Sitsiilia kultuuri- ja puhkusereis

Reisi lühiinfo

SOODUSHIND:
al. 879 €

 

Vaata reisi marsruuti

 

 

Sitsiilia

 

Sitsiilia

 

Sürakuusa

 

Sitsiilia

 

Sitsiilia

 

Taormina

 

Sitsiilia

10.09 - 18.09.2019

Suurima ja tihedaima asustusega saart Vahemeres Sitsiiliat on õigusega nimetatud maailma parimaks puhkusesaareks – see pakub ühekorraga nii hämmastavat ajalugu ja antiikseid vaatamisväärsusi, kauneid mägiseid maastikke, mida kroonib Euroopa suurim vulkaan Etna, kui ka lõputuid rannaribasid. See on maapealne paradiis kesk muistset kultuuri, muinasjutulist loodust ja kunstiteoseid. Eksootiline, lummav ja müstiline, müütide ja värvikate legendide saar. Legendi järgi lõi kõigevägevam saare säravast päikesest, soojast puhtast merest ja hiiglaslikest mägedest. Iidsetest aegadest on meri sidunud Sitsiiliat teiste maadega. Erinevate kultuuride põimumine on muutnud saare omapäraseks, pannud pitseri ajaloolistele traditsioonidele ja sitsiillaste elukorraldusele. Siin leidub võrratuid randu, kõrvalisi mägikülasid, mäeahelikke ja metsikut sisemaad, lahedaid linnu ja kaunist arhitektuuri. Sitsiilia unustamatu köök on Itaalia üks mitmekesisemaid tänu saare ainulaadsele asukohale. See on segu erinevatest kultuuridest pärit kulinaarsetest saavutustest.

1. päev

Kogunemine Tallinna lennujaamas INFOLETIST VASAKUL OLEVA KASSA JUURES kl 16.00. Lend Tallinn-Frankfurt kl 18.05-19.30 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Transfeer öömajja ****hotelli (2-sed toad).

2. päev

Varahommikul transfeer lennujaama. Lend Frankfurt-Catania kl 07.05-09.25 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Oleme Sitsiilias, legendaarse Odüsseuse peatuspaigas. Sitsiillaste elurütmi määrab kuldne kera taevas, mil on kombeks tõusta otse vulkaanide tagant ja õhtul merre vajuda. Kogu elu keerleb neil söömise ümber – hommikul kohv, lõunal pasta, õhtul pereringis. Nad armastavad muusikat ja võtavad aega ka selleks, et sõprade seltsis laulda. Sõit lõunarannikule Marina di Ragusasse. Majutus 3 järgnevat ööd ranna lähedal ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Sõidame Donnafugata kastelli. See nimi on tugevalt seotud kogu Sitsiilia ajalooga. Sama nime kannab ka kuulus Sitsiilia vein. Igale veinile on loodud isegi spetsiaalne muusikapala. Donnafugata on müstiline nimi, mida on seotud nii Bianca Navarraga kui ka kuulsa romaaniga „Gepard“. Külastame lossi ja selle aeda. Siinses suurepärases trattorias naudime kohalikku lõunasööki (lisatasu eest). Ragusa linn on rajatud lubjakivimägedele, millest kahele poole jäävad künkad. Armas vanalinn avaldab muljet oma väikeste kalju külge klammerdunud majadega, oma kitsaste tänavate ja kirikutega. Siin on vändatud palju filme tänu linnakeses säilinud ehedale Sitsiilia olemusele. Linn on kantud ka UNESCO kultuuripärandi nimekirja. Külastame ka Hyblaeani mägede nõlvadel asuvat Sitsiilia baroki juveeli, sokolaadilinna Modicat (UNESCO). Oma keskaegse vanalinna ja suurejoonelise katedraaliga on see üks iseloomulikumaid Lõuna-Sitsiilia linnu. 3500 aastase rikka ajaloo jooksul on siit läbi käinud palju valitsejaid. Säravaim aeg saabus Modicale 13. saj. kui ta sai hertsogkonna pealinnaks ning oli üheks võimsamaks linnaks saarel. 18. saj. mängis linn tähtsat rolli kunsti- ja kultuurielus, siin peatus mitmeid filosoofe ja poeete. Peatänava Corso Umberto ääres asuvad kaunite rõdudega palazzod, San Pietro pühakoda, restoranid, kohvikud. Orus asuvas keskaegses vanalinnas kulgevad kitsad põiktänavad ülesmäge, mõnede asemel on ainult kitsad trepid, teised moodustuvad terrassidest, läbikäikudest ja hoovidest. Ühe trepptänava lõpus kõrgub pärast 1693. a. suurt maavärinat rajatud uus peakirik – majesteetlik, kauni fassaadiga San Giorgio barokk-katedraal. Linnaring väikese rongiga, mis viib meid ka mäele.

4. päev

Hommikusöök. Päeva alustuseks külastame ühte talu. Siin kuuleme, kuidas valmib kuulus caciocavallo juust ja hõrk lambajuust Ricota, mida ka maitseme. Sõidame läbi Pachino piirkonna, kus kasvatatakse Sitsiilia kuulsaid magusaid Pachino tomateid. Külastame Vini Sultana veinimõisa ja degusteerime piirkonna veine ning saame teada Sitsiilia veinimõisa ajaloost ning veiniistanduse harimisest. Degusteerime kolme veini ja Sitsiilia selle piirkonna suupisteid. Seejärel sõidame armsasse merehõngulisse Marzamemi kalurikülasse. See väike kaluriküla tekkis tuunikala (tonnara) püügikoha ja Villadorata aadliperekonna villa ümber. Isegi kui vana tonnara ei ole enam tegevuses, siis tuunikala püütakse ja töödeldakse siin ikka. Vaba aeg lõunasöögiks. Sõit Scicli linnakesse, mis oma erilisuse tõttu on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Jalutuskäik vanalinnas.

5. päev

Hommikusöök. Sõidame degusteerima mandleid eraettevõtluses, kus näeme nii nende puhastamist kui ka töötlemist ja saame nautida erinevaid maitseelamusi mandlitest. Sõit enam kui 2600 aasta vanusesse Sürakuusasse. See oli tuntuim kreeklaste linn Sitsiilias, antiikaja üks kuulsamaid kunstide keskusi ja Archimedese kodulinn. Muistne linn oli tänapäevasest kuni kolm korda suurem. Kaks aastatuhandet tagasi nimetas Rooma konsul Cicero Sürakuusat maailma kauneimaks linnaks. Siinse paiga värvikast ajaloost annavad tunnistust paljud hästisäilinud antiiksed mälestusmärgid Kreeka-aegses linnaosas. Külastame arheoloogilist ala. Kreeka teater on üks väljapaistvamatest tänini säilinud antiikteatritest. Istmeread on kaljust välja raiutud, kasutades ära Temenite künka nõlva. Siin kanti ette kuulsa Aischylose tragöödiad, aga korraldati ka rahvakoosolekuid. Lähedal asub ka Sürakuusa üks tähtsamatest kivimurdudest – Latomia del Paradiso. Nüüd on see meeldiv aed apelsini- ja palmipuude ning magnooliatega. Roheluses asub kõrvakujuline koobas nn Dionysose kõrv. Selle nime andis kunstnik Caravaggio kui ta oli kuulnud koopa imepärasest kajast, mille abil Dionysos olevat vaenlasi nägemata neid kuulnud. Arhailine vanalinn (UNESCO maailmapärandi objekt) asub väikesel Ortygia saarel. Soovijatele ühine lõunasöök (lisatasu eest) trattorias Dal Mario! Jalutades vanalinna kitsastel tänavatel näib aeg olevat siin peatunud keskajas – sooja kuldse tooniga paleed, kellatornid, kirikukuplid... Igal kohal on oma lugu – fassaadidel, sammastel, siseõuedel. Siin asub ka ainulaadne toomkirik, mis on ehitatud Ateena templi sammaste vahele. Linna keskel on mitmed aristokraatide paleed - palazzod. Õhtuks jõuame Taormina ranniku turismiparadiisi kuurorti Letojanni (Rikas allikas). Letojanni peatänav kulgeb piki liivarannikut. Siin on hulganisti väikeseid poode, restorane, baare, kus pakutakse Itaalia köögi hõrgutisi. Majutus 4 järgnevat ööd ***hotellis (2-sed toad). Õhtusöök.

6. päev

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks rannas. Soovijatele väljasõit (lisatasu eest) Sitsiilia pealinna Palermosse. Kontrastiderohke Palermo asub Costa d’Oro rannikul. Selle imeliste kultuurimälestistega linna rajasid juba foiniiklased ja kõik siin valitsenud rahvad on jätnud jälje linna ajalukku. Palermo on nagu kogu Sitsiilia – suurejooneline, ajalooline, võluvalt lagunev. Igal nurgal võib imetleda mitmekesist arhitektuuri, kus põimuvad normannide, Bütsantsi ja islami traditsioonid. Linnaekskursioon. Pilku püüab võimas Santa Maria Assunta katedraal, mida on ehitanud kõik võimulolijad ning mis näib seetõttu väljastpoolt arhitektuurilise miraažina. Normannide palee ja selle mosaiikidega kabel, kaunite väljakute, kirikute ja paleedega vanalinn. Vaba aeg lõunatamiseks ja jalutamiseks kuulsal Capo turul. Suundume Monrealesse, väikelinna mäe otsas, mis lummab oma romaani katedraaliga. Normannide kuninglik katedraal on rikkalikult kaunistatud – bütsantsi stiilis kuldsed mosaiigid, araabia ornamendid, ehtsad rooma sambad. Kõik on säilinud nii, nagu 12. saj. ehitati. Tagasisõit öömajja. Õhtusöök.

7. päev

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks rannas. Pealelõunal sõidame liinibussiga Taorminasse, kauneimasse linna Etna jalamil. Joonia mere ääres Tauro mäe platool kõrguv maaliline linn on üks meeldejäävamaid paiku Sitsiilias. Käänuline tee mäe tippu, muinasjutulised trepilised tänavad ja maailmalõputunnet tekitavad vaated. Sajad restoranid, kohvikud, terrassid, imekitsad tänavad, läbikäigud, hoovid, lopsakas lilleilu ja omapärane arhitektuur. Võite osta kuulsat sitsiilia keraamikat ja martsipanikujusid. Tänapäevani keskaegsena säilinud linna asutasid vanad kreeklased 4. saj eKr. Nemad ehitasid üllatavalt hästi säilinud võrratu asukohaga hiiglasliku kreeka teatri, kus toimuvad siiani etendused ja kontserdid. Naudime hunnitut vaadet Calabria rannikule ja Etnale. Jalutame ilusas rohelises linnapargis Duca de Cesaro. Vaba aeg linnasÕhtusöök.

8. päev

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks rannas. Soovijatele väljasõit (lisatasu eest), et tutvuda Euroopa kõrgeima tänaseni aktiivse Etna vulkaaniga. Sõidame bussiga 2000 m kõrgusele. Siit avaneb suurepärane vaade ümbruskonnale, kivistunud laavajõgedele ja lähedalasuvatele Silvestri kraatritele. Võimalik ronida ka ühte kraatrisse. Soovijad saavad tõusta funikulööri ja džiibiga 3000 m kõrgusele (lisatasu 64 EUR), kus ei tohi omapäi matkata, on ohtlik. Peab liikuma ainult kohaliku giidi saatel. Laskume alla mäe idaküljelt möödume Zafferana külakesest, mida kutsutakse Etna Kuldseks Õunaks. Vulkaani jalamil asub mee baasil töötav ettevõtlus, kus lisaks meele saame veel maitsta mitmesuguseid Sitsiilia toodanguid. Pärast Etna külastamist sõidame vaatama loodusimet Alacantara kuristikku, kus on võimalik laskuda sügavale kanjonis voolava jõe juurde ja näha lähemalt vulkaanilist kaljuseina. Õhtusöök.

9. päev

Hommikusöök. Sõit Catania lennujaama. Lend Catania-Frankfurt kl 10.15-12.55; Frankfurt-Tallinn kl 13.40-16.55 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

SOODUSHIND:
879 € korduvreisijatele

929 € tavahind

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Catania-Tallinn,
 • lennujaamamaksud 78 € (04.10.2018 seisuga, võivad muutuda),
 • transfeer lennujaam-hotell-lennujaam Frankfurdis,
 • öömaja Frankfurdis ****hotellis,
 • öömajad Sitsiilias ***hotellides koos hommikusöökidega,
 • 4 õhtusööki hotellis,
 • kohalik buss ringreisiks,
 • transfeer hotell-lennujaam,
 • giid ja grupijuht,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
 • 5. päeval lõunasöök 25 €,
 • väljasõit Palermosse 38 €,
 • väljasõit Etnale 33 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, mugavad jalanõud matkamiseks, ujumisriided, rannarätik.

 

Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta kerget einet/snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Paketi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Castell Donnafugata
8 €
3. päeval lõunasöök + vein
20 €
Modica linnarong 8 €
Juustudegustatsioon talus
10 €
Veinimõisa külastus + 3 veini degustatsioon + suupisted
12 €
Mandlitootmise ettevõte
10 €
Sürakuusa arheoloogiline ala
12 € / 5 € 18-25a / tasuta kuni 17a
Monreale katedraal
8 € / 4 € 18-25a / tasuta kuni 17a
Capella Palatina Normannide palees
12 € / 10 € 18-25a 
Normannide palee aiad (neile, kes ei lähe capellase 2 €
Lõunasöök Palermos (rootsi lauas, joogid lisatasu eest)
12 €
Etnale tõus 3000 m kõrgusele (džiibi ja funikulööriga)
64 €
Kreeka teater Taorminas
10 € / 5 € 18-25a / tasuta kuni 17a
Bussipilet Taorminasse
4 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles