Pagasiinfo ja pardatoitlustus lennureisidel

Pagasi üldinfo kõikidel lendudel:

Käsipagasis ei tohi olla teravaid esemeid nagu noad, käärid, küüneviilid jms. Kõik vedelikud peavad mahtuma ühte ühe liitri suurusesse läbipaistvasse suletavasse kilekotti (nn minigrip kotid). Vedelike pakendite individuaalne maksimumsuurus on 100ml. Reisijad peavad näitama nimetatud kilekotti julgestusotstarbelise läbivaatuse teostamisel ning kilekott peab olema sel ajal suletud. 
Vedelikud hõlmavad geele, pastasid, kosmeetilisi vedelikke, vedelaid/kuivi segusid ja survestatud mahutite sisu, nt hambapastat, juuksegeeli, jooke, suppe, siirupeid, parfüüme, habemeajamisvahtu, aerosoole ja muid samalaadse konsistentsiga kaubanimetusi.
Uued nõuded lubavad jätkuvalt reisijatel osta teatud tingimustel suuremates kogustes vedelikke lennujaama kauplustes, millele on juurdepääs pärast pardakaartide kontrollimise punkti (Tallinna lennujaamas asuvad nimetatud kauplused pärast piirikontrolli) ning võtta käsipagasisse reisi ajal kasutatavaid ravimeid ja eridieediks vajalikku, sh imikutoit. Viimaste osas võidakse teilt küsida tõestust vajaduse kohta.
Lisaks nõutakse julgestusotstarbelise läbivaatuse teostamisel reisijatelt üleriiete ja jakkide äravõtmist ning läbivaatuse teostamiseks tuleb pagasist välja võtta sülearvutid ja suuremad elektriseadmed eraldi läbivaatuseks.

Täpsemad nõuded vastavalt lennufirmale:

Ethiopian Airlinesi lende kasutame oma Etioopia reisidel. Samuti müüme pileteid kõigile Ethiopian Airlinesi lendudele. Ethiopian Airlinesi lendudel on Teil õigus tasuta kaasa võtta 2 x 23 kg äraantavat pagasit. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille kaal ei tohi ületada 7 kg ja mõõtmete summa 115 cm. Lendudel on toit ja jook hinna sees. Ethiopian Airlinesi liinilendudel on võimalik koguda ShebaMilesi või mõne teise Star Alliance'i liitu kuuluva lennufirma boonusprogrammide preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie ShebaMilesi või mõne teise punkte andva boonusprogrammi kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes.


Finnairi lende kasutame oma Euroopa, Aasia ja Ameerika reisidel. Samuti müüme pileteid kõigile Finnairi lendudele nii tava- kui ka soodushindadega. Finnairi lendudel on Teil õigus tasuta kaasa võtta üks kuni 23 kg kaaluv äraantav pagasiühik, mille maksimaalne välismõõde (pikkus+laius+kõrgus) on 158 cm. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille mõõtmed ei tohi ületada 56x45x25 cm ja kaal 8 kg. Lendudel on hinna sees kohv, tee ja mustikamahl. Ülejäänud toitlustus on lisatasu eest. Mandritevahelistel lendudel on toitlustus koos jookidega (ka õlu ja vein) hinna sees. Finnairi liinilendudel on võimalik koguda Finnair Plusi, mõne teise oneworldi liitu kuuluva lennufirma ja Icelandairi boonusprogrammide preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie Finnair Plusi või mõne teise punkte andva boonusprogrammi kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes.

IranAiri lende kasutame oma Iraani reisidel. Samuti müüme pileteid IranAiri lendudele Stockholmist, Göteborgist ja Kopenhaagenist Teherani. IranAiri lendudel on Teil õigus tasuta kaasa võtta 30 kg (siselendudel 20 kg) äraantavat pagasit. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille mõõtmed ei tohi ületada 56x45x25 cm ja kaal 5 kg. Lendudel on toit ja jook hinna sees. Vaata siit pilte. IranAiri liinilendudel on võimalik koguda SkyGifti preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie SkyGifti kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes.


Lufthansa lende kasutame oma reisidel Euroopas ja kaugemal. Samuti müüme pileteid kõigile Lufthansa lendudele nii tava- kui ka soodushindadega. Lufthansa lendudel on Teil õigus tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille mõõtmed ei tohi ületada 55x40x23 cm ja kaal 8 kg. Lendudel on toit ja jook hinna sees. Lufthansa liinilendudel on võimalik koguda Miles & More või mõne teise Star Alliance´i liitu kuuluva lennufirma ja veel mõne lennufirma boonusprogrammide preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie Miles & More või mõne teise punkte andva boonusprogrammi kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes.


SAS-i lende kasutame oma reisidel Euroopas. Samuti müüme pileteid kõigile SAS-i lendudele nii tava- kui ka soodushindadega. SAS-i lendudel on Teil õigus tasuta kaasa võtta üks kuni 23 kg kaaluv äraantav pagasiühik, mille maksimaalne välismõõde (pikkus+laius+kõrgus) on 158 cm. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille mõõtmed ei tohi ületada 55x40x23 cm ja kaal 8 kg. Lendudel on toit ja jook lisatasu eest. SAS-i liinilendudel on võimalik koguda EuroBonuse või mõne teise Star Alliance´i liitu kuuluva lennufirma boonusprogrammide preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie EuroBonuse või mõne teise punkte andva boonusprogrammi kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes.


Turkish Airlinesi lende kasutame oma Lähis-Ida reisidel. Müüme ka pileteid kõigile Turkish Airlinesi lendudele. Tasuta kaasa võetava pagasi suurus on erinevatel Turkish Airlinesi liinidel erinev, lendudel algusega Tallinnast on tasuta kaasa lubatud võtta 30 kg pagasit. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille mõõtmed ei tohi ületada 55x40x23 cm ja kaal 8 kg. Lendudel on toit ja jook hinna sees. Turkish Airlinesi liinilendudel on võimalik koguda Miles&Smiles, mõne teise Star Alliance'i liitu kuuluva lennufirma või Jet Airwaysi boonusprogrammide preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie Miles&Smiles või mõne teise punkte andva boonusprogrammi kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes.


Yemenia lende kasutame oma Jeemeni reisidel. Müüme ka pileteid Yemenia lendudele algusega Roomast ja Frankfurdist. Yemenia lendudel on Teil õigus tasuta kaasa võtta 30 kg äraantavat pagasit. Lisaks võib salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 5 kg. Lendudel on toit ja jook hinna sees. Yemenia liinilendudel on võimalik koguda Sama Clubi preemiapunkte. Selleks tuleb reisile registreerides meile anda ka Teie Arabia Felix Clubi kaardi number või esitada kaart lennujaamas lennule registreerudes. Vaata siit pilte.

 Tagasi