Saladuslik saar – Gotland

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 539 €

 

4 vaba kohta
reg. kuni 22.07


Vaata reisi marsruuti

 

Visby

 

Gotland

 

Faro kivid

 

Keskaeg

 

Visby

03.08 - 08.08.2019
1. päev

Väljasõit Tartust kl. 14.00 Vanemuise alumisest parklast. Tallinlastega kohtume sadamas kl. 17.00 D-terminali ees parklas meie bussi juures. Tallinki luksuslaev väljub Stockholmi kl. 18.00 (NB! Väljasõiduajad täpsustatakse ja võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad. Palun kontrollige). Laeval meelelahutusprogramm, õnnitleme sünnipäevalisi, laulame karaoket ja tantsime hea tantsumuusika saatel, hoogsad võistlused panevad kaasa elama ja meeleolukas keskööshow teeb tuju heaks, ilusa ilma puhul saab laevatekil nautida merre loojuvat päikest. Ööbimine B-klassi 4-ses kajutis.

2. päev

Võimalus süüa rikkalikku hommikusööki laeval rootsi lauas (lisatasu eest). Kl. 10.15 saabume Stockholmi. Sõit Nynäshamni sadamasse. Laevaga Nynäshamnist Visbysse. Laeval võimalik süüa hiline lõunasöök. Saabumisel Visbysse on juba merelt näha punased katused ja kirikuvaremed. UNESCO kirjeldas Visbyt kui Põhja-Euroopa kõige paremini kindlustatud kaubanduslinna ja võttis selle 1995. a. maailmapärandi nimekirja. Munakivisillutisega tänavaid ääristavad maalilised majakesed, kummituslikud keskaegsed varemed ning arvukad kohvikud ja baarid. Väike jalutuskäik rooside ja iidsete varemete linnas. Imetleme 3,5 kilomeetri pikkust linnamüüri ja saame teada terve rea linnaga seotud legende. Almedaleni park, kuhu kogunevad igal aastal augustis kõnet pidama Rootsi kõige tuntumad poliitikud, maaliline rooside tänav, kus roosid ulatuvad lausa katuseräästani, Püha Maria toomkirik, Rannatänav oma keskaegsete kaupmeeste-majadega, Vana Apteek, kirikuvaremed ja legendid, legendid…. Külastame võluvat Botaanikaaeda, kus leiab hubasust ja vaheldusrikkust, suuri auväärseid puid, maalilisi püsikupeenraid, nutikat suvelillekasutust, ürdiaia ja rosaariumi, vetemängud ning alpiaia. Botaanikaaia keskel seisavad St Olofi kiriku luuderohuga kaetud varemed. Sõidame majutuskohta. Majutus kõik 3 ööd mugavates puhkemajades (8-kohalised majad, 2-sed toad, majas on olemas täisvarustusega kööginurk külmkapi, pliidi ja kõigi nõudega, elutuba televiisoriga, WC ja dušš). Öömaja asub mere ääres – hommikuid võib alustada ja õhtuid lõpetada suplusega meres, linna keskus jääb öömajast pooletunnise jalutuskäigu kaugusele, nii on võimalus jääda õhtuti ka kauemaks linna jalutama ja avastama omaenda Visbyt.

3. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Alustame ringkäiku rikka ajalooga saarel, kus kogu Gotland on kui peopesal. Lummelunda koopad – muinasjutuline maa-alune maailm stalagtiitidega. Külastame Visby mitmest sektsioonist koosnevat ajaloomuuseumi, kus saab põhjaliku ülevaate Gotlandi ajaloost: varakamber, keskaegse kirikukunsti osakond, Visby hiilguse- ja õitseaeg. Seejärel suundume rännakule Gotlandi kesk- ja lõunaossa. Maailma kõige ilusam naine - Öja Madonna Öja kirikus. Bottarvengårdenist mööda sõites näeme omaaegset tüüpilist Lõuna-Gotlandi talu. Teelt on näha ka Näsi tuulegeneraatorite park. Sõidame Gotlandi kõige ilusamal mereäärsel teel. Gotlandi lõunatipus ootab meid Hoburgi vanake, kes olevat rannas oma armsamat oodates kivistunud. Ronime mäe otsa, kust on võimalik näha merd kolmes ilmakaares. Otsime reisimälestuseks ehtsat käiakivi. Tagasisõit Visbysse. Vaid kord aastas on harukordne võimalus näha keskaegset linna keskaegsetes rõivastes inimestega. Tekib tunne, et oledki 700 aastat ajas tagasi rännanud. Soovijad saavad osaleda KESKAJAPÄEVADE ÜRITUSTEL. Külastame Visby keskaegset laata – käsitöölised, gotlandlased ja külalised kaugelt ja lähedalt, narrid ja moosekandid, kogu laadaplats on täis keskaegset melu, imehead safrani ja värskelt küpsetatud leiva lõhna.

4. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Selleks, et kogu saarele ring peale teha, sõidame põhjapoole. Põhja-Gotland meelitab külalisi oma haruldase loodusega. Käime vaatamas üksikuid paadikuure mererannal ja sõidame ringi kohtades, kus Tove Jansson võis oma raamatu „Muumipapa ja meri“ kirjutamiseks inspiratsiooni saada. Färö saare kivine ilu ja justkui ulmefilmis rannal seisvad hiiglaslikud raukarid. Siin naudime looduse maagilisust, mida oskasid hinnata ka kuulsused nagu Ingmar Bergman ja Käbi Laretei. Saame teada, miks gotlandlased ütlevad, et „See juhtus siis kui Tingstäde järv põles“. Bunge vabaõhumuuseumi külastus. Soovijad saavad veel osaleda KESKAJAPÄEVADE ÜRITUSTEL. Läheme vaatama rüütliturniiri - julged rüütlid uhketel hobustel, kaunid daamid ja toredad narrid.

5. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Laevaga Visbyst Nynäshamni. Sõidame tagasi Stockholmi sadamasse. Tallinki luksuslaev väljub Tallinnasse kl. 17.30. Võimalus minna sööma õhtusööki laeva restoranis. Laeva orkester mängib head tantsumuusikat poole ööni. Ööbimine B-klassi 4-ses kajutis.

6. päev

Võimalus süüa rikkalikku hommikusööki laeval rootsi lauas (lisatasu eest). Kl. 10.00 jõuame Tallinnasse D-terminali. Sõit Tartusse.

HIND:
539 € korduvreisija soodushind

569 € tavahind

HINNA SEES: 

 • laevapilet ja edasi-tagasi koht B-klassi 4-ses kajutis,
 • laevapiletid Gotlandile ja tagasi,
 • öömaja mereäärses puhkemajas (2-sed toad) koos hommikusöökidega,
 • mugavustega buss,
 • suurte kogemustega giid-grupijuht ja ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • hommikusöök laevas (12 € täiskasvanu, 7.50 € 12-17a, 5 € 6-11a),
 • õhtusöök laevas (34 € täiskasvanu, 16 € 12-17a, 11 € 6-11a),
 • voodipesu laenutus 17 €,
 • kahene kajut (B2) Tallinn-Stockholm/Stockholm-Tallinn suunal.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, voodipesu (kui ei soovi laenutada kohapealt), ujumisriided, rannarätik, toiduaineid (õhtuti saab puhkemajade köögis valmistada süüa – olemas täisvarustusega köök kõigi nõude ja külmkapiga), mugavad jalatsid. Keskaja riided – reisielamus suureneb mitmekordselt! Kostüüme laenutavad teatrid ja ajastukostüümikojad, aga kostüümi võib kombineerida ka kodus olevatest linastest riietest. Kaasa soovitame vahetada min. 1400 SEK. Pilte keskajafestivalist saab vaadata: http://www.medeltidsveckan.se

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2018. a. andmetel, Rootsis kehtivad rootsi kroonid, mitte eurod):

Lummelunda koopad   120 SEK, laps 80 SEK  
Lõuna 120 SEK  
Visby ajaloomuuseum   120 SEK, kuni 16a laps tasuta
Bunge vabaõhumuuseum
80 SEK, kuni 16a laps tasuta
Keskaja rüütliturniir   250 SEK, kuni 14a laps 150 SEK
Kontserdid 100 SEK, laps 40 SEK
Safrani ahjukook 65 SEK  
Komplekslõuna Gotlandi laeval    al. 90 SEK (päevapraad, salat, jook, leib, või ja kohv/tee) 
Suveniir   al. 50 SEK  
Gotlandi luisk al. 100 SEK
Kränku tee 30 SEK (100 gr)
Gotlandi leib 35 SEK 

 

NB! Rootsi kroonide (SEK) info
Alates 30.06.2016 muutusid kehtetuks vanad 20-, 50- ja 1000-kroonised paberraha kupüürid.
Alates 30.06.2017 muutusid kehtetuks vanad 100- ja 500-kroonised paberraha kupüürid ning 1-, 2- ja 5-kroonised mündid.
http://www.riksbank.se/en/Notes--coins/Banknotes/Schedule-new-banknotes-and-coins

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles