Saksamaa - Elbe pärlid

Reisi lühiinfo

HIND:

al. 539 €

 

 

 

Lubeck

 

Magdeburg

 

Wittenberg

 

Dresden

 

Meissen

 

Moritz

 

Saksi-Sveits

09.06 - 15.06.2017
1. päev

Väljasõit Tartust kl. 13.30 Vanemuise alumisest parklast ja Kuusalust kiriku platsilt kell.16.00. Tallinlastega kohtume D-terminali ees parklas meie bussi juures kl 17.00. Tallinki laev väljub Stockholmi kl 18.00. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda juhul, kui laevade väljumisajad muutuvad. Palun kontrollige vahetult enne reisi!) Mõnus õhtu laevas, laulame karaoket, õnnitleme tähtpäevalisi, head tantsumuusikat mängitakse hiliste öötundideni, meeleolukad võistlused panevad kaasa elama ja keskööshow teeb tuju heaks. Ööbimine B-klassi 4-ses kajutis.

2. päev

Soovi korral rikkalik hommikusöök Rootsi lauas (lisatasu eest). Kl. 10.15 kohaliku aja järgi saabume Stockholmi. Sõit läbi Rootsi, Taani ja sealt praamiga Saksamaale. Praamil võimalus süüa õhtusööki (lisatasu eest, al 8 €). Öömaja Lübeckis IBIS budget hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Lübeck oli alates 14 saj. Hansa Liidu pealinn ning selle vanalinn kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Keskajal oli linn üks tähtsamaid Läänemere piirkonnas ja praegu paelub külastajaid eelkõige gooti tellisearhitektuur, millest kujunes isepärane piirkondlik stiil. Lübecki kirikute interjöörid, ehitiste fassaadid, linnavärav Holstentor, ainulaadne raekoda ja isegi keskaegne seek oleksid astunud meie ette otsekui arhitektuuriajaloo lehekülgedelt. Linn on tuntud nii 19. sajandil menuartikliks saanud martsipani kui hansalinnade kuningannana. Jalgsiekskursioon vanalinnas, kus asuvad kõik olulised vaatamisväärused. Jõuame Elbe suudmes asuvasse Hamburgi. Palju aastaid hoidis linn Hansa Liidus juhtivat kohta ja oli samas ka sõltumatu kaubalinn. Siin on stiilseid ehitisi mitmest perioodist, kanalid ja pargid. Raekoja plats ja linna sümbol suur uusrenessanss-stiilis raekoja hoone, mis oma uhkete peosaalidega on kohalike elanike au ja uhkus. Toredat elamust pakub päikeselisel päeval Jungfernstiegi elegantne jõeäärne promenaad, kus on kena jalutada või kohvikus linnale avanevat vaadet nautida. Hamburg on Saksamaa suurim kaubandussadam ning teda kutsutakse Saksamaa aknaks maailma. Sadamakaide kogupikkus on 64 km. Hamburgi dokkides on maailma suurim vanade kaubaladude kollektsioon. Teeme laevaga ringsõidu sadamas. Jalutuskäik linnas: Börsiga raekoda, gooti stiilis Püha Peetri kirik, linna sümbol - barokne Püha Michaeli kirik, mida kutsutakse hellitavalt "Michel'iks". Kirevad kaubandustänavad ja muidugi sillad, mida siin on rohkem kui Veneetsias. Sõit Magdeburgi, Saksi-Anhalti pealinna. Öömaja kesklinnas ***hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Magdeburgist sai 10. saj. keiser Otto I residents ja alates keskajast Kirde-Saksamaa tähtis kultuuri- ja kaubanduskeskus. Linna vägev toomkirik on Saksamaa tähtsamaid sakraalehitisi ja ainulaadne mälestis aegadest kui hilisromaani stiil asendus gootikaga. Grüne Zitadelle (Rohelise kindluse) ehitamiseks kulus kaks aastat ning avati 2005. a. sügisel. See on maailmakuulsa kunstniku ja arhitekti F. Hundertwasseri viimane ellu viidud projekt – multifunktsionaalne kaubandus- ja ärihoone. Ehitus põhjustas palju poleemikat. Roheline kindlus hõlmab endas kortereid, poode, kohvikuid, restorane, hotelli, laste päevahoidu ja teatrit. Elbauenpark (Elbe park) katab 90 ha suurust maa-ala ning 2005. a. auhinnati seda teise kohaga kui Saksamaa kõige atraktiivsemat parki. Unikaalse maastikuga park hõlmab endas Millenniumi torni, Liblikate maja ning hulgaliselt mängu- ja spordiväljakuid, kunstiteoseid, teemaparke ja mitmeid atraktsioone. Pargis korraldatakse erinevaid traditsioonilisi üritusi, festivale, kontserte ja isegi balletietendusi. Lisaks asub siin 600 m2 suurune kividest labürint, kus saab järgneda müstilistele helidele. Kauni Elbe pargi maastiku moodustavad lillepeenrad, roosiaiad ja paradiisiaiad ning skulptuurid ja kunstiteosed. Sõit Wittenbergi, Elbe–äärsesse väikelinna, mis seostub eelkõige usureformaator Marthin Lutheriga. Linna lossikirikule naelutas Luther oma 95 teesi. Linn kasvas tänaste mõõtmeteni kuurvürst Friedrich Targa valitsuse ajal. Teine selle linnakese kuulsus oli maalikunstnik Lucas Cranach vanem, kes elas siin 43 aastat ja lõi palju taieseid. Barokk-kaevuga turuväljak ning seal asuv raekoda ja Marienkirche, Wittenbergi loss ja lossikirik, kus on Friedrich Targa 4 m kõrgune hauamonument ning Lutheri sarkofaag. Sõit Elbe-äärsesse kaunimasse linna Dresdenisse. Õhtune jalutuskäik. Imetleme August Tugeva poolt rajatud rokokoo-stiilis Zwingeri paleed, mis omal ajal oli kuurvürsti õukonna residents. Tutvume vana-renessanss-stiilis residentsipaleega. Lossiplatsi äärde jääb Semperoper, mille lähedalt viib trepp Brühli terrassidele. Krahv Brühl lasi kunagi siia rajada oma Lustgarteni ehk lõbuaia. Nüüd on see linnarahva ja turistide armastatud jalutuspaik. Terrassilt avaneb vaade Elbele ja Dresden-Neustadti linnaosale. Majutus 2 järgnevat ööd samas kesklinna ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Meißeni linn on juba kolm aastasada üle maailma kuulus tänu oma portselanile. Igaüks, kes külastab seda üle tuhandeaastast linna, leiab eest mitte üksnes peene portselanikunsti, vaid ka erilise säraga paiga. Portselankujukese täiuslik ilu – nõnda esitleb end Meißen. Vaevalt jätab ükski turist kasutamata võimalust külastada Meißeni riiklikku portselanimanufaktuuri. Juba 13. sajandist peale imporditi portselani ränga raha eest Hiinast, kuid alles 18. sajandi alguses avastasid teadlased Saksimaa kuurvürsti tellimusel, kes armastas ise kangesti hiilgavaid iluasjakesi koguda, selle tootmise saladuse. Tagasisõit Dresdenisse, kust väljuvad laevad. Laevasõit Elbel. Külastame Pillnitzi lossi, mis on kuurvürst August II Tugevale rajatud kena suveresident Elbe kaldal ajal, mil Saksimaa oli mõjukas suurriik Euroopas. Kompleksi kuulub ülemine Mägipalee ja alumine Veepalee, kuhu viib trepp otse jõelaevalt. Hiljem lisandus sinna veel kolmaski loss - Uus palee. Losse ümbritsevad inglise ja hiina stiilis pargid ning mitmed paviljonid. Mägipalees asub põnev Tarbekunstimuuseum. Nüüd sõidame Saksimaa mägiseimasse piirkonda, Saksi-Šveitsi. Miljonite aastatega on Elbe jõgi uuristanud liivakivimäestikku ainulaadse maastiku - romantiline looduseime. Unustamatut vaatepilti pakuvad paksude metsade taustal taevapoole küünitavad hallikasvalged kaljumoodustised, mida üksteisest lahutavad järskude nõlvadega sügavad orud ja hämarad kuristikud. Kõrgematele mäetippudele on antud fantaasiarikkad nimed, näiteks Suur Hani ja Väike Hani, Mungakivi, Kanapee. Parim vaade siinsele dramaatilisele maastikule avaneb Elbe jõe kohalt 194 m kõrguselt Bastei sillalt, mis on olnud piirkonna külastatavaim paik juba üle 200 aasta. Romantiline Elbe linnake Wehlen. See üle 700 aasta vanune linnake on oma liidumaa väikseim. Siin võiksime teha ühise õhtusöögi. Tagasisõit Dresdenisse.

6. päev

Hommikusöök. Saksi Moritz rajas 16.sajandil soode keskele barokse Moritzburgi jahilossi. Lossi praegune välimus seostub aga August Tugeva aegadega, kelle korraldusel kuivendati ka märgalad ja rajati suur tehisjärvega park. Lossi sisustus on suures osas säilinud, seal on nii jahitrofeesid kui mööblit. 17.saj. lossikabelit kaunistavad kunstipärased stukkornamendid. Alustame tagasisõitu läbi Saksamaa ja Poola. Öömaja Varssavi ***hotellis (2-sed toad).

7. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Baltimaade. Hilisõhtuks koju, marsruudil Pärnu-Tallinn-Kuusalu-Tartu.

HIND:
539 € korduvreisija soodushind

569 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 12.02.2017

HINNA SEES:

 • laeva- ja praamipiletid,
 • koht B-klassi 4-ses kajutis (4 inimest kajutis),
 • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
 • mugavustega buss,
 • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • hommikusöök laevas (10.50 € täiskasvanu, 6.50 € 12-17a, 4.50 € 6-11a),
 • õhtusöök laevas (33 € täiskasvanu, 15.50 € 12-17a, 10.50 € 6-11a),
 • kahene kajut (B2) laevas,
 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • ühene majutus 94 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2016. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Hamburgi sadama ringsõit laevaga       
13 €
Meißeni riiklik portselanimanufaktuur koos giidituuriga
8,50 € 
Pillnitzi loss koos giidituuriga
9,50 €
Laevasõit Elbel
16 €
Moritzburgi loss
8 €
Poolas lõunasöök
al. 25 PLN (zlott); WC - 1 PLN
Leedus lõunasöök
al. 10 €
Magdeburg´i toomkirik koos giidiga 6 €
Magdeburg´i linnaekskursiooni giidi tasu 3,50 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles