvanaga. Kes soovivad saavad end koos jõulutaadiga pildistada. Saadame postkontorist Jõuluvana templi ja margiga tervituskirju oma sõpradele. Saab jalutada ringi, osta suveniire ja nautida jõulumeeleolu. Lumelinnas on võimalus tuubidega liugu lasta. Vaba aeg lõunastamiseks kohvikutes ja restoranides. Seejärel külastame mitmekülgsete atraktsioonidega Santaparki või Arktika muuseumi - samaaegselt huvitav ja õpetlik. Väiksematele lastele sobivas Santapargis saab osaleda päkapikukoolis ja õppida võlusõnu, sõita rongiga läbi Lapimaa aastaaegade ja jõulumaa, vaadata suurel laval jõuluprogrammi. Suurematele lastele sobivas Arktikumi muuseumis on lisaks Lapimaa elu-olu tutvustavale näitusele ka liikuvaid pilte, helisid, arvutiprogramme, et külastajatele Lapimaa kultuurist ja omapärasest loodusest vahetut ettekujutust luua. Võimalusel külastame Rovaniemi suurimat kaubanduskeskust toiduvarude täiendamiseks. Õhtul kelgutame Ounasvaara mäenõlval – lustimist lastele ja täiskasvanutele. Pärast kelgutamist soojendame end kuuma glögi juues.

3. päev

Hommikusöök rikkalikus rootsi lauas. Ainulaadne võimalus külastada Euroopa kõige põhjapoolsemat loomaaeda – RANUA LOOMAAEDA. Siin saab jalutada ja kelgutada härmas loomaaias ja imetleda teiste loomade hulgas suudlevat põtra Elvist, lehvitada jääkarule nimega Manasse, kui on õnne, siis kuulda ka rääkivat kaarnat. Soovijatel võimalus sõita põdrarakendiga (lisatasu eest, ettetellimisega) või mootorsaaniga. Võimalus külastada ka husky-koerte farmi ja sõita koerarakendiga (lisatasu eest, ettetellimisega). Külastame “Fazeri” maiustustepoodi, kus saab oma kommivarusid täiendada. Ühine lõunasöök rikkalikus rootsi lauas (hinna sees). Sõidame läbi puhta talvise Lapimaa looduse Oulusse ja imetleme teel päikeseloojangut. Majutume hotelli. Õhtupoolikul lõbutseme hotelli juures asuvas Edeni Troopikabasseinis – ujumine, liumäed, mullivannid, veemassaažikohad, välibassein, täistundidel lainetus, võimalus proovida soome-, rooma- ja türgi sauna (kõik hinna sees). Hotellitubadest saab kaasa hommikumantlid ja saunarätikud veekeskuse külastuseks ja saab otse oma toast minna keskusesse. Öömaja Sokos hotellis (2-sed toad, lapsed lisavoodil).

4. päev

Hommikusöök rikkalikus rootsi lauas. Sõidame läbi talvise Soomemaa tagasi Helsingisse. Teeme peatuse “Vaskikellos”, kus on Euroopa unikaalseim kellakogu. Siin on võimalus kohvi juua ja vaadata sadu erinevaid kelli alates pisikestest aisakelladest kuni võimsate kirikukelladeni. Jyväskylä lähedal on soovijatel võimalus süüa lõunat. Bussisõidu ajal saavad lapsed värvida toredaid pilte ning koos ema-isaga nuputada Soomemaa kohta käivate lõbusate ja asjalike küsimuste kallal. Laev “Viking XPRS” väljub Helsingist kl. 20.30. Tallinnas A-terminalis oleme kl. 23.00. Sõit Tartusse.

SOODUSHIND:

4-ne majutus 409 € in

3-ne majutus 459 € in

2-ne majutus hostelis 439 € in / 2-ne majutus hotellis 569 € in

*69 € erihind alla 2-aastasele lapsele, kes reisib koos vähemalt kahe täiskasvanuga ja tal ei ole voodi- ega bussikohta

REISIPAKETI HIND SISALDAB:

 • laevasõidud Tallinn-Helsingi-Tallinn,
 • sõit kõigi mugavustega bussis,
 • ööbimine 2 ööd Lapimaal Jõuluvana küla kõrval Rovaniemis ***hotellis või hostelis,
 • ööbimine Oulus Sokos hotellis,
 • 3 hommikusööki rikkalikus rootsi lauas ja lõunasöök Ranuas,
 • Edeni Troopikabasseini külastus à 16 €,
 • Jõuluvana töökoja ja postkontori külastus,
 • üllatuskingitus,
 • ekskursioonid vastavalt programmile ja vahva lastesõbralik giid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi) hinnad 2018. a. seisuga:

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest), peredele perekindlustused,
 • sõit põdrarakendiga (300m) 3. päeval 10 € (4-14a), 13 € täisk,
 • sõit koerarakendiga (500m) 3. päeval 12 € (4-14a), 15 € täisk,
 • hommikusöök laevas (11 € täisk, 7.50 € 12-17a, 4 € 6-11a),
 • jõuluõhtusöök laevas (28 € täisk, 13 € 12-17a, 7 € 6-11a),
 • võimalus tellida laevas Helsingi-Tallinn suunal ülesõidukajut.

KAASA: kehtiv EV pass või ID-kaart, ujumisriided, kelgud, soojad riided (kahed kindad) ja jalanõud, veidi toitu ja termos, punane päkapikumüts, soovi korral jõulukaarte, mida saata oma sõpradele, sõprade aadressid.

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objetidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

pildistamine Jõuluvanaga 
A4 foto 32 € (1 pilt); allalaaditavad fotod+video 45 € (kuni 5 in)
Lumelinn  20 €, alla 3a tasuta
Santapark
28 € (3-12a), 34 € täisk
Arktika muuseum
6 € (7-15a), 9 € pens, õpilane, 10.50 € täisk
Ranua Põhja-Loomaaed
13.05 € (4-14a), 14.40 € täisk
Lõunasöök Heinolas
rootsi lauas 10.80 €, 5.80 € (6-11a), 3.60 € (3-5a), kiirtoit al 5 €
Lõunasöök Jyväskyläs
rootsi lauas 10.90 €, 6.90 € (8-12a), 4.90 € (3-7a), kiirtoit al 5 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles