Tartu büroo: Ülikooli 4 II korrus Tel 7 344 207 tartu@tensireisid.ee

Tallinna büroo: Estonia pst 5a Tel 6703 000 tallinn@tensireisid.ee

Pärnu büroo: Ringi 10 Tel 44 26 300 parnu@tensireisid.ee

Rumeenia väärib avastamist

Reisi lühiinfo

SOODUSHIND:
al. 799 €


Vaata marsruudi kaarti


 

rumeenia reis 

 

 

rumeenia reis

 

rumeenia reis

 

Draakula

07.09 - 14.09.2019
CONSTANTA – MUST MERI – MURFATLAR – BUKAREST – CURTEA DE ARGES – TRANSFAGARASAN – VIDRARU – BALEA LIUSTIKUJÄRV – SIBIU BIERTAN – SIGHISOARA – BRASOV – BRAN – SINAIA
1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas INFOLETIST VASAKUL OLEVA KASSA JUURES kl 04.30. Otselend Tallinn-Constanta kl 06.05-08.35 (NB! Kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Constanta on Rumeenia vanim linn. Asutati umbes 600 eKr. Antiikajal asus samas kohas kreeklaste koloonia nimega Tomis. Seal veetis viimased aastad asumisel ka Rooma poeet Ovidius. See on suurim Musta mere sadam. Tänapäeval moodne suvituslinn ja populaarseim puhkusepiirkond Rumeenias. Linnaekskursioon bussiga ja jalgsi. Vaba aeg linnas. Soovijad võivad minna suplema. Kui olete Rumeenias, peaksite proovima ka siinseid veine. Peale lõunat suundume kuulsasse Murfatlari veinipiirkonda, kus laiuvad Rumeenia suurimad veiniaiad. Selles Musta Mere äärses piirkonnas jagub päikesepaistet tervelt 300 päevale aastas, mis mõjub soodsalt marjade suhkrusisaldusele. Seega on selle regiooni toodangu hulgast õige otsida just magusaid dessertveine. Viinamarjasortidest domineerivad Cabernet Sauvignon ja Chardonnay. Eriti hinnatud on väärishallitusega nakatunud Chardonnay’st valmistatud mesine dessertvein. Rumeenia on iidsete veinitraditsioonidega maa, mille viinamarjakasvatus sai alguse juba rohkem kui 6000 aastat tagasi. Kuigi maailma mastaabis on Rumeenia veini tootmismahtude poolest 13-ndal kohal, ei seosta enamus inimesi seda riiki eriti veini tootmisega. Domeniul Vladoi veinikoja külastus ja degustatsioon (lisatasu eest). Sõit idamaa väravaks hüütud Bukaresti. Majutus 2 järgnevat ööd ****hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Bukarestiga tutvumist alustame Hrastrau järve ääres asuva Vabaõhumuuseumiga. Selles 1936. aastal rajatud vabaõhumuuseumis on imeline ansambel, mis koosneb rohkem kui 300 hoonest, töökojast, kirikust, tuuleveskist. Neist huvitavamad on Maramuresist pärit tammepuust majad oma kaunite puunikerduste ja laastukatustega, tuulikud Doonau delta aladelt, puukirikud Dragomirestist... See muuseum on Rumeenia rahvusliku arhitektuuri ja rahvuskultuuri heaks illustratsiooniks. Bussiga ülevaatlik linnaekskursioon: Triumfikaar, Võidu väljak, Ülikooli väljak, Kuningapalee… Linna kutsuti kunagi ka Balkani Pariisiks ja aasta-aastalt saab ta juurde lihvi ning uut sära. Suurem osa pealinnast näeb välja pariisimaigulise suurlinnana täis kauneid katedraale, siit leiab ka triumfikaare, rahulikult kulgeva jõe keset linna, palju kauneid parke. Vanalinna arhitektuur on saanud kannatada 1980-ndatel Ceausescu uuenduste käigus, kui lammutati paljud kirikud, kloostrid ja tuhanded majad. Selle uuendamise tulemusena valmis masendavas üksinduses kõrguv üüratu Parlamendipalee, mida peetakse Pentagoni järel maailma suuruselt teiseks hooneks, kus üldpinda on üle 350 000 m². Kulda, marmorit, mahagoni, lühtreid ja muud luksust leiab siit enam kui mõnestki kuningapaleest. Õhtul jalutuskäik vanalinnas. Bukarest on üle maailma kuulus ka oma restoranide ja klubide poolest. Õhtusöök restoranis (lisatasu eest).

3. päev

Hommikusöök. Sõit Rumeenia ajaloolisse piirkonda Valahhiasse. Tänapäeval elavad Valahhia mägismaadel ja steppides põhiliselt talupojad. Regioon hõlmab laugeid põllumaid ning on üks Rumeenia peamisi provintse. Valahhia vana pealinn on atraktiivne väike armas Curtea de Argeş. Siin on kaks keskajast pärit kirikut – katedraal ning Biserica Domnească. Viimane sarnaneb kivist kindlusega, olles ühendatud katakombide kaudu lähedal künkal asuva kaitsetorniga. Teekond jätkub mööda Rumeenia kõige kaunimate vaadetega Transfagarasani maanteed, mis läbib Fagarasi mägesid tõustes serpentiinina kuni 2000 m kõrgusele. Sel Rumeenia kuulsamal teel on 27 viadukti ja silda ning riigi pikim teetunnel. Maastik on fantastiline. Näeme mäe tipus asuva Poenari kindluse varemeid. See oli kunagi Draakula residents, millest kolmandik varises kokku 19. saj. maalihke ajal. Sõidame üle 166 m kõrguse ja 307 m pikkuse topeltkurviga Vidraru paisu, mis on inseneriehituse pärl. Teekond jätkub Vidraru veehoidla kallast pidi üles mägedesse. 2034 m kõrgusel asuv Balea liustikujärv on tõeline looduslik mälestusmärk - liustikujäänuk. Võimalus matkata mägedes või imetleda kohvikuterrasilt avanevat vaadet. Laskume serpentiinteed pidi alla ja jõuame Transilvaaniasse (lad. k. “metsatagune”), kus elavad inimesed on muistsete daaklaste, roomlaste, sakslaste ja sõjakate ungari hõimude järeltulijad. Piirkond on rumeenia rahva süda ja häll. See on paksude metsade, keskaegsete losside, legendideks muutunud vampiiride ja libahuntide maa. Tänu oma keerdkäikudega ajaloole ja lummavaile mägedele on see tõepoolest üks Rumeenia huvitavamaid piirkondi. Mõned külakesed on nagu linnupesad kõrgete mägede küljes. Metsad vahelduvad põldude, kuldkollaste päevalilleväljade ja hoolitsetud küladega, mis on on silmnähtavalt jõukamad kui mujal Rumeenias. Majad on suured ja alati väga korras ning nende uhkuseks on omapärased katused, akendel õitsevad geraaniumid ja ohtralt kaunistatud aiaväravad. Sageli on majade väravaesine ja tagahoov kaetud viinamarjaväätidega. Nii saab viinamari rohkem päikest ja samas varjab hoovi liigse suvise kuumuse eest. Teelt veidi kõrvale jäävad Carta kloostri varemed. Endine tsistertslaste klooster Olti jõe kaldal rajati 13. saj. ja pühendati Neitsi Maarjale. Mängis omal ajal tähtsat osa Transilvaania poliitilises, majanduslikus ja kultuurielus. Jäeti maha 15. saj. kui ordu riigist välja saadeti. Klooster oli esimene gooti stiilis ehitus Transilvaanias. Tänapäeval on sellest säilinud varemed ja kiriku kooriosa, mida külaelanikud kasutavad tänini. Jõuame Sibiusse, mis on tuntud Rumeenia kultuurikeskusena. 2007. a. oli Sibiu koos Luxembourgiga Euroopa kultuuripealinn. Sibiu vanalinn on valitud 8 Euroopa idüllilisema paiga hulka. Õhtul sõidame Sibiu lähedal asuvasse väiksesse külla õhtusöögile (lisatasu eest). Öömaja kesklinna ***hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Jalutuskäik romantilises Sibius. See suurepäraselt taastatud väikelinn on nagu vabaõhumuuseum oma 14. saj. ehitustega. Vanalinna arhitektuuris on domineeriv saksa ehitustraditsioon: vana raekoda, Nõukogu torn, katedraal, gildide tornid... Transilvaanias on palju sakside kindlustatud kirikuid, keskaja hämara maailma peegeldusi. Selliseid võib leida ka mujal Euroopas, kuid kusagil ei ole neid nii palju ja suurepäraseid kui siin. Mäekünkal seisev kolme kaitsevalli ja kaheksa kindlustorniga Biertan on üks neist. See UNESCO Maailmapärandite hulka arvatud ehitus on piirkonna tugevamaid. Kirikus on gooti-stiilis interjöör peenelt laotud kivist võlvidega. Käärkambri uks oma 19 lukuga oli ruum abielupaaride jaoks, kes soovisid lahutada ja kes väidetavalt lukustati kaheks nädalaks sellesse ruumi. Kiriku ümber olev väike armas külake on säilitanud oma keskaegse ilme. Küla peaväljakul on mõned väga hästi säilinud barokk-stiilis majad. Sõit Sighişoarasse. Öömaja kesklinna ****hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Unustamatu on vaade kindlusmüüride ja tornitippudega UNESCO Maailmapärandi hulka kuuluvale keskaegsele linnale Sighişoarale. Linn on kaitstud võimsate kaitsemüüride ja 9 torniga ning see paik meenutab rüütlilegendi. Sisenedes linnaväravast saame aru, et see linn on sajandeid olnud Transilvaania valitsejate asupaigaks. Sighisoara on Euroopa idaosa kõige paremini säilinud keskaegse arhitektuuriga linn, kus segunevad gooti-, renessanss- ja barokkstiilid. Umbes 90% linnamüürist on säilinud ja see loob unikaalse ajaloolise väärtuse. Linna kitsastel munakivitänavatel jalutades võib tekkida tunne, et olete sattunud ajaloos 400 aastat tagasi. Vanalinnas asub maja, kus sündis Dracula lugude prototüüp Vlad Tepes. Kellatorn-muuseumis saab täistundidel näha kellamängu. Sõidame Brasovisse. Teel külastame maalilise Rupea kindluse varemeid ja põikame sisse UNESCO maailmapärandisse kuuluvasse Harmani kindluskirikusse, et saada aimu seal keskajal varjunud külaelanike elu-olust. Majutus 2 järgnevat ööd kesklinnas ***hotellis (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Rumeenias saadab reisijaid kõikjal varjuna Dracula nimi, temaga on seotud palju paiku. Sõidame Valahhia ja Transilvaania piiril mäekurus asuvasse väikelinna Brani. Siinset mägede vahel kõrguvat uhket 14. saj. ehitatud kindluslossi peetakse Vlad Tepesi ehk vürst Dracula residentsiks, ehkki tegelikult elas ja valitses ta suurema osa ajast Sighişoaras. Lossi valitsevad siiani müsteeriumi aura ja legendid. Lossi esmamainimine pärineb 14. saj, mil see ehitati eelkõige kaitsekindlustuseks. 1920. a. kingiti loss Habsburgide suguvõssa kuuluvale kuninganna Mariele, kes abiellus Rumeenia kuninga Ferdinandiga. Kuninganna Marie kujundas lossi kauniks suveresidentsiks rajades alleesid, veesilmi, terrasse ja teemaja. Lossis on relvade, raudrüüde ja mööbli kollektsioonid. Otse Karpaatide jalamil asuv Brasov on üks kõige paremini säilinud tugevate saksa mõjutustega linnu Transilvaanias. Seda kutsutakse hellitavalt Rumeenia Salzburgiks oma vaatamist-vääriva keskaegse vanalinnaga. Kuulus Must kirik, Biserica Neagra, on märkimisväärne oma arhitektuuri ja kaunistuste poolest. Kirik sai endale sellise hüüdnime peale 17.sajandil toimunud tulekahjut. Rumeenia kitsaim tänav Strada Sforii, gildide tornid... Vaba aeg. Brasovi tuntuim kaubandustänav on Strada Republicii, kust võib leida laias valikus poode, mis müüvad nii suveniire, ehteid, riideid kui ka antiiki. Kohalike lemmikpaigaks on aga romantiline allee Tampa mäe jalamil. Vana kindlusmüüri äärt mööda kulgev allee sobib ideaalselt väikeseks jalutuskäiguks. Soovijad saavad sõita kaabeltõstukiga 900 m kõrguse Tampa mäe tippu. Siit linnale avanev panoraamvaade on suurepärane illustratsioon Brasovi põnevale ajalooole. Omavahel eristuvad selgelt väärikas vanalinn, Piata Sfatuluid ümbritsevate punaste katuste vahelt paistavad saksa täpsusega rajatud sirged tänavad, uuselamurajoonid ning Schei linnaosale iseloomulik risti-rästi teedevõrgustik.

7. päev

Hommikusöök. Sõidame mägikuurort Sinaiasse, mis on Karpaatia pärl. Siinset kloostrit, mis oli piirkonna esimene ehitus, kutsutakse ka Bucegi mägede katedraaliks. Klooster asutati 17. saj. lõpus pärast seda kui Rumeenia vürst Mihai tuli tagasi palverännakult Siinai mäele. Sellest pärineb nimi nii kloostrile kui ka linnale, mis selle ümber hiljem ehitati. Siin tõlgiti 1668. aastal esmakordselt rumeenia keelde piibel. Kloostri väärtuslikumaid juveele on raamatukogu. Külastame Rumeenia kuningate suveresidentsi, kauni looduse keskel asuvat idüllilist saksa uus-renessansi stiilis Pelesi lossi, mis võis omal ajal uhkeldada sellega, et oli Euroopa esimene elektriga ja keskküttega loss. Kuningas Carol I käis tihti Sinaia kloostris, talle meeldis väga siinne metsik ja maaliline loodus ning ta otsustas ehitada endale siia lossi. See Euroopa üks ilusamaid losse asub keset suurt inglise stiilis parki. Lossis on 170 ruumi (millest külastada saab vaid kümmet), mis on rikkalikult dekoreeritud eebeni- ja pähklipuu, pärlmutri ja nahaga. Siin on antiikesemeid ning maalide koopiaid, mille originaalid asuvad Bukaresti Rahvuslikus Kunstimuuseumis. Lossis asub ka Louis XIV saal, mille kaunistas noor Gustav Klimt. Lossil on seitse terrassi dekoreeritud kiviskulptuuride, purskkaevude, carrara marmorvaasidega... Lähedalasuv neorenessans-stiilis välisilme ja juugendstiilis interjööriga Pelisori loss ehitati veidi hiljem kuningas Ferdinand I ja kuninganna Maria ajal ning on väiksem pealossist. Lossis asub silmipimestav Kuldsaal, mille seinad on kaetud 24 -karaadise lehtkullaga. Siin võttis Ceausescu vastu mõjukaid väliskülalisi. Rikkalikult kaunistatud lossis on iga tuba kujundatud esindama üht Euroopa maad. Sõit Musta mere rannikule Constantasse. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

8. päev

Sõit lennujaama. Otselend Constanta-Tallinn kl 09.10-11.45 (NB! Kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

SOODUSHIND:
799 € korduvreisijatele

839 € tavahind

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Constanta-Tallinn,
 • lennujaamamaksud 14 € (19.09.2018 seisuga, võivad muutuda),
 • öömajad ***/****hotellides koos hommikusöökidega,
 • transfeer lennujaam-hotell,
 • kohalik buss ringreisiks,
 • kohalik ingliskeelne giid,
 • eestikeelne giid-grupijuht,
 • käibemaks.

LISATASU EEST:

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • õhtusöök Bukaresti restoranis 2. päeval 19 €,
 • õhtusöök külas 3. päeval 14 €,
 • veinimõisa külastus ja degustatsioon 1. päeval (5 veini+juust+krutoonid+kohv) 13 €,
 • ühene majutus 137 €.

Lendudel teenindab LOT Polish Airlines/Nordica. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

KAASA: EV pass või ID-kaart, mugavad jalanõud, ujumisriided.

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Bukaresti Vabaõhumuuseum
15 RON/õpilane, pensionär 8 RON
Parlamendipalee
40 RON
Biertani kindluskirik 10 RON
Sighisoara kellatorn
10 RON
Brani Dracula kindlusloss
35 RON/õpilane, pensionär 25 RON
Brasovi Must kirik
10 RON
Tõstuk Tampa mäele (ed-tag) Brasovis 
17 RON
Sinaia klooster 6 RON
Pelesi loss
30 RON/õpilane, pensionär 15 RON
Pelisori loss
20 RON/õpilane, pensionär 10 RON
Rupea kindlus
8 RON
Harmani kindlus
10 RON
Carta kloostri varemed
5 RON
Curtea de Arges
2 RON

NB! Piltide tegemise eest lossides tuleb maksta lisatasu (umbes sama hind kui piletil).


Rumeenias kehtib kohalik raha leu, soovitame raha vahetada Eestis. Rumeenias eurosid vahetades on enamasti vaja passi (ID kaarti ei aksepteerita).

1 € = u 4.3 Rumeenia leu (RON)

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles