Suur Itaalia ringreis koos Capri saarega

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 899 €

 

Vaata reisi marsruuti Capri

 

Roma Colosseum

 

Veneetsia

 

Capri

 

Capri

 

Vesuuv

26.07 - 02.08.2019
GARDA JÄRV – VENEETSIA – FIRENZE – ROOMA – VATIKAN – POMPEJI – VESUUV – SORRENTO – CAPRI

Itaalia - põhjamaalase jaoks mõnusalt soe, sõbralik, joviaalne ja eksootiline. Rooma - igavene linn, kõigi teede algus- ja lõpp-punkt. Vatikan - pindalalt väikseim, kuid üks rikkaimaid riike maailmas. Terve unenäoline päev Capril - tõepoolest Vahemere pärl, maapealne paradiis. Veneetsia - võlulinn oma kanalitega. Salapära ja mõistatuslikkus seonduvad sellega. See on omapärase auraga linn saarel, pärl meres, mis külastaja endasse haarab.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas INFOLETIST VASAKUL OLEVA KASSA JUURES kl 04.15. Lend Tallinn-Riia kl 05.45-06.35; Riia-Milano (Malpensa) kl 08.00-09.40 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Alustame sõitu Veneetsia suunas. Teele jääb Garda järv. See on Itaalia järvedest suurim ja idapoolseim ning asub kolme maakonna piiril. Ilusa ilma korral supluspaus. Vaba aeg lõunasöögiks. Sõit Padova lähedale öömajja. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Veneetsia – Aadria kuninganna, keskaegse Euroopa suurim ja võimsaim linn. Kõige kiiremini saab Veneetsia muinasjutulinna väikese laevaga. Markuse väljakul asuv hiilgav kuldmosaiikidega ja marmorsammastega kirik, kõrgusesse pürgiv kellatorn, Veneetsia linna uhkus. Doodźide palee, kust Õhkamise sild viib süngesse vanglasse. Laevasõit Veneetsia laguunis asuvale Burano saarele. Burano on tuntud imelise atmosfääri poolest. Siinseid kitsaid tänavaid ääristavad eredavärvilised majad, mis on kaunistatud lillepottide ja amplitega, kanalitel kulgevad traditsioonilised kaluripaadid. Laiematel väljakutel kohtab rõõmsaid tikkivaid vanaprouasid, kes lobisedes ja naljatades loovad maailmakuulsat Burano broderiid. Alustame sõitu lõuna poole. Ületame Appenniinid. Kaunid vaated mägedele, tunnelid ja sillad. Kuulete juttu tuntud itaallastest, rahva kommetest ja kuulsusrikkast ajaloost. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Sõit Firenzesse, mis on võimas ja kaunis mälestusmärk 15. saj. kunstilisele ja kultuurilisele taassünnile. See on renessansi häll, rikka ja põneva ajalooga linn. Ajalooline Firenze on üllatavalt terviklik piirkond ning suurema osa olulisemate vaatamisväärsustega saab tutvuda jalgsi. Linnaekskursioon. Gooti stiilis 13. saj. Santa Croce kirik, kus asuvad paljude kuulsate firenzelaste hauamonumendid. Linnakeskus ümber kuulsa Santa Maria del Fiore võluva, heleda marmorpitsiga katedraali, kellatorni ja baptisteeriumi. Palazzo Vecchio, mille vaatamisväärsusteks on kaunistatud sammasõu, uhked siseruumid ja saalid. Linna vanim praeguseni säilinud sild - Ponte Vecchio on täis kullassepaärisid. Võib käia paljudes kirikutes, piiluda siseõuedesse, istuda kohvikus ja hingata sisse Firenze tabamatut hõngu. Sõit lõuna poole. Majutus 2 järgnevat ööd Roomas ***hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Rooma - Euroopa kultuuri hälli. See on linn, mille all on vähemalt kümne meetri paksune kultuurikiht. Palatinuse küngas on Rooma seitsme künka seas ammustest aegadest omanud erilist staatust. See on Romuluse linna asupaik. Vana-Rooma ajal elasid siin kuulsaimad suguvõsad. Just siia ehitas keiser Augustus oma palee ja ühendas sellega Apollo templi. Pärast seda kujunes Palatinus keisri residentsiks. Laskume alla Forum Romanumile, millest sai tõeline ühiskondliku elu keskus ja monumentaalväljak 4.-3. sajandil eKr. Siia ehitati üha suurejoonelisemaid templeid, ausambaid ja võidukaari. Kapitooliumi küngas Marcus Aureliuse ratsamonumendiga ja selle taga oleva Senaatorite paleega. Colosseum – amfiteater, mis mahutas 50 tuhat pealtvaatajat... Jalutuskäik Roomas - Veneetsia väljak, Navona väljak kuulsa jõgede purskkaevuga, Pantheon – kõikide jumalate tempel, kuhu on maetud nii “Isamaa isa” kuningas Vittorio Emanuele II kui ka kuulus Raffael ja tema pruut. Trevi purskkaev – kõige romantilisem koht Roomas. Et igavesse linna tagasi saada, tuleb üle õla visata sinna münt. Hispaania trepid. (Roomas liikleme metrooga).

5. päev

Hommikusöök. Vatikan - peale paavsti residentsi ja paleekompleksi on siin kuulus Vatikani Muuseum oma Sixtuse kabeliga, Püha Peetri kirik, Püha Peetruse väljak. Pärimuse järgi on Peetri kirik apostel Peetruse tagasihoidlikule hauale püstitatud tohutute mõõtmetega pühakoda. Peaaegu kõik kuulsad 16. saj. itaalia arhitektid on võtnud osa selle kiriku ehitamisest. Peetri kirikut võib uurida keldrist katuseni. Ülalt kuplitipu rõdult avaneb suurepärane vaade Rooma linnale ja Vatikani kääbusriigile. Vaba aeg linnas. Sõit lõuna poole. Majutus 2 järgnevat ööd Sorrento lähedal ***hotellis (2-sed toad). Soovijatele õhtusöök hotellis (lisatasu eest).

6. päev

Hommikusöök. Veedame päeva Capril (lisatasu eest, tasumine kohapeal), püüdes tunnetada tema müsteeriumi. Saar nagu helesinine unistus, maapealne paradiis, Vahemere pärl. Jalutame Capri linnakese kitsastel tänavatel, värvikas Augustuse aias. Sõidame kõrgel kaljul asuvasse Anacaprisse, kus asub kuulus Axel Munthe San Michele villa oma veetleva aia ja vaatega Marina Grande sadamale. Siit linnast saab tõusta ka saare kõrgemale mäele Monte Solarole – kust avaneb lummav vaade kogu saarele ja seda ümbritsevale merele. Et näha kogu saare metsikut ilu on võimalik teha ka laevasõit ümber saare ja imetleda kaljusid meres. Sorrento linnake on täpselt nii väike ja kompaktne, et tabada ära Lõuna-Itaalia linnaelu olemus. Antiikajal tunti Sorrentot Syrenusioni nime all, mis tähandab tõlkes sireenide maad. Kreeka legendi kohaselt elasid just Sorrento rannikuvetes müütilised sireenid, kelle vastupandamatult imeilusa laulu tõttu purjetasid meremehed karile. Sorrento oli kuurortlinnana tuntud juba Rooma impeeriumi ajal. Kohalikud aadlikud ehitasid villasid, aedu, templeid, spaasid ning rajasid sadama. 18. sajandil kujunes Sorrentost eliidi puhkuserajoon. Soovijatele õhtusöök hotellis (lisatasu eest).

7. päev

Hommikusöök. Siiani tegutsev vulkaan – Vesuuv, mis ajaloo vältel on maa pealt pühkinud mitu õitsvat antiiklinna. Vesuuvi jalamil asuvad jälle viinamarjaistandused ja uhked majad. Kraatri kohal on tunda vaevumärgatavat väävlilõhna. Otse Vesuuvi külje all on Pompeji - väljakaevatud linn. Tänapäeval üks paremini säilinud antiikaja linnu, tõeline nauding ajaloohuvilisele. Termid, foorum, basiilika, kauplused, teatrid, tänavad – kõikjal ehtne Vana-Rooma hõng. Sõit öömajja. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

8. päev

Hommikusöök. Sõit Rooma lennujaama. Lend Rooma-Riia kl 17.40-21.45; Riia-Tallinn kl 23.10-23.59 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
899 € korduvreisija soodushind

949 € tavahind

HINNA SEES:

 • lennupiletid,
 • lennujaamamaksud 43 € (07.08.2018 seisuga, võivad muutuda),
 • mugavustega buss,
 • öömajad hotellides koos hommikusöökidega,
 • eestikeelne giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
 • Colosseumi pilet 14 € täisk, 4 € 18-25a, 2 € alla 18a,
 • õhtusöögid Sorrento hotellis 5. ja 6. päeval 26 €,
 • Vatikani muuseumi pilet 21 € täisk,  12 € alla 19a,
 • ühene majutus 153 €.

KAASA: reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. seisuga, hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Laevasõit Buranole, Veneetsiasse (edasi-tagasi) 20 €
Doodžide palee (+ Correos galerii)
20 € / 13 € õpil. ja üle 65a
Gondel (5-6 kohta)
120-150 €
Firenze kohaliku giidi tasu
4 €
Kõrvaklappide laenutus linnaeksursioonidel
6 €
Santa Croce kirik ja muuseum 5 €
Medicite kabel
9 €
Metroo Roomas (üks ots)
1.50 €
Vatikanis liftiga Peetri kiriku kuplisse
10 €
Vatikani muuseum koos Sixtuse kabeliga
20 € / 8 € kuni 18a
Laevasõit Caprile ja tagasi
37 €
Tellitud bussid, mis viivad Caprile, Anacaprile ja tagasi 

19 €

Capri ühistransport, üks suund
2.50 €
San Michele villa
8 €
Köisraudtee Capri kõrgeima mäe otsa
11 €
Paadisõit ümber poole Capri saare
18 €
Pompeji (koos kohaliku giidiga)
19 € / 9 € 18-25a / tasuta kuni 18a
Vesuuvi kraater
10 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles