Põhja-Poola ringreis (endine Ida-Preisimaa)

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 349 €

 

Vaata reisi marsruuti

 

 

Gdansk

 

Swieta Lipka

 

Malbrok

 

Torun

14.08 - 18.08.2018

Põhja-Poola alal on palju endisest Ida-Preisimaast. Poolakad on oma sõjasaaki nn. „trofeesse“ suhtunud väga hästi. Kuna ajalugu võimaldas neil käsitada Preisi alade hõivamist nende taasliitmisena Poola riigiga, võimaldas see ka kogu paikse pärandi tingimusteta tunnistamist oma rahvuslikuks kultuurivaraks. Selle päästmiseks, taastamiseks ja säilitamiseks on siin tehtud ja tehakse suuri jõupingutusi. Lisaks väikelinnadele, lossidele, raekodadele, kirikutele ja kloostritele saame näha ka kauneid looduspaiku – järvedemaad ja Heli poolsaart.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 05.00 Vanemuise alumisest parklast, Paide Kultuurimaja juurest kl. 06.15 ja Türi Kultuurimaja juurest kl. 06.30 (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda. Palun kontrollige). Sõit läbi Baltimaade. Lõunasöögipeatus Leedus. Õhtuks jõuame Poola. Öömaja Ketrzynis ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Masuuria ja Warmia, kunagise Ida-Preisimaa keskosa, on Poola kaunimaid piirkondi. Siin on lugematul hulgal järvi, jõgesid, sõidame ilusatel metsavaheteedel, silma hakkab vanu kirikuid ja kloostreid. Külastame kuulsat Swieta Lipka (Püha pärna) jesuiitide kloostrit, mis on katoliiklikus Poolas üks tähtsamaid palverännakute sihtpunkte. Av. kl.10. Rikkalikult kaunistatud interjööriga võimas kirik on üks Poola barokkarhitektuuri meistriteoseid. Selles asub uhke barokkorel liikuvate kujude ja isemängivate instrumentidega. Ristirüütlid ehitasid Poola maadele terve rea kindlustatud lossikomplekse. Sõidame neist esimesse ja kõige uhkemasse – suurmeistri hiigelresidentsi Malborki, mis alates 1309. a. täitis ka orduriigi pealinna rolli. Tutvume Nogati jõe kaldal asuva 13. saj pärit Teutooni Suurmeistri kindlusega, mis on Euroopa suurim telliskivikindlus ja kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Malbork koosneb õigupoolest kolmest üksteise sisse ehitatud kindlusest. Lossi kaitses omal ajal 3000 relvavenda. Sõidame edasi ja suundume tuhandeaastasesse Gdanskisse. See on pika ja kireva ajalooga kuulus vaba- ja hansalinn Danzig, sajandeid suurim ja rikkaim sadamalinn Läänemere kallastel. Visla suudmealal paiknev sadamalinn võistles oma rikkuselt isegi Lübeckiga. Tänapäeval on linn Põhja-Poola ehk Pommeri tähtsaim kultuuri- ja turismikeskuses. Jalutuskäigul linnas imetleme uut ja vana raekoda, Neptuni purskkaevuga Pikka Turgu kitsaste gooti otsaviilude ja skulptuuridega majadega, gildihooneid, Püha Maria kirikut, mis on maailma suurim telliskividest laotud kirik. Sõit Gdyniasse. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Ilusa ilma korral sõidame laevaga pikale ja kitsale Hel’i poolsaarele, mis on oma liivarandadega tõeline vaatamisväärsus. Kohati kolme kilomeetri, kohati vaid saja meetri laiusena sirutub ta 35 km Läänemerre. Luited, kanarbik, kalamehed ja turism. Poolsaare tipus asuv maaliline Hel’i küla on suvel populaarne kuurort. Külastame hülgemaailma Fokaarium. Siin asub Läänemere suurim hallhüljeste varjupaik ja uurimiskeskus. Tagasisõit laevaga. Jõudes Gdyniasse külastame Akvaariumit. Sõidame vanasse ülikoolilinna ja Copernicuse sünnipaika Toruni. Öömaja ****hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Visla mõlemal kaldal asuv Torun on üks vähestest Poola linnadest, mis jäi sõjas sisuliselt puutumata ja mille poolakad oma riigi „seitsme ime“ sisse hääletasid (linn edestas kõiki teisi Poola linnu). Linna keskaegne süda oma originaal-linnaplaaniga on kantud UNESCO maailmapärandisse. Siin asub üks Poola suursugusemaid gooti- ja barokiajastust pärit arhitektuurikomplekse. Jalutuskäik vanalinnas, kuhu on koondunud arvukad mälestised, suudab meile pakkuda unustamatu reisi kaugetesse sajanditesse. Kindlustatud linna endistest kaitseehitistest annab tunnistust linnamüür koos oma uhkete väravate ja kaitsetornidega, mille läheduses asuvad ka kunagisest ristirüütlite lossist alles jäänud varemed. Vaba aeg lõunasöögiks. Soovijad saavad külastada Toruni vana raekoda, mida peetakse Euroopa kaunimaks, ning tõusta raekoja torni. Sõit Augustowi. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Laevasõit järvedel, jõel ja lüüsiga kanalil kl. 10.00-12.40. Sõit läbi Leedu ja Läti. Lõunasöögipeatus Leedus. Sõit Ikla kaudu koju marsruudil Paide-Türi-Tartu. Ööseks kodus.

HIND: 
349 € korduvreisijate soodushind

409 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

  • mugavustega buss,
  • öömajad ***/****hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 65 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Malborki kindlus koos kohaliku giidiga  40 PLN / pensionärid 30 PLN
Sõit laevaga Heli poolsaarele ja tagasi 80 PLN 
Hülgemaailm Helis 5 PLN
Gdynia akvaarium
28 PLN/ pensionärid 19 PLN
Toruni vana raekoda 13 PLN
Toruni raekoja torn 13 PLN
Laevasõit Masuuria järvedel
35 PLN (grupihind)
Söögikord Poolas  u. 25 PLN, WC – 2 PLN 
Söögikord Leedus

al. 10 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles