Romantiline Baierimaa, Austria ja Nartsissifestival

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 529 €

 


Vaata reisi marsruuti

 

Salzburg

 

Hallstatt

 

nartsissifestival

 

Nartisissifestival

 

Linderhof

 

Wolfgang

25.05 - 01.06.2017
VIIN – SALZKAMMERGUTT – BAD AUSSEE – St.WOLFGANG – HALLSTATT – SALZBURG – LINDERHOFI LOSS – OBERAMMERGAU – ETTAL – MÜNCHEN

Imekaunid Alpid, võluv muusika, Viini metsade vein ja baieri õlu, romantilised lossid ning muinasjutulised mägikülad- mida rohkemat ühelt mõnusalt puhkusereisilt veel oodata.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 06.00 Vanemuise alumisest parklast, Tallinnast kl. 8.30 Rahvusraamatukogu eest parklast. (NB! Väljasõiduajad ja -kohad võivad muutuda. Palun kontrollige!). Sõit läbi Baltimaade ja Poola. Öömaja Varssavi lähedal ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Tšehhi. Teel räägime Austriast, tema ajaloost ja keisritest, vaatame filmi kaunist Sissist. Õhtuks jõuame Viini. Viin – see on muusika teie hingele. Linn väärib õigustatult nime keiserlik ja ta on olnud sajandeid Euroopa õukonnaelu keskpunkt. Elegants ja nostalgia, luksus ja romantika, muusika, kunst, keisrite hiilgeaegu meenutavad paleed ja lossid. Siin taaselastub Euroopa keisrikodade mineviku hiilgus, kõlavad Straussi valsid. Bussisõit mööda kuulsat Ringstrasset, mis oli keiser Franz Josephi suur panus linnaarendusse. Bulvar rajati vana linnamüüri asemele. Sellel asuvad esindushooned ühendavad kõiki Euroopa ajaloo suuri arhitektuuristiile: Staatsoper, Parlament, Raekoda, ülikooli peahoone, Burgtheater, Votivkirche... Külastame ka linnaparki, kus seisab üks enam pildistatud vaatamisväärsusi Viinis, valsikuningas Johann Straussi kuldne kuju Doonau nümfide keskel. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Linnaga tutvumist alustame kauni rokokoo interjööriga ja võrratute aedadega Schönbrunni lossist prantsuse stiilis pargiga. Imetleme balliruumide ja söögitubade hiilgust ning eluruumide intiimsust. Õdus õhkkond, mida siin nautisid Maria Theresia ja tema järglased. Klassikalises prantsuse stiilis loodud pargi üle domineerib Gloriette, künkaharjale ehitatud võimas sammaskäik. Siit avaneb kena vaade lossile ja kogu Viinile. Teel Gloriette’i juurde möödume Neptuni purskkaevust ning arvukatest teistest antiikmütoloogiast inspireeritud kujudest. Pea kõik linna suurimad vaatamisväärsused asuvad 2001.a. UNESCO maailmapärandi mälestusmärgiks kuulutatud Innere Stadtis (vanalinnas). Jalutuskäiku alustame Maria-Theresia väljakust, kus kahel pool asuvad suuruselt maailmas neljanda galeriina tuntud Kunstiajaloo- muuseum ja väga rikkaliku ning mitmekülgse kollektsiooniga Loodusloomuuseum. Keisririigi võlu ja vaimsust mõistate alles siis, kui olete teinud jalutuskäigu vanalinnas ja läbinud Hofburgi paleekompleksi õue. Hispaania Ratsakool, Josefsplatz, Augustinerkirche, Albertina, Burggarten. Jalutame jalakäijate tänaval Grabenil, mille keskel seisavad barokne Katkusammas ja kaks purskkaevu. Samas kõrval asub Püha Peetri barokk-kirik oma suursuguse rohelise paatinakattega kupliga. Otse vanalinna südames kõrgub võimas gooti stiilis Stephansdom, linna hing. Enam kui kaheksa sajandit on see katedraal linna valvanud, pidades vastu põlengutele ja vallutustele. Hundertwasser’i kirjud majad. Lainelised fassaadid on kaunistatud eredavärvilise maalritöö, plaatide, keraamika ja sibulkuplitega. Seda omapärast arhitektuuri lihtsalt peab oma silmaga nägema. Sõit Salzkammergutti - maalilisele Alpi järvedemaale. Majutus järgnevad 2 ööd hubases Tirooli-stiilis külalistemajas Hallstattis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. NARTSISSIFESTIVAL BAD AUSSEES. Kevad mägedes tuleb nagu sõbralik hea haldjas Ausseerlandi maadele ning katab aasad miljoniõielise valge nartsissivaibaga. Juba pool sajandit on peetud traditsioonilist Nartsissipidu, mis algab muinasjutuliselt ilusate fantaasiarikaste lillekujude demonstratsiooniga linnaväljakul. Paar tundi kaunite kujude pildistamiseks. Muinasjutuline St. Wolfgangi linnake oma “Valge hobuse” kõrtsiga, millest on loodud mitmeid austria operette. Kaunis kirik kuulsa Pacheri altariga. Õhtul jalutame maailma kauneimas järveäärses külakeses Hallstattis. See oli soolakaevandajate elukohaks juba kiviajast alates. Siinsed tänavad on nii kitsad ja käänulised, et kirikupühade protsessioonid tuleb läbi viia paatidega järvel.

5. päev

Hommikusöök. Sõit Mozarti sünnilinna Salzburgi. Imekauni aiaga Mirabelli loss, mille veider ehituslugu inspireerib veel praegugi paljusid noori, kes tulevad just selle lossi marmorsaali, et siin lasta oma abielu registreerida. Mozarti väljak, Uus ja Vana piiskopide residents, raekoda, Getreidegasse, Herbert von Karajani väljakul asuv uhke hobuste jootmiskoht, kuulus “Festspielhaus” ehk teatrihoone, toomkirik, Salzburgi arvukad kirikud ja kloostrid. Ja nüüd teekond Baierimaale, imetlema Baieri tõelist ilu. Maalilised külakesed, tüüpilised lillerõdude ning omapäraste seinamaalingutega majakesed, kaunid sibulkuplitega kirikud. Taamal kõrguvad Alpid. Linderhofi loss, mille Ludwig II laskis ehitada kui austusavalduse Prantsusmaa kuningate absoluutsele monarhiale. Jalutuskäik imelises lossipargis, kuhu on paigutatud eksootiline Mauri paviljon paabulinnutrooniga ja kus kuningas armastas paadisõidul Veenusemäe grotis Wagneri muusikat kuulata. Siin on piisavalt aega, et seda muinasmaailma ja looduse ilu nautida. Tüüpiline Baieri linnake Oberammergau oma muinasjutuliste freskodega majaseintel, puunikerduste ja külakirikuga. Öömaja Ettali külalistemajas (2-sed toad). Soovijatele 3-käiguline õhtusöök (ettetellimisel, lisatasu eest 20.50 €).

6. päev

Hommikusöök. Külastame tänaseni tegutsevat baieri rokokoo juveeli Ettali kloostrit, mida kaunistab tohutusuur kuplifresko. Soovijad saavad kaasa osta kuulsat Ettali kloostriõlut. Tüüpiline Baieri linnake Oberammergau oma muinasjutuliste freskodega majaseintel, puunikerduste ja külakirikuga. Sõit Münchenisse. Linnaekskursioon: Stachus-Karli väravad, Jumalaema kirik, Marienplatz, uus raekoda oma kellamänguga, Peetri kirik, mida linlased hellitavalt Vanaks Peetriks kutsuvad. Linna sümboliks on vaieldamatult kahe kuppeltorniga toomkirik – Frauenkirche. Erinevatest õuedest ja saalidest koosnev kompleks, kuninga residents, annab ülevaate Baieri valitsejate jõust ja jõukusest ning sellest, miks baierlased tänaseni nii iseseisvad ja isepäised on. Residentsteater - üks maailma ilusaimatest rokokooteatritest ja kesklinnas uhkeldav suurejooneline Rahvusteater. Sõit öömajja Zwickau lähedases hotellis (2-sed toad).

7. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola. Öömaja Lomza hotellis (2-sed toad).

8. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Baltimaade. Hilisõhtuks jõuame koju. Sõit Ikla-Tallinn-Tartu.

HIND:
529 € korduvreisija soodushind

559 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 12.02.2017

HINNA SEES:

  • öömajad koos hommikusöökidega,
  • mugavustega buss (WC, video, soojad joogid),
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltuvad vanusest),
  • Nartsissifestivali pilet 13.50 €,
  • 5. päeval 3-käiguline õhtusöök 20.50 €,
  • ühene majutus 141 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID kaart.

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2016.a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Schönbrunni loss
13 €
Linderhofi loss (sisaldab ka eelbroneeringu tasu) 
8.50 €
Hofbräuhaus
õlu al. 3.85 €, õhtusöök al 8.50 €
Poolas lõunasöök
25 PLN (zlott); WC - 1 PLN
Leedus lõunasöök
al 10 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles