Suvine Taanimaa

Reisi lühiinfo

SOODUSHIND:
al. 599 €

 

Vaata reisi marsruuti

 

 

Egeskov

 

Kopenhaagen

08.07 - 12.07.2019

Taani on tõeline kuningriik ja seda on tunda igal sammul. Lossid ja mõisad, suured pargid ja uhked aiad, hoolitsetus ja suursugusus kõiges kuni pisiasjadeni välja. Et Taani loodusest ning elust-olust vähegi tõepärast pilti saada, ei tohiks mingil juhul piirduda vaid Kopenhaageni külastamisega, sest pealinn erineb ülejäänud Taanist nagu öö päevast.

1. päev

Väljasõit Tartust kell 14.00 Vanemuise alumisest parklast. Tallinlastega kohtume Tallinna sadamas D-terminali ees parklas meie bussi juures kl. 17.00. Tallinki luksuslaev väljub Stockholmi kl. 18.00 (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda, palun kontrollige enne reisi). Laeval meelelahutusprogramm, õnnitleme sünnipäevalisi, laulame karaoket ja tantsime hea tantsumuusika saatel, hoogsad võistlused panevad kaasa elama ja meeleolukas keskööshow teeb tuju heaks, ilusa ilma korral saab laevatekil nautida merre loojuvat päikest. Võimalus minna sööma õhtusööki (lisatasu eest). Ööbimine B-klassi 4-ses kajutis.

2. päev

Hommikusöök laevas rootsi lauas (lisatasu eest). Stockholmi sisse sõites saab laevalt imetleda maailma kaunimat saarestikku. Kl. 10.15 kohaliku aja järgi saabume Stockholmi. Alustame reisi läbi Lõuna-Rootsimaa. Teel räägime juttu Rootsist ja rootslastest. Põikame korraks ka väikeseks jalutuskäiguks armsasse väikelinna Vadstenasse. See on Püha Birgitta päritolulinn, kus asutati 14. sajandi lõpul Birgitta ordu, ehitati klooster ja kloostrikirik. Majesteetlikku kirikut võime imetleda ka tänapäeval. Ühtlasi asub Vadstenas üks paremini säilinud renessansslosse Rootsis, mis ehitati Gustav Vasa eestvõtmisel juba 16. sajandil. Sõit Skånesse. Öömaja Helsingborgi ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Ületame praamiga Öresundi väina. Helsingöris külastame Hamleti lossina tuntud Kronborgi lossi ja küsime „Olla või mitte olla“. Siin saame uudistada ka lossi sügavuses olevaid kasematte, kus magab Taani kangelane Holger Danske. Suvine Taani on kui üks õitsev aiakene, rõõmsad ning külalislahked inimesed, hoolitsetud metsad, nurmed, linnad ja rannad, tuulegeneraatorid, rookatustega erksavärvilised majakesed, pöögisalud, mille taga üle kolletava nurme paistab valge kiriku erkpunane katus, lossid ja jalgratturid... Idülliline maa. Hillerødi väikelinn, kus keset Hillerødi järve kõrgub kolmel väikesaarel asuv suursugune renessansiajastust pärit Frederiksborgi loss. Vaserohelise katusega kaetud tornide, punastest tellistest seinte, kõrgete aknakaarte, karniiside, ümarate trepitornide ja liivakivist kaunistustega lossikompleks meenutab paljuski muinasjutulossi. Rikkalikult kaunistatud loss ehitati Christian IV ametliku residentsina, et rõhutada ja tugevdada tema positsiooni võimsa Euroopa monarhina 17. sajandi alguses. Lossi vanimad osad aga ehitati juba 1560-ndail Frederik II ajal, kelle järgi loss on ka nime saanud. Siinses lossikirikus on kroonitud Taani kuningaid. Lossi hinnatuimateks vaatamisväärsusteks on marmorgalerii, lossikirik, kuninga salajane palvekamber, suur saal… Teeme jalutuskäigu järve ümber kaunilt kujundatud romantilises aias, mis algab terrassidel barokkstiilis osaga. Lossipargi keskteljel on pikk purskaevudega veekaskaad. Seda ümbritsevad sümmeetrilised alleed ja bosketid, kuhu on kujundatud pukspuudest kuninglikud monogrammid. Sõidame Oddeni sadamasse. Praamisõit Sjællandilt Jüütimaa idarannikul asuvasse Aarhusi, Taani suuruselt teise linna. National Geographic valis Aarhusi linna maailma nelja kõige õnnelikuma linna hulka. Aarhusis asuv St. Clementi katedraal 13. saj. algusest on Taani pikim kirik – 93 m, siinne peaaltari maal on Bernt Notke meistritöö. Jalutuskäik õhtuses linnas, mille lõpetame ARoSi kunstimuuseumi külastusega. Olafur Eliassoni projekteeritud omapärasest vikerkaarevärvilisest panoraamkoridorist imetleme vaadet kogu linnale. Öömaja **hotellis kesklinnas (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Vabaõhumuuseum Den Gamle By (Vanalinn) on üks tuntumaid atraktsioone oma umbes 60 vana majaga. Hooned koos algse mööbliga on siia toodud erinevatest Taani piirkondadest ja omavahel kokku pandud, moodustades veski, valvurimaja, töökodade, väikeste poodide, teatri ja isegi kooliga vanaaegse linnaruumi. Mõned hooned, näiteks Bürgermeistri maja ja 18 saj. laohoone, tegutsevad muuseumidena. Sõidame Taanimaa keskel asuvale Fyni saarele, mida kutsutakse ka “saja lossi saareks”. Siinne maastik on üks kauneimaid Taanis. Vanad, hästi säilinud taluhooned, maalilised külakesed, rõõmsavärvilised suvilad. Muinasjutukirjanik H.C. Andersen ütles, et see saar on kui suur park Taani kuningriigis ja nimetas seda tema roheluse tõttu Taani aiaks. Külastame muinasjutulist, kahekümnel hektaril laiuvat Egeskovi järvelossi. 600-aastane renessanssloss ja 300-aastane aed väärivad külastamist. Lossi, parki, muuseumi ja labürinte külastab igal aastal rohkem kui kui 200 000 inimest. Lossiaed on kuulus oma hekkide ja skulptureeritud puude poolest. Teeme ringkäigu eri stiilis aedades. Uhke fuksiaaed oma 100 erineva sordiga, mõned neist isegi kuni 80 aastased taimed. Klassikalises renesanss-stiilis kujundatud Valge aed, suur bambuslabürint, veeaed, roosiaed... Lossi arvukates abihoonetes on sisse seatud tõeliselt mehine vanade masinate muuseum. Väljapanekus on 300 muljetavaldavat eksponaati vanadest autodest, mootorratastest ja lennumasinatest. Oma silmaga on võimalik näha nii esimesi Rolls Royce’e, Mercedes Benze kui Ford T-sid, rääkimata hilisematest mudelitest nagu James Bondi auto. (Võimalus süüa lõunat.) Sõidame selle rohelise saare südames asuvasse Taani ühte vanemasse linna Odensesse. Oma nime on ta saanud Skandinaavia mütoloogia peajumala Odini järgi. Jalutuskäik linnas. Vana linnaosa munakivisillutistega tänavaid ääristavad väikesed majakesed, siin on ka muinasjutuvestja H. C. Anderseni sünnikodu. Tema lood on inspireerinud mitmeid kunstnikke. Nii võime kohata linnas paljusid skulptuure, mille aluseks on tema muinasjutud. Odense on püüdnud ühendada ühelt poolt kiiresti muutuva kaasaegse ühiskonna nõudmisi ja teisalt ajatut muinasjutumaailma. Odense on püüdnud ühendada ühelt poolt kiiresti muutuva kaasaegse ühiskonna nõudmisi ja teisalt ajatut muinasjutumaailma. Öömaja **hotellis kesklinnas (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Jätame Fyni saare seljataha ja sõidame üle Suur-Belti väina silla tagasi Själlandi saarele. 18 km pikkune sild on maailma üks suurejoonelisemaid ehitusprojekte ning koosneb raudteest ja maanteest. Taanlased ise võrdlevad oma silda Egiptuse püramiididega. Päeva veedame roheliste põldude ja sinise mere vahel asuvas Kopenhaagenis. Ehkki tegemist on Skandinaavia suurima linnaga, on ta tunduvalt kodusem ja hubasem nii mõnestki väikelinnast. Tervitame linna sümbolit Väikest Merineitsit. Imetleme Carlsbergi õlletehase 50. juubeliks valminud uhkeid Gefioni purskkaevukaskaade. Külastame kaunist kuninga aeda, mis ümbritseb kuningas Christian IV suveresidentsi, Rosenborgi lossi. Kui Christian IV selle oma suvemajaks ehitas, oli siin veel vaikne maakoht parkide keskel. Siin on roosiaed, Heraklese paviljon ja palju skulptuure erinevatest ajastutest. Edasi sõidame arhitekt Nicolai Eigtvedi projekteeritud Frederikstadi kvartalisse. Vaatame erinevaid objekte nn. Kuldsel teljel, mille ühes otsas on võimas Frederiki marmorkirik ja teises otsas, moodsal mõttelisel pikendusel, alles sel sajandil valminud Sundi väina teisel kaldal asuv ooperimaja. Kuldse telje keskmeks on Amalienborgi lossid, mis on juba mitusada aastat olnud kuningapere residentsiks ja külalisruumideks. Jalutame Kongens Nytorvile (Kuninga uus väljak). See on avar barokkstiilis väljak Christian V ratsakujuga. Siit algab ka põnev ja hubane Nyhavni piirkond – linnaelanike meelispaik kanali kaldal, mis on palistatud kaupmeestele kuulunud 18. sajandi majadega, kus on palju baare ja restorane. Kuninglik teater, kus kunagi töötas ka H.C.Andersen. Kaldapealsel asub Holmeni kirik, mis 16. sajandil ehitati algselt hoopis sadama sepikojaks, ning efektse tornikiivriga börsihoone. Jõuame Slotsholmenile, kust linn sai 11. sajandil alguse. Sellel saarel on sajandite jooksul seisnud mitu lossi. Tänapäeval asub siin Christiansborgi loss, mis on koduks Taani parlamendile, mitmele muuseumile ja kirikule. Vaba aeg lõunasöögiks ning jalutuskäiguks kesklinnas. Soovijad saavad nüüd minna ka laevasõidule mööda Kopenhaageni kanaleid. Sõit lennujaama. Otselend Kopenhaagen-Tallinn kl. 19.40-22.10 (NB! Kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

SOODUSHIND:
599 € korduvreisijatele

629 € tavahind

HINNA SEES:

 • laevapilet, koht B-klassi 4-ses kajutis (4 inimest kajutis),
 • Rootsi - Taani praamipilet ning sillamaks,
 • praam Aarhusi,
 • lennupilet Kopenhaagen-Tallinn,
 • lennujaamamaks 25 € (18.07.2018 seisuga, võib muutuda),
 • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
 • mugavustega buss,
 • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • hommikusöök laevas (12 € täiskasvanu, 7.50 € 12-17a, 5 € 6-11a),
 • õhtusöök laevas (34 € täiskasvanu, 16 € 12-17a, 11 € 6-11a),
 • kahene kajut (B2) laevas Tallinn-Stockholm,
 • ühene majutus 68 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab LOT Polish Airlines/Nordica. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Kronborgi loss
135 DKK / kuni 18a tasuta
Frederiksborgi loss
60 DKK / kuni 18a tasuta
Aarhusi vabaõhumuuseum Den Gamle By 
110 DKK
Aros kunstimuuseum
115 DKK
Egeskovi renessanssloss ja park
195 DKK / laps 4-12a 135 DKK
Kopenhaagenis laevasõit
95 DKK
Seapolka pulgakomm
al. 30 SEK
Tass kohvi Taanis / Rootsis 50 DKK / 30 SEK
Taani võileib 80-150 DKK
Pølse 50 DKK
Taani õlu 50 DKK

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles