Tartu büroo: Ülikooli 4 II korrus Tel 7 344 207 tartu@tensireisid.ee

Tallinna büroo: Estonia pst 5a Tel 6703 000 tallinn@tensireisid.ee

Pärnu büroo: Ringi 10 Tel 44 26 300 parnu@tensireisid.ee

Sankt-Peterburg

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 349 €

 

 

Hermitage

 

Spasnakrovi

 

Talvepalee

 

Peterhof

 

Sildade avamine

13.06 - 16.06.2019

St. Peterburg – Petrograd – Leningrad – St. Peterburg. Idanaabrite metropol on tõeline turismimagnet oma vaatamisväärsuste ning rikkaliku ja köitva ajalooga. Siin avaneb täies ilus kunagiste Venemaa valitsejate rõõmuks loodud hiilgus. Graniiti aheldatult voolab linna südames Neeva jõgi, mille kallastel asuvad maailma suurimad muuseumid ja kirikud. Rohkem kui 42 saareks jaotunud linn on võrratu igal aastaajal.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 04.00 Vanemuise alumisest parklast, kl. 07.00 Tallinnast Rahvusraamatukogu eest parklast (Kellaajad ja väljumiskohad võivad muutuda, palun kontrollige). Reisi algusest peale saadab Teid meie eestikeelne giid-grupijuht. Pärast piiriületust algab Venemaa, kus on palju teistmoodi kui ollakse harjunud Euroopas. Peterburile lähemale jõudes märkab silm mitmekorruselisi uusrikaste maju, mis on valdavalt tornikeste ja kaartega, igaüks isemoodi. Teel kuulete juttu suurlinna ajaloost. Külastame Peterhoffi – Venemaa Versailles’d. Seitsmest pargist, enam kui kahekümnest paleest ja paviljonist ning sadadest purskkaevudest ja skulptuuridest koosnev pargikunsti tõeline šedööver. Lisaks paljudele lossidele ja purskkaevudele on siin ka puiesteed, metsarajad ning Läänemere kallas. Purskkaevude kompositsiooni keskmes olev “Suur kaskaad” tähistab Venemaa võitu Rootsi üle. “Aadam” ja “Eeva” aga vihjavad sellele, et tsaar lõi Peterhoffi näol endale maist paradiisi. Jalutame alleedel, imetleme merevaadet ja naudime suursugust vaatemängu, mida pakuvad ajaloolise pargi rohelusse uppunud purskkaevud ja kaskaadid. Lõunasöögi aeg. Edasi sõit St. Peterburgi. Linn, mis pakub Neeva kallastel ainulaadset baroki ja klassitsistliku arhitektuuri ansamblit koos miljonilinna võlude ja varjudega. Kogu linn on üks suur vabaõhumuuseum. Iga hoone ja tänav on täis ajalugu, legende ja suursugususe hõngu. Peeter I poolt 1703. aastal asutatud linn on läbi elanud suurriigi tõuse ja mõõnu ning olnud seotud nii Balti aadli kui Euroopa aristokraatiaga. Pildistame oma endises hiilguses seisvat Iisaku katedraali, mida ehitati 40 aastat ja mis oli Peterburi peakirikuks 1858-1922. Senati väljakul seisab Vaskratsanik – suurepärane kuju Peeter I, kelle hobune tallab surnuks reetmist sümboliseeriva mao. Majutus kõik kolm ööd kesklinna ****hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Linna süda – Peeter-Pauli kindlus, mille rajamise algust loetakse linna asutamispäevaks. Õuel asuv katedraal on haruldaselt elegantne barokkstiilis meistriteos oma 122 m kõrguse tornikiivriga. Sädelevad lühtrid, roosad ja rohelised korintose sambad, kõrged võlvlaed – see on suurepäraseks fooniks Romanovite dünastia monarhide hauamonumentidele. Linnaekskursioon St. Peterburis. Peterburi Jaani kirik on 1860. aastal valminud luteri kirik Peterburis. Enne 1930. aastal toimunud võõrandamist ja restaureerimist toimusid seal Peterburi Jaani koguduse jumalateenistused. Kirik sai oma algse välisilme tagasi 2010. aasta kevadel. 38 meetrise torni tipus on 6,6 tonnine kullatud ristiga kiiver. Linna tuiksoon – Nevski prospekt, alati rahvarohke, alati kiirustav. Võimas Kaasani kirik, mis meenutab Püha Peetri kirikut Vatikanis. Nõukogude ajal asus pühakojas ateismi ja religiooni muuseum. Praeguseks on kirik tagastatud usklikele ning on Peterburi peakirikuks. Vaba aeg einestamiseks ja sisseostude tegemiseks. Väljasõit Tsarskoje Selosse - Katariina paleesse. Palee oli Peeter I kingitus oma naisele ja selle ehitamist alustati 3 sajandit tagasi. Tõeliselt grandioosse ilme sai see Jelizaveta Petrovna valitsemisajal. 18. sajandi keskel kuulsa itaalia arhitekti Rastrelli käe all. See on üks maailmakunsti meistriteoseid. Barokkstiilis hoone sini-valge-kuldne fassaad on ligi 300 meetrit pikk. Hoone ümber laiub prantsuse-inglise stiilis park. Selle keskel olevat järve kaunistavad arvukad paviljonid. Lossi- ja pargiansambel kuulub vaieldamatult Euroopa pärlite hulka. Lossis asub ka kuulus Merevaigutuba, mis taasavati 2003. aastal. Aleksander I valitsemisajal avati lossi suurvürstide tiivas aadlinoorukitele mõeldud õppeasutus – lütseum, mille kuulsaimaks kasvandikuks oli Puškin. Tagasisõit Peterburgi. Ostukeskuse külastus.

3. päev

Hommikusöök. Külastame üht maailma suurimat kunstimuuseumi Ermitaaži, mis on tulvil kunstiaardeid. Talvepalee kunstikogule pani omal ajal aluse Katariina Suur, kes rajas lossi õukonnamuuseumi juba 1764. aastal. Ermitaaž, mis hõlmab ka Talvepalee jalustrabavaid esindusruume, säilitab üle 3 miljoni eksponaadi. Laevasõit mööda Neevat ja selle kanaleid, nautides Põhjamaade Veneetsia ülevat ilu. Nii saab hea ülevaate südalinna piirkonnast – kaunid vaated, lisaks giidi jutt kaldaäärsetest paleedest ja nende saatusest. Öösel läheme vaatama Neeva äärde sildade avamist. Esimese silla avamine orienteeruvalt kell 01.30.

4. päev

Hommikusöök. Väljasõit Kroonlinna. Aastaid turistidele suletud olnud väikelinn Kotlini saarel, mida hakati ehitama meretsitadelliks juba 1704.aastal – eesmärgiga kaitsta ehitatavat pealinna merelt tuleva vaenlase eest. Kroonlinna võib õigusega pidada Venemaa laevanduse sünnilinnaks. Siin on ehitatud laevu, siin on koolitatud tulevasi meremehi, siit on mindud ümbermaailmareisidele. Selle linna kubernerideks on tema hiilgeaegadel olnud Saaremaalt pärit admiral Bellingshausen ja Hagudist pärit admiral Krusenstern. Tänaseks on turistide vool ja huvi linna vastu väga suur. Püha Nikolai Mere Katedraal, professor Aleksander Popovi muuseum, Peetri park ja sadam – need on peamised vaatamisväärsused. Ka kuulus Kroonlinna null. Linn on tuntud kuulsate kirjanike, poeetide, teadlaste ja heliloojate elupaigana. 13 aastat oma lühikeseks jäänud elust elas siin ka meie L. Koidula. Alustame tagasiteed koju. Eestisse jõuame hilisõhtul. Sõit Tallinn-Tartu.

HIND:
349 € korduvreisija soodushind

369 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 07.02.2019.

HINNA SEES:

  • öömaja ****hotellis koos hommikusöökidega,
  • mugavustega buss,
  • eestikeelne giid-grupisaatja kogu reisi vältel,
  • eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • kohustuslik viisa koos tervisekindlustusega 72 €,
  • reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
  • Tsarskoje Selo pilet 25 € täiskasvanu, 15 € alla 18a laps,
  • Ermitaaž pilet (sissepääsuga eelisjärjekorras) 20 € täiskasvanu, 15 € alla 18a laps,
  • ühene majutus 109 €.

KAASA: EV pass, mis peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu!

 

VIISA INFO: Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid: pass, 1 foto (3,5 x 4,5 cm, pilt ei tohi olla vanem kui 6 kuud). Dokumendid peavad olema reisibüroosse toodud hiljemalt 03.05.2019! NB! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi!

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

  Täiskasvanu   Õpilane
Peterhoff 900 RUB 900 RUB (alla 16a tasuta, kaasa õpilaspilet!)
Peeter-Pauli kindlus  450 RUB 250 RUB
Sõit Neeval 900 RUB 900 RUB

Lõunasöök                al. 500 RUB
Õhtusöök al. 500 RUB

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles