Sankt-Peterburg

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 299 €

 

 

Hermitage

 

Spasnakrovi

 

Talvepalee

 

Peterhof

 

Sildade avamine

05.09 - 08.09.2019

St. Peterburg – Petrograd – Leningrad – St. Peterburg. Idanaabrite metropol on tõeline turismimagnet oma vaatamisväärsuste ning rikkaliku ja köitva ajalooga. Siin avaneb täies ilus kunagiste Venemaa valitsejate rõõmuks loodud hiilgus. Graniiti aheldatult voolab linna südames Neeva jõgi, mille kallastel asuvad maailma suurimad muuseumid ja kirikud. Rohkem kui 42 saareks jaotunud linn on võrratu igal aastaajal.

1. päev

Väljasõit kl. 03.00 Pärnust hotell „Pärnu“ eest ja kl. 06.00 Tartust Vanemuise alumisest parklast (Kellaajad ja väljumiskohad võivad muutuda, palun kontrollige). Reisi algusest peale saadab Teid meie eestikeelne giid-grupijuht. Peale piiriületust algab Venemaa, kus on palju teistmoodi kui ollakse harjunud Euroopas. Peterburile lähemale jõudes märkab silm mitmekorruselisi uusrikaste maju, mis on valdavalt tornikeste ja kaartega, igaüks isemoodi. Teel kuulete juttu suurlinna ajaloost. Külastame Peterhoffi – Venemaa Versailles’d. Seitsmest pargist, enam kui kahekümnest paleest ja paviljonist ning sadadest purskkaevudest ja skulptuuridest koosnev pargikunsti tõeline šedööver. Lisaks paljudele lossidele ja purskkaevudele on siin ka puiesteed, metsarajad ning Läänemere kallas. Purskkaevude kompositsiooni keskmes olev “Suur kaskaad” tähistab Venemaa võitu Rootsi üle. “Aadam” ja “Eeva” aga vihjavad sellele, et tsaar lõi Peterhoffi näol endale maist paradiisi. Jalutame alleedel, imetleme merevaadet ja naudime suursugust vaatemängu, mida pakuvad ajaloolise pargi rohelusse uppunud purskkaevud ja kaskaadid. Lõunasöögi aeg. Edasi sõit St. Peterburgi. Linn, mis pakub Neeva kallastel ainulaadset baroki ja klassitsistliku arhitektuuri ansamblit koos miljonilinna võlude ja varjudega. Kogu linn on üks suur vabaõhumuuseum. Iga hoone ja tänav on täis ajalugu, legende ja suursugususe hõngu. Peeter I poolt 1703. aastal asutatud linn on läbi elanud suurriigi tõuse ja mõõnu ning olnud seotud nii Balti aadli kui Euroopa aristokraatiaga. Pildistame oma endises hiilguses seisvat Iisaku katedraali, mida ehitati 40 aastat ja mis oli Peterburi peakirikuks 1858-1922. Senati väljakul seisab Vaskratsanik – suurepärane kuju Peeter I, kelle hobune tallab surnuks reetmist sümboliseeriva mao. Laevasõit mööda Neevat ja selle kanaleid, nautides Põhjamaade Veneetsia ülevat ilu. Nii saab hea ülevaate südalinna piirkonnast – kaunid vaated, lisaks giidi jutt kaldaäärsetest paleedest ja nende saatusest. Majutus kõik kolm ööd ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Külastame Peterburi Novodevitše kloostri kalmistut, kuhu hakati matma 19. sajandi keskel ja mis oli aadlike, kaupmeeste, riigi- ja avaliku elu tegelaste viimseks puhkepaigaks. Seetõttu püstitati suursuguseid ausambaid. Peale oktoobri revolutsiooni 1920 -1930 ndatel aastatel hävitati kalmistu territooriumil olevad kirikud ja kabelid, paljud hauad rüüstati. Tänaseks päevaks on klooster taastatud ja tegutseb. Kalmistu on võetud muinsuskaitse alla. Külastame üht maailma suurimat kunstimuuseumi Ermitaaži, mis on tulvil kunstiaardeid. Talvepalee kunstikogule pani omal ajal aluse Katariina Suur, kes rajas lossi õukonnamuuseumi juba 1764. aastal. Ermitaaž, mis hõlmab ka Talvepalee jalustrabavaid esindusruume, säilitab üle 3 miljoni eksponaadi. Külastame ka Vene rahvusromantilises stiilis Lunastaja kirikut “Spas na krovi”, mis on ehitatud kohale, kus vene tsaar Aleksander II sai 1881. a. surmavalt haavata. Eriliseks vaatamisväärsuseks on selle kiriku mosaiiktehnikas kaunistused. Linnaekskursioon St. Peterburis. Peterburi Jaani kirik on 1860. aastal valminud luteri kirik Peterburis. Enne 1930. aastal toimunud võõrandamist ja restaureerimist toimusid seal Peterburi Jaani koguduse jumalateenistused. Kirik sai oma algse välisilme tagasi 2010. aasta kevadel. 38 meetrise torni tipus on 6,6 tonnine kullatud ristiga kiiver. Linna tuiksoon – Nevski prospekt, alati rahvarohke, alati kiirustav. Võimas Kaasani kirik, mis meenutab Püha Peetri kirikut Vatikanis. Nõukogude ajal asus pühakojas ateismi ja religiooni muuseum. Praeguseks on kirik tagastatud usklikele ning on Peterburi peakirikuks. Vaba aeg sisseostude tegemiseks.

3. päev

Hommikusöök. Väljasõit Tsarskoje Selosse - Katariina paleesse. Palee oli Peeter I kingitus oma naisele ja selle ehitamist alustati 3 sajandit tagasi. Tõeliselt grandioosse ilme sai see Jelizaveta Petrovna valitsemisajal. 18. sajandi keskel kuulsa itaalia arhitekti Rastrelli käe all. See on üks maailmakunsti meistriteoseid. Barokkstiilis hoone sini-valge-kuldne fassaad on ligi 300 meetrit pikk. Hoone ümber laiub prantsuse-inglise stiilis park. Selle keskel olevat järve kaunistavad arvukad paviljonid. Lossi- ja pargiansambel kuulub vaieldamatult Euroopa pärlite hulka. Lossis asub ka kuulus Merevaigutuba, mis taasavati 2003. aastal. Aleksander I valitsemisajal avati lossi suurvürstide tiivas aadlinoorukitele mõeldud õppeasutus – lütseum, mille kuulsaimaks kasvandikuks oli Puškin. Tagasisõit Peterburgi. Ostukeskuse külastus ja vaba aeg lõunasöögiks. Sõidame Peterburi juudi kalmistule. Peterburi oli ja on väga paljurahvuseline suurlinn. 17. sajandi lõpus tekkis Peterburisse juudi kogukond. Kuna Venemaal oli juutidele kehtestatud väga range elamispiir, siis paljud juudid, kes tahtsid pealinna elama asuda, läksid üle õigeusku ja 19. sajandi alguses lubati juutidele tavandihoone ehitamiseks ja matmiseks maa luterlikul Volkovi kalmistul. Aleksander II reformide tulemusena juutide arvukus linnas kasvas hüppeliselt. 1870-ndatel eraldati maa juudi kogukonnale surnuaia tarbeks. Kalmistule on maetud nimekaid juudi soost kultuuri- ja riigitegelasi, kalmistu on muinsuskaitse all.

4. päev

Hommikusöök. Külastame Konstantini paleed. See on umbes 13 aasta eest valminud Venemaa presidendi särav - uhkeldav residents. Taastatud kompleks ühendab endas riikliku residentsi, nüüdisaegse kohtumistepaiga ja ajaloolis-kultuurilised funktsioonid. Lossi nooblite saalide interjöörid on taastatud lossi ajalugu järgivalt võimalikult originaalilähedaselt. Soojal aastaajal kasutavad riigipead lossi jõudmiseks valdavalt mereteed, sellest ka lossi nimetus – Putini mereresidents. Hoolikalt turvatud territooriumil on võimalik giidi saatel ringi liikuda. Ülemine park on kujundatud inglise stiilis ja alumine prantsuse pargikujunduse motiividel. Eestisse jõuame hilisõhtul. Sõit Tartu-Pärnu.

HIND:
299 € korduvreisija soodushind

319 € tavahind

HINNA SEES:

 • öömaja ***hotellis koos hommikusöökidega,
 • mugavustega buss,
 • eestikeelne giid-grupisaatja kogu reisi vältel,
 • eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • kohustuslik viisa koos tervisekindlustusega 72 €,
 • reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
 • Tsarskoje Selo pilet 25€ täiskasvanu, 15€ alla 18a,
 • Ermitaaži pilet (sissepääsuga eelisjärjekorras) 20€ täiskasvanu, 15€ alla 18a,
 • Konstantini palee 20 €,
 • ühene majutus 109 €.

KAASA: EV pass, mis peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu!

 

VIISA INFO: Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid: pass ja 1 foto (3,5 x 4,5 cm, pilt ei tohi olla vanem kui 6 kuud). Dokumendid peavad olema reisibüroosse toodud hiljemalt 29.07.2019! NB! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi!

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2019. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

 


Täiskasvanu    Õpilane
Peterhoff 900 RUB 900 RUB (alla 16a tasuta, kaasa õpilaspilet!)
Sõit Neeval
1000 RUB
1000 RUB
“Spas na krovi”kirik
300 RUB
170 RUB

Lõunasöök                al. 500 RUB
Õhtusöök al. 500 RUB

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles