Portugali kaunid aiad

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 899 €


 

Vaata marsruudi kaarti

 

 

Fronteira

 

Regaleira

 

Estufa

 

Estufa

 

Sintra

 

queluz

 

cabo da roca

 

porto

09.08 - 15.08.2017
LISSABON – ESTUFA FRIAT – FRONTEIRA AIAD – SINTRA – PENA PALEE – CABO DA ROCA – ÓBIDOS – NAZARÉ – BATALHA – COIMBRA – BUÇACO METSAPARK – RAHVUSVAHELINE AEDADE FESTIVAL – PORTO

Rikkaliku ajaloopärandiga maa oma linnade, mägede ja mõnusate puhkerandadega. Ei puudu ka veinid, muusika ja lõbustused. Riik, mille olnud aegade vägevust kinnitavad paljud võimsad ehitised üle kogu maa, eredamateks näideteks kloostrid ja kirikud. Portugallasi kutsutakse Lõuna-Euroopa skandinaavlasteks – lihtsad, vaoshoitud, siirad ja südamlikud.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA JUURES kl. 04.40 (NB! Asukoht muutunud – terminali parempoolses osas, check-ini laudade nr 14-15 vastas). Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.15-07.45; lend Frankfurt-Lissabon kl. 09.10-11.10. (NB! Kohalikud ajad! Kontrollige palun lennu aega paar päeva enne reisi). Lissabon – linn seitsmel künkal Tejo jõe suudmes. Sõidame Tejo teisele kaldale, kus kõrgel jõe kohal kõrgub Cristo Rei, hiiglaslik väljasirutatud kätega Jeesuse kuju. Siit avaneb fantastiline vaade Lissabonile ja jõele. Majutus hotelli. Ekskursioon Lissaboni vanalinnas: São Jorge kindlus, Sé Patriarcali katedraal, Alfama. Majutus järgnevad 3 ööd Lissaboni kesklinnas ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Külastame jõe kaldal asuvat ajaloolist Belemi kvartalit, kust läksid teele kuulsad portugali maadeavastajad, et leida senitundmatuid maid kaugel-kaugel seitsme maa ja mere taga. Rikkaliku manuelin-stiili parimad näiteid on Belemi torn ning maadeavastuste aja jõukuse monument Dos Jerónimose klooster, kuhu on maetud ka Vasco da Gama. Eduardo VII pargis külastame Estufa Friat, nn külma kasvuhoonet. See puidust sõrestikkatusega ehitis rajati kaitsmaks eksootilisi taimi nii suvise kuuma päikese kui talvise jaheduse eest. Erinevatest maailmaosadest pärit taimede hulgas võib näha lõunadiksooniat, rododendroneid, kameeliaid jpm. Hiljem on siia lisatud ka klaasist kasvuhoone, kus kasvab troopilisi taimi nagu kohvi-, mango- ja banaanipuud. Kõige väiksem osa on pühendatud erinevatele sukulentidele. Kogu kompleksis võib leida väikseid tiike ja kosekesi ning avastamist jätkub siin tundideks. Fronteira markiiside palee on haruldane näide tänaseni säilinud maamõisatest Lissaboni ümbruses. 17. saj. rajatud palee ja Prantsuse stiilis aiad kuuluvad praeguseni samale perekonnale, kuid on avatud ka külastajatele. Aiad on kaunistatud purskkaevude ja kujudega ning Portugalile omaste azulejo plaatidest kaunistustega tehes sellest suurepärase Portugali aiakunsti näite. Ühine tutvumisõhtusöök hotelli restoranis (hinna sees).

3. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Väljasõit Serra de Sintrasse. Need on rahulikud ja rohelised mäed, kust avanevad kaunid vaated ookeanile. Kena mägilinna Sintra oivaline asukoht graniitmäestiku põhjapoolsetel nõlvadel tegi sellest Portugali kuningate ja ülikute suvise lemmikpuhkepaiga. Vanalinnast algab järsk ja käänuline tee üles mäkke, mis möödub puude vahele peidetud suurejoonelistest maamõisatest. Hiiglaslik, eksootiliste puude ja põõsaste ning looklevate jalgradadega metsapark ümbritseb Peña paleed. See on 19. sajandil prints Ferdinandi poolt mäetipule ehitatud fantastiline kahvatukollastes ja -punastes toonides suvepalee. Quinta da Regaleira on romantistlikus stiilis palee, mis on ümbritsetud samast ajajärgust pärit pargiga. Ajastule omaselt on nii palee kui pargi kujundamises kasutatud viiteid müstitsismile ja maagiale, eriti vabamüürlastele, templirüütlitele ja roosiristlastele. Pargist võib leida väikseid tiike, purskkaevusid, grotte ja salapäraseid tunneleid, mis ühendavad omavahel erinevaid pargi osasid. Cabo da Roca – Euroopa mandri kõige läänepoolsem punkt. Kõrge, kaljune ja tihti udune neem, millega lõpeb Euroopa ja kust edasi laiub vaid tuhandeid kilomeetreid ookeani avarusi. Õhtul soovijatele FADO kontsert (lisatasu eest). Fado on Portugali rahvusele ainuomane muusikastiil, nukker ballaaditaoline laul, mida saadetakse kitarril. Need on laulud saatusest, igatsusest... ning neis avaldub portugallase hing.

4. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Alustame sõitu põhja poole. Óbidos on võluv keskaegne linnake, mille valgekslubjatud maju ümbritseb praeguseni linnamüür. See oli läbi ajaloo traditsiooniliseks pulmakingiks kuningannale. Sõidame ookeani kaldal asuvasse endisesse kalurikülla Nazarésse. Kõrgete rannakaljudega ääristatud laias lahes paiknev kitsaste tänavatega suvituslinnake rannas traatraamidel kuivava kala ja mitmekihilistes seelikutes vanaprouadega, on säilitanud oma traditsioonilise karakteri. Naudime vaateid kaljusele rannikule ja jalutame endises kalameeste kvartalis. Soovijad võivad käia ka ookeanis. Sõit Batalhasse, kus asub 14. sajandil Hispaania üle saavutatud võidu auks ehitatud UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Santa Maria da Vitoria klooster – portugali gootika meistriteos. Coimbra oli Portugali esimeseks pealinnaks ja on praeguseni tuntud oma vana ülikooli poolest. Portugallaste jaoks on Coimbras rahvuse juured ning külaliste jaoks põnev ajalooline rikkus. Linnaekskursioon vanalinnas. Kindlust meenutavat 12. sajandist pärit katedraali peetakse Portugali kauneimaks romaani stiilis ehituseks. Külastame ka endises kuningapalees asuva Coimbra ülikooli peahoone uhkemaid ruume ja näeme ka barokkstiilis vana raamatukogu. Öömaja Coimbra kesklinnas ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Külastame Buçaco metsa. See praegu 105 ha suurune müüriga ümbritsetud metsa-ala kuulus 1300 aasta jooksul kirikule. Sinna on aegade jooksul istutatud üle 700 erineva kohaliku ja eksootilise puuliigi tehes sellest ühe liigirikkaima metsapargi Euroopas. Selle keskel asub harukordne 19. saj. lõpus ehitatud pillavalt uhke uusmanuelin-stiilis Portugali kuningate jahiloss. Pargi kuuest allikast suurimast saavad alguse kaskaadid, mis laskuvad alla magnooliatega palistatud lammijärve. Selle juurde kulgev sõnajalaorg on ääristatud kogu maailmast pärit lopsakate sõnajalgpuudega, mis annavad orule troopilise õhustiku. Sõidame Põhja-Portugali Ponte de Limasse, kus igal suvel toimub Rahvusvaheline aedade festival. Igal aastal on see pühendatud erinevale teemale. Paljude huviliste hulgast valitakse välja u 15 võistlejat, kes saavad kujundada neile määratud aiaosa. See festival on suurepärane võimalus tutvuda kaasaegse aiakujunduse ja maastikuarhitektuuriga. Sõidame Portosse. See linn andis nime nii Portugalile kui ka portveinile ja on olnud alaline Lissaboni konkurent ning suur veinieksportija. Majutus järgnevad 2 ööd kesklinna ***hotellis (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Ekskursioon Porto vanalinnas, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Aukartustäratav katedraal, 19. saj. börsihoone oma kauni Araabia saaliga, rikkalikult kaunistatud São Francisco kirik, Cais da Ribeira oma vanade kivist majadega. Siin võib näha selle piirkonna tüüpilist arhitektuuri, kööki, kaubandust ja traditsioone. Linnas on lisaks kahele ülikoolile ka portveiniinstituut. Siin asub ka Eiffeli poolt projekteeritud kõrge terasest raudteesild. Portveini keldri külastus. Saate tutvuda portveini valmistamise saladustega ja degusteerida mõningaid portveine. 19. sajandil olid Portugalis väga populaarsed linnalähedased aiaga maamajad. Külastame eraaeda, mis asub ühe sellise maamaja juures. See on Porto ümbruses üks vähestest, mis on tänaseni hästi säilinud. Aed kuulub praeguseni samale perekonnale, kes seda jätkuvalt korras hoiab. Omanikud tegelevad ka puukooli ja erinevate aiataimede kasvatamisega. Öömaja samas hotellis.

7. päev

Varahommikul transfeer lennujaama. Lend Porto-Frankfurt kl. 06.00-09.40; lend Frankfurt-Tallinn kl. 13.45-17.00. (NB! Kohalikud ajad! Kontrollige palun lennu aega paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
899 € (Maakodu tellijatele)

949 € tavahind

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Lissabon, Porto-Tallinn,
 • lennujaamamaksud 115 € (22.08.2016.a. seisuga, võivad muutuda),
 • öömajad ***hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
 • kohalik buss ringreisiks,
 • vaatamisväärsuste, aedade ja Rahvusvahelise aedade festivali sissepääsud (kokku 49 €),
 • portveinikeldri külastus,
 • õhtusöök 2. päeval,
 • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • ühene majutus 172 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta kerget einet/snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Pena loss + buss mäkke
14 € + 5.50 €
Fado kontsert (rahvusmuusika)  
al. 20 € / koos õhtusöögiga 38-45 €
Batalha kloostri tasuline osa
6 €
metroopilet Lissabonis
1.45 €
trammipilet Lissabonis
2.90 €
kiirtrammipilet Portos
1.20 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles