Sankt-Peterburg

Reisi lühiinfo

HIND:
täpsustamisel

 

Vaata reisi marsruuti

 

Hermitage

 

Spasnakrovi

 

Talvepalee

 

Peterhof

 

Sildade avamine

07.08 - 09.08.2020

Peterburi – Petrograd – Leningrad – Peterburi. Idanaabrite metropol on tõeline turismimagnet oma vaatamisväärsuste ning rikkaliku ja köitva ajalooga. Siin avaneb täies ilus kunagiste Venemaa valitsejate rõõmuks loodud hiilgus. Graniiti aheldatult voolab linna südames Neeva jõgi, mille kallastel asuvad maailma suurimad muuseumid ja kirikud. Rohkem kui 42 saareks jaotunud linn on võrratu igal aastaajal.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 04.00 Vanemuise alumisest parklast ja kl. 07.00 Tallinnast Rahvusraamatukogu eest parklast (Kellaajad ja väljumiskohad võivad muutuda, palun kontrollige). Reisi algusest peale saadab Teid meie eestikeelne giid-grupijuht. Pärast piiriületust algab Venemaa, kus on palju teistmoodi kui ollakse harjunud Euroopas. Teel olles tuletame meelde valitsejaid Venemaa ajaloost, kes on alates Peeter I Peterburi ja selle ümbrust oma suurejooneliste ideede järgi lasknud kujundada. Külastame Peterhofi – Venemaa Versailles’d. Seitsmest pargist, enam kui kahekümnest paleest ja paviljonist ning sadadest purskkaevudest ja skulptuuridest koosnev pargikunsti tõeline šedööver. Lisaks paljudele lossidele, purskkaevudele on siin ka puiesteed, metsarajad ja Läänemere kallas. Purskkaevude kompositsiooni keskmes olev “Suur kaskaad” tähistab Venemaa võitu Rootsi üle. “Aadam” ja “Eeva” aga vihjavad sellele, et tsaar lõi Peterhofi näol endale maist paradiisi. Jalutame alleedel, imetleme merevaadet ja naudime suursugust vaatemängu, mida pakuvad ajaloolise pargi rohelusse uppunud purskkaevud ja kaskaadid. Lõunasöögi aeg Peterhofis. Peterburile lähemale jõudes märkab silm mitmekorruselisi uusrikaste maju, mis on valdavalt tornikeste ja kaartega, igaüks isemoodi. Peterburi Neeva kallastel pakub ainulaadset baroki ja klassitsistliku arhitektuuri ansamblit koos miljonilinna võlude ja varjudega. Kogu linn on üks suur vabaõhumuuseum. Iga hoone ja tänav on täis ajalugu, legende ja suursugususe hõngu. Imetleme väljast ka Peterburi Jaani kirikut, see on 1860. aastal valminud luteri kirik Peterburis. Enne 1930. aastal toimunud võõrandamist ja restaureerimist toimusid seal Peterburi Jaani koguduse jumalateenistused. Kirik sai oma algse välisilme tagasi 2010. aasta kevadel. 38 meetrise torni tipus on 6,6 tonnine kullatud ristiga kiiver. Pildistame oma endises hiilguses seisvat Iisaku katedraali, mida ehitati 40 aastat ja mis oli Peterburi peakirikuks 1858-1922. Senati väljakul seisab Vaskratsanik – suurepärane kuju Peeter I, kelle hobune tallab surnuks reetmist sümboliseeriva mao. Öömaja kesklinna ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Ees ootab linna süda – Peeter-Pauli kindlus, mille rajamise algust 27. maid 1703.a. loetakse linna asutamispäevaks. Kindluse ajalugu kujunes aga üsna süngeks – sellest sai sisevangla, mille bastionites piinati ja hoiti kinni paljusid poliitvange. Õuel asuv katedraal, Romanovite perekonna rahula, on haruldaselt elegantne barokkstiilis meistriteos oma 122 m kõrguse tornikiivriga. Teeme koos ringkäigu kindluses ja sõidame edasi Kaasani Jumalaema katedraali juurde, mis meenutab Püha Peetri kirikut Roomas. Pühamu arhitektiks oli pärisori Andrei Voronihhin ja selle tellis Paul I. Katedraali ajalugu on seotud eelkõige 1812. a. isamaasõjaga, ent Nõukogude ajal asus pühakojas hoopis ateismi ja religiooni muuseum. Praeguseks on kirik tagastatud usklikele ning on Peterburi peakirikuks. Sõit Tsarskoje Selosse - Katariina paleesse. Palee oli Peeter I kingitus oma naisele, selle ehitamist alustati 3 sajandit tagasi. Tõeliselt grandioosse ilme sai see Jelizaveta Petrovna valitsemisajal, 18. sajandi keskel, kuulsa itaalia arhitekti Rastrelli käe all. See on üks maailmakunsti meistriteoseid. Barokkstiilis hoone sini-valge-kuldne fassaad on ligi 300 meetrit pikk. Hoone ümber laiub prantsuse-inglise stiilis park. Selle keskel olevat järve kaunistavad arvukad paviljonid. Lossi- ja pargiansambel kuulub vaieldamatult Euroopa pärlite hulka. Lossis asub ka kuulus Merevaigutuba, mis taasavati 2003. aastal. Aleksander I valitsemisajal avati lossi suurvürstide tiivas aadlinoorukitele mõeldud õppeasutus – lütseum, mille kuulsaimaks kasvandikuks oli Puškin. Linna tuiksoon – Nevski prospekt, mis on alati rahvarohke, alati kiirustav. Soovijad jõuavad vabal ajal külastada ka Vene rahvusromantilises stiilis Lunastaja kirikut “Spas na krovi”, mis on ehitatud kohale, kus vene tsaar Aleksander II sai 1881. a. surmavalt haavata. Eriliseks vaatamisväärsuseks on selle kiriku mosaiiktehnikas kaunistused. Soovijatele laevasõit mööda Neevat ja selle kanaleid, nautides Põhjamaade Veneetsia ülevat ilu. Nii saab hea ülevaate südalinna piirkonnast – kaunid vaated, lisaks giidi jutt kaldaäärsetest paleedest ja nende saatusest. Öömaja samas hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Külastame üht maailma suurimat kunstimuuseumi Ermitaaži, mis on tulvil kunstiaardeid. Talvepalee kunstikogule pani omal ajal aluse Katariina Suur, kes rajas lossi õukonnamuuseumi juba 1764. aastal. Ermitaaž, mis hõlmab ka Talvepalee jalustrabavaid esindusruume, keisriperekonna esindusruume, säilitab üle 3 miljoni eksponaadi, alates kunstiteostest lõpetades arheoloogiliste leidudega. Külastame ühiselt ostukeskust, kus on võimalik ka keha kinnitada. Eestisse jõuame hilisõhtul. Sõit Tallinn-Tartu.

HIND:
... € korduvreisija soodushind

... € tavahind

HINNA SEES:

  • öömaja kesklinna ***hotellis koos hommikusöökidega,
  • kõigi mugavustega buss,
  • giid-grupisaatja kogu reisi vältel,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • kohustuslik viisa koos tervisekindlustusega 69 € (2019. a. seisuga),
  • reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
  • Tsarskoje Selo pilet 25 € täiskasvanu, 15 € alla 18a (2019. a. seisuga),
  • Ermitaaž pilet (sissepääsuga eelisjärjekorras) 20 € täiskasvanu, 15 € alla 18a (2019. a. seisuga),
  • ühene majutus ... €.

KAASA: EV pass, mis peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu!

 

VIISA INFO: Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid: pass, 1 foto (3,5 x 4,5 cm, pilt ei tohi olla vanem kui 6 kuud). Dokumendid peavad olema reisibüroosse toodud hiljemalt ......! NB! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi!

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2019. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

  Täiskasvanu   Õpilane
Peterhof 900 RUB 900 RUB (alla 16a tasuta, kaasa õpilaspilet!)
Peeter-Pauli kindlus  450 RUB 250 RUB
“Spas na krovi” kirik 300 RUB 170 RUB
Sõit Neeval 900 RUB 900 RUB

Lõunasöök                al. 500 RUB
Õhtusöök al. 500 RUB

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles