Romantiline Baierimaa

Reisi lühiinfo

SOODUSHIND:
al. 529 €

 

Vaata reisi marsruuti


 

Kehlstein

 

Königsee

 

Linderhof

 

Ettal

 

Konigsee

 

Garmisch

 

Austria

 

Nürnberg

07.06 - 11.06.2018
BERCHTESGADEN – KÖNIGSEE – ETTAL – NEUSCHWANSTEIN – LINDERHOF – PARTNACHKLAMM– OBERAMMERGAU – MÜNCHEN – NÜRNBERG

Sellel reisil sulab ühtseks tervikuks romantika ja muinasjutt, looduse jõud ja ilu, Alpi mäed ja aasad, suurlinn ja väikesed imekaunid Baierimaa külad ning kuninglikud lossid.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas CHECK-INI LAUAS NR 1 (NB! Kogunemiskoht on muutunud) kl. 05.30. Lend Tallinn-München kl. 07.00-08.25 (NB! Kohalikud ajad. Lennuajad võivad muutuda. Palun kontrollige neid paar päeva enne lendu). Sõidame Berchtesgadenisse, mis on kolmest küljest piiratud kõrgete mägedega (kuni 2712 m) ja on läbi aegade olnud meelispaigaks looduse metsikut ilu ihkavatele valitsejatele ning erakmunkadele. Ülem-Baieri lõunaosa oma sügavate orgude, järskude kaljude ja mäetippudega on kauneimaid paiku terves Euroopas. Sõit kohaliku bussi ja liftiga 1834 m kõrgusele vaateplatvormile Kehlsteinil, kus asus Hitleri “kotkapesa”. Kivimaja mäe tipul on tuntud ka kui Adlerhorst. See oli Martin Bormani sünnipäevakingitus Hitlerile ja sellest kujunes tema lemmikresidents. Siit avaneb kaunis vaade ümbruskonnale. Paadisõit imeilusal Königssee järvel. Sõidame mööda Baierimaa suurimast järvest – Chiemseest, mis on tõeline paradiis veespordisõpradele. Aastal 1873 ostis Baieri kuningas Ludwig II järves asuva Herreninseli saare, et ehitada sellele Versailles’ stiilis Herrenchiemsee loss. Teekond jätkub Baierimaa südames asuvasse Ettalisse. Teel imetleme Baieri tõelist ilu. Taamal kõrguvad Alpid. Maalilised külakesed, tüüpilised lillerõdude ning omapäraste seinamaalingutega majakesed, kaunid sibulkuplitega kirikud. Baieri rokokoo juveel – Ettali klooster tegutseb tänaseni. Imetleme kloostrikiriku tohutusuurt kuplifreskot ja ostame kaasa kuulsat Ettali kloostriõlut. Majutus 2 järgnevat ööd hubases Tirooli-stiilis hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Sõidame baieri muinasjutukuninga Ludwig II lemmiklossi Neuschwansteini. Pollati jõe sakilisel kuristikuserval keset Baieri Alpide maalilist maastikku seisab maailma kõige nõiduslikum loss. Selle elevandiluuvalged tornid tumeroheliste kuuskede taustal tunduvad kaugelt vaadatuna õhulised ja õrnad. See loss, mis on “keskaegsem” kui ükski keskajal ehitatud loss, esindab Baieri kuninga Ludwig II unistuste täitumist. Ta ise kirjeldas lossi asukohta kui “kauneimat, mis eales leitud” ja et see on tõsi, võib veenduda, seistes kuristiku kohal Marienbrücki sillal. Seejärel külastame Linderhofi lossi, mille Ludwig lasi ehitada kui austusavalduse Prantsusmaa kuningate absoluutsele monarhiale. Imelises lossipargis, kuhu on paigutatud eksootiline Mauri paviljon, on piisavalt aega, et seda muinasmaailma ja looduse ilu nautida. Sõidame Partnachklammi, mis on üks ilusamaid kuristikke alpiregioonis. See 88 m pikkune ja umbes 80 m sügavune kuristik kanti loodusmonumentide nimekirja 1912. aastal. Väike jalutuskäik kärestikulise mägijõe kaldal - imetleme looduse ürgset jõudu. Soovijatele 3-käiguline õhtusöök (ettetellimisel).

3. päev

Hommikusöök. Baieri Alpides keset rahulikku orgu Kofeli hambulise mäeaheliku kõrval asub kaunis passiooniküla Oberammergau. Naudime selle romantilise koha muinasjutulisi freskosid majaseintel, kuulsaid puunikerdusi ja külakirikut. Sõit Baierimaa pealinna Münchenisse. Linnaekskursioon: Stachus- Karli väravad, Jumalaema kirik, Marienplatz, uus raekoda oma kellamänguga, Peetri kirik, mida linlased hellitavalt Vanaks Peetriks kutsuvad. Linna sümboliks on vaieldamatult kahe kuppeltorniga toomkirik – Frauenkirche. Erinevatest õuedest ja saalidest koosnev kompleks, kuninga residents, annab ülevaate Baieri valitsejate jõust ja jõukusest ning sellest, miks baierlased tänaseni nii iseseisvad ja isepäised on. Residentsteater - üks maailma ilusaimatest rokokooteatritest ja kesklinnas uhkeldav suurejooneline Rahvusteater. Külastame ka Hofbräuhaus’i – üht Euroopa vanimat õllekeldrit. Kui veel kohalik kapell on mängimas õllemuusikat, on elamus garanteeritud. Soovijatel on võimalus siin proovida ka Baieri rahvustoite. Sõit Nürnbergisse. Linna õitseaeg oli 15.-16.saj. kui siia saabusid kuulsad kunstnikud, meistrid ja intellektuaalid. See oli ka kuulus raamatutrükkalite linn. Õhtune jalutuskäik. Linna tähtsaim ehitis Püha Laurentiuse gooti stiilis kirik, Keskturg oma 14. saj. Schöner Brunneniga, Frauenkirche, mille laskis ehitada keiser Karl IV. Võib jalutada ka künkal asuva Kaiserburgi juurde, mis oli keskajal tähtsamaid keisrilinnuseid, siin toimusid paljud riigi- ja õukonnapäevad. Linna tuntakse ka oma legendaarsete meekookide ja praevorstide poolest. Ehk jagub aega ka nende proovimiseks. Öömaja kesklinnas ***IBIS hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Saksamaa ja Poola. Teel meenutame Ludwig II vaadates filmi tema elust. Öömaja Varssavis ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Baltimaade. Hilisõhtul jõuame koju.

SOODUSHIND:
529 € korduvreisijatele

559 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

  • lennupilet,
  • lennujaama maksud 10 € (seisuga 27.06.17, võivad muutuda),
  • öömajad hommikusöökidega,
  • mugavustega buss,
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • 3-käiguline õhtusöök 2. päeval 24 €,
  • ühene majutus 70 €.

KAASA: EV pass või ID-kaart, matkajalatsid.

 

Lendudel teenindab LOT Polish Airlines/Nordica. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Berchtesgadeni tõstuk mäkke + bussisõit
15.50 € täisk, kuni 14a laps 9 €
Paadisõit Königssee järvel
13.50 €
Neuschwansteini loss
13 € /õpilane 10 €
+ bussisõit mäkke
1.80 €
Linderhofi loss  8.30 €
Partnachklamm - pääs mäekurusse
2 €
Poolas lõunasöök
~25 PLN (zlott), WC – 1 PLN
Leedus lõunasöök
al. 10 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles