Sitsiilia

Reisid toimuvad 

05.05.-09.06. ja 21.09-19.10.2017 

Väljumised

reede

Kestvus

7 ööd

 

 

 

 

 

„Käia Itaalias ja mitte külastada Sitsiiliat – on võrdväärne sellega, et te ei ole Itaaliat näinudki – just Sitsiilia on juhtlõng kõige mõistmiseks…“ Goethe

Sitsiilia muljetavaldavas looduspildis troonib 3342 m üle merepinna ulatuv Euroopa kõrgeim tulemägi - Etna. Etna tipp on enamasti õrna pilvetekki mähitud ning näib oma majesteetlikkuses justkui jumalate eluase. Talveperioodil kattub Etna lumega ja siin on võimalik isegi suusatada. Kuna tegemist on tegutseva vulkaaniga, siis aeg-ajalt paiskab Etna mäenõlvadele tumedat vulkaanituhka ja ei lase enda olemasolu kunagi päriselt unustada.

Vulkaanilinn Catania on unikaalne barokne meistriteos - siinsed elegantsed hooned on valminud enamasti tumedast laavakivimist, mis annab sellele romantilisele linnale eripäraselt võluva väljanägemise.

Sitsiiliat ümbritseb kolm merd – Türreeni, Joonia ja Vahemeri. Saare pikal rannajoonel leidub nii kaljuseid soppe ja grotte kui liivaseid rannaribasid.

Sitsiilia on põnev kultuuride kokkupuutepunkt ning selle pind on kunstiväärtustega lausa ülekülvatud.

Itaalia ooper, tõeline pitsa, kohvi ja kuulsad veinid.

Tänapäeva Sitsiilia – see on ülimalt populaarne ja armastatud turismisihtkoht, mis lummab ja kütkestab nii itaallasi kui ka välismaalasi.