Sankt-Peterburg

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 289 €

 

 

Hermitage

 

Spasnakrovi

 

Talvepalee

 

Peterhof

 

Sildade avamine

17.05 - 20.05.2018

St. Peterburg – Petrograd – Leningrad – St. Peterburg. Idanaabrite metropol on tõeline turismimagnet oma vaatamisväärsuste ning rikkaliku ja köitva ajalooga. Siin avaneb täies ilus kunagiste Venemaa valitsejate rõõmuks loodud hiilgus. Graniiti aheldatult voolab linna südames Neeva jõgi, mille kallastel asuvad maailma suurimad muuseumid ja kirikud. Rohkem kui 42 saareks jaotunud linn on võrratu igal aastaajal.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 06.00 Vanemuise alumisest parklast. (Kellaajad ja väljumiskohad võivad muutuda, palun kontrollige!) Reisi algusest peale saadab Teid meie eestikeelne giid-grupijuht. Peale piiriületust algab Venemaa, kus on palju teistmoodi kui ollakse harjunud Euroopas. Teel olles tuletame meelde valitsejaid Venemaa ajaloost, kes on alates Peeter I Peterburi ja selle ümbrust oma suurejooneliste ideede järgi lasknud kujundada. Külastame Peterhoffi – Venemaa Versailles’d. Seitsmest pargist, enam kui kahekümnest paleest ja paviljonist ning sadadest purskkaevudest ja skulptuuridest koosnev pargikunsti tõeline šedööver. Lisaks paljudele lossidele, purskkaevudele on siin ka puiesteed, metsarajad ja Läänemere kallas. Purskkaevude kompositsiooni keskmes olev “Suur kaskaad” tähistab Venemaa võitu Rootsi üle. “Aadam” ja “Eeva” aga vihjavad sellele, et tsaar lõi Peterhoffi näol endale maist paradiisi. Jalutame alleedel, imetleme merevaadet ja naudime suursugust vaatemängu, mida pakuvad ajaloolise pargi rohelusse uppunud purskkaevud ja kaskaadid. Lõunasöögi aeg Peterhoffis. Sõit Peterburgi läbi Kroonlinna. Aastaid turistidele suletud olnud väikelinn Kotlini saarel, mida hakati ehitama meretsitadelliks juba 1704. aastal – eesmärgiga kaitsta ehitatavat pealinna merelt tuleva vaenlase eest. Kroonlinna võib õigusega pidada Venemaa laevanduse sünnilinnaks. Siin on ehitatud laevu, siin on koolitatud tulevasi meremehi, siit on mindud ümbermaailmareisidele. Selle linna kubernerideks on tema hiilgeaegadel olnud Saaremaalt pärit admiral Bellingshausen ja Hagudist pärit admiral Krusenstern. Tänaseks on turistide vool ja huvi linna vastu väga suur. Püha Nikolai Mere Katedraal, professor Aleksander Popovi muuseum, Peetri park ja sadam – need on peamised vaatamisväärsused. Ka kuulus Kroonlinna null. Linn on tuntud kuulsate kirjanike, poeetide, teadlaste ja heliloojate elupaigana. 13 aastat oma lühikeseks jäänud elust elas siin ka meie L. Koidula. Peterburile lähemale jõudes märkab silm mitmekorruselisi uusrikaste maju, mis on valdavalt tornikeste ja kaartega, igaüks isemoodi. St Peterburg Neeva kallastel pakub ainulaadset baroki ja klassitsistliku arhitektuuri ansamblit koos miljonilinna võlude ja varjudega. Kogu linn on üks suur vabaõhumuuseum. Iga hoone ja tänav on täis ajalugu, legende ja suursugususe hõngu. Pildistame oma endises hiilguses seisvat Iisaku katedraali, mida ehitati 40 aastat ja mis oli Peterburi peakirikuks 1858-1922. Senati väljakul seisab Vaskratsanik – suurepärane kuju Peeter I, kelle hobune tallab surnuks reetmist sümboliseeriva mao. Öömaja 3 ööd ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Külastame üht maailma suurimat kunstimuuseumi Ermitaaži, mis on tulvil kunstiaardeid. Talvepalee kunstikogule pani omal ajal aluse Katariina Suur, kes rajas lossi õukonnamuuseumi juba 1764. aastal. Ermitaaž, mis hõlmab ka Talvepalee jalustrabavaid esindusruume, keisriperekonna esindusruume, säilitab üle 3 miljoni eksponaadi, alates kunstiteostest lõpetades arheoloogiliste leidudega. Parima ülevaate muuseumist ja selle aaretest saab ekskursioonil kohaliku eestikeelse giidiga. Jussupovite palee, mis on üks ilusamaid erapaleesid St. Peterburgis. See oli kuulsa aadliperekonna Jussupovite omanduses, kes ei olnud tähelepanuväärne mitte ainult oma rikkuse, vaid ka rolli tõttu, mida Venemaa ajaloos mängisid. Palee oli pere omanduses aastatel 1830-1917. Palees on tänapäevani üleval pildid, mis kuulusid kunagi perekonna kunstigaleriisse. Palees asub ka teater, mis on koopia Maria teatrist. Lisaks saab külastada pereliikmete eraruume, kust peegeldub iga pereliikme iseloom ja maitsemeel. Iga Jussupovi põlvkond on mõned toad ümber projekteerinud, mille tulemusena paleest moodustus muuseum, kus näeb ajaloolist interjööri 19. sajandi lõpust kuni 20. sajandi alguseni. Ekskursiooni käigus külastatakse ka tuba, kus leidis aset Grigori Rasputini mõrv. Näeb vahakujusid mõrva osalistest ja Rasputinist endast.

3. päev

Hommikusöök. Sõit Tsarskoje Selosse - Katariina paleesse. Palee oli Peeter I kingitus oma naisele, selle ehitamist alustati 3 sajandit tagasi. Tõeliselt grandioosse ilme sai see Jelizaveta Petrovna valitsemisajal, 18. sajandi keskel, kuulsa itaalia arhitekti Rastrelli käe all. See on üks maailmakunsti meistriteoseid. Barokkstiilis hoone sini-valge-kuldne fassaad on ligi 300 meetrit pikk. Hoone ümber laiub prantsuse-inglise stiilis park. Selle keskel olevat järve kaunistavad arvukad paviljonid. Lossi- ja pargiansambel kuulub vaieldamatult Euroopa pärlite hulka. Parima ülevaate paleest ja selle aaretest saab ekskursioonil eestikeelse giidiga. Lossis asub ka kuulus Merevaigutuba, mis taasavati 2003. aastal. Aleksander I valitsemisajal avati lossi suurvürstide tiivas aadlinoorukitele mõeldud õppeasutus – lütseum, mille kuulsaimaks kasvandikuks oli Puškin. Imetleme väljast ka Peterburi Jaani kirikut, see on 1860. aastal valminud luteri kirik Peterburis. Enne 1930. aastal toimunud võõrandamist ja restaureerimist toimusid seal Peterburi Jaani koguduse jumalateenistused. Kirik sai oma algse välisilme tagasi 2010. aasta kevadel. 38 meetrise torni tipus on 6,6 tonnine kullatud ristiga kiiver. Soovijatele öine laevasõit mööda Neevat ja selle kanaleid, nautides Põhjamaade Veneetsia ülevat ilu. Nii saab hea ülevaate südalinna piirkonnast – kaunid vaated, lisaks giidi jutt kaldaäärsetest paleedest ja nende saatusest. Öösel läheme vaatama Neeva äärde sildade avamist. Esimese silla avamine orienteeruvalt kell 01.30.

4. päev

Hommikusöök. Ees ootab linna süda – Peeter-Pauli kindlus, mille rajamise algust 27. maid 1703.a. loetakse linna asutamispäevaks. Kindluse ajalugu kujunes aga üsna süngeks – sellest sai sisevangla, mille bastionites piinati ja hoiti kinni paljusid poliitvange. Õuel asuv katedraal, Romanovite perekonna rahula, on haruldaselt elegantne barokkstiilis meistriteos oma 122 m kõrguse tornikiivriga. Teeme koos ringkäigu kindluses. Pavlovksi palee-ja pargiansambel, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Inglise stiilis park oma 600 hektariga on üks maailma suurimaid. Katariina Suur kinkis tuhande-hektarilise maatüki oma pojale Paul I-le, tähistamaks troonipärija sündi. Sinna rajati Pavlovski palee. Paul I oli vaimustuses kõigest, mis oli seotud sõjatehnikaga. See vaimustus kandus edasi ka Pavlovski palee interjööri. Samuti tema abikaasa Maria Fjodorova stiil tuli esile palee arhitektuuris ning moodustas kontraste Pauli stiiliga. Sõit koju. Eestisse jõuame hilisõhtul.

HIND:
289 € korduvreisija soodushind

304 € tavahind

HINNA SEES:

  • öömaja ***hotellis koos hommikusöökidega,
  • kõigi mugavustega buss,
  • giid-grupisaatja kogu reisi vältel,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • kohustuslik viisa koos tervisekindlustusega 72 €,
  • reisitõrkekindlustus (sõltub vanusest),
  • Tsarskoje Selo pilet 25€ täiskasvanu, 15€ alla 18a laps,
  • Ermitaaži pilet (sissepääsuga eelisjärjekorras) 20€ täiskasvanu, 15€ alla 18a laps,
  • ühene majutus 99 €.

KAASA: EV pass, mis peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu!


VIISA INFO: Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid: pass ja 1 foto (3,5 x 4,5 cm, pilt ei tohi olla vanem kui 6 kuud). Dokumendid peavad olema reisibüroosse toodud hiljemalt 09.04.2018! NB! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi!


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

  Täiskasvanu     Õpilane
Peterhoff 900 RUB 900 RUB (alla 16.a tasuta, kaasa õpilaspilet)
Peeter-Pauli kindlus 450 RUB 250 RUB
Jussupovi palee 1100 RUB

Pavlovski palee-ja pargiansambel 
800 RUB 250 RUB
Sõit Neeval 700 RUB 700 RUB

Lõunasöök                al. 500 RUB
Õhtusöök al. 500 RUB

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles