Santorini


Reisid toimuvad 18.09 ja 25.09.2019
Väljumised kolmapäev
Kestvus 7 ööd, 14 ööd

Küsi lisainfot ja pakkumist meie kontoritest või puhkus@tensireisid.ee

 

Santorini on reisigurmaanide meelispaik, trendikas ja eriline. Saart tullakse nautima eelkõige mäenõlvadele laotatud piltpostkaardilike sini-valgete külakeste, lummavate vaadete, erksinise mere ja kontrastiderohke dramaatilise vulkaanilise maastiku pärast. Santorini meeliülendavad päikeseloojangud on maailmakuulsad, tõmmates kohale teiste seas ka rikkaid ja ilusaid nii Kreekast kui ka kaugemalt. Saar sobib ideaalselt romantikutest päikese- ja loodusenautlejatele.

Santorinil leidub häid sukeldumispaiku, kus saab tutvuda veealuse vulkaanilise maastikuga, samuti saab pea kõikjal snorkeldada, Kamari randadel saab harrastada purjelauasõitu. Piki mäenõlvu kulgevad kauneid loodusvaateid pakkuvad lühemad ja pikemad matkarajad, maastiku ilu saab nautida ka rendijalgrattal või hobuse seljas ratsutades.

Santorini köök pakub värskeid, ehedaid ja päikselisi maitseid, nagu Kreeka köögitraditsioonis tavaks. Maitseelamusi täiendavad kohalikud veinid on aga tänu laavakivi pinnasele, kliima eripärale ja kohalikele viinamarjasortidele täiesti erilised teiste Kreeka veinide seas. Saarel on palju erinevaid veinimaju, kus saab nautida kohalike meistrite toodangut.

Käsikäes käivad eriline ja meeldejääv loodus ning uskumatud ostuvõimalused, palju restorane ja kirev ööelu. Unustamatud päikeseloojangud, Santorini veinid ja Kreeka toidud on õnnestunud reisi lahutamatu osa.

Saare elavaim kuurort Kamari asub laugjamal rannikualal. See sobib just perepuhkuseks. Pikk rannapromenaad ja erinevad söögi- ja joogikohad.  Kõrgel kraatrinõlval asetsev maaliline Imerovigli on armas ja väke külake, mis sobib romantikutele. Siinsed hotellid on õdusad ja romantilised, kohvikutest ja baaridest avanevad ilusad vaated. Veel sobib romantikutele Oia, mis on Santorini kõige maalilisem küla, mille pilte leidub kõikides Santorini reisijuhtides. Oia päikseloojangud, vulkaanikraatri servale ehitatud romantilised valged majakesed ja sinivalged kirikud on maailmakuulsad.