Tartu büroo: Ülikooli 4 II korrus Tel 7 344 207 tartu@tensireisid.ee

Tallinna büroo: Estonia pst 5a Tel 6703 000 tallinn@tensireisid.ee

Pärnu büroo: Ringi 10 Tel 44 26 300 parnu@tensireisid.ee

Nostalgiline Valgevene

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 489 €

26.06 - 02.07.2019

Valgevene ei ole üks suur kolhoos ega Euroopa must auk. Valgevene on valge ja hele. Loodus pakub vaatepilti, kuidas meie harjunud metsavöönd hakkab tasapisi minema üle metsastepivööndiks. Valgevenesse liikudes ületame piiri, kuhu meie maastikku nii põhjalikult kujundanud viimane jääaeg ei ulatunud. Ka rahva loomus kannab endas siirdeid siit ja sealt – olles ühelt poolt slaavilikult avatud ja teisalt baltlaslikult reserveeritud. Oma teel kohtame nii läänepoolseid silmnähtavalt katoliiklikke külasid kui ka idapoolset õigeusu kultuuri.

1. päev

Väljasõit kl. 04.00 Tallinnast Rahvusraamatukogu eest parklast, kl. 05.10 Risti bussijaamast, kl. 06.00 Lihula bussijaamast ja kl. 06.45 Pärnust hotell „Pärnu“ eest (kellaajad ja väljumiskohad võivad muutuda, palun kontrollige). Reisi algusest peale saadab Teid meie eestikeelne giid-grupijuht. Sõit läbi Läti-Leedu. Sõit Narochansky rahvusparki, mille territoorium hõlmab rohkem kui 87 000 hektarit. Pargis on 36 rahvusliku ja kohaliku tähtsusega loodusmaastikku. Samuti asub selles pargis Valgevene suurim tervisekeskuse ala. Tänu riiklikule programmile ajakohastatakse seda piirkonda aktiivselt. Õhtusöök hotelli restoranis. Soovi korral võimalus ujuda hotelli basseinis. Majutus ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Matkamine Narochansky rahvuspargis. Lõunasöök hotelli restoranis. Õhtuks jõuame Minskisse. Imetleme Minski Rahvusraamatukogu vaateplatvormilt suurlinna. Majutus 2 järgnevat ööd Minskis ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Soovi korral Stalin liinide külastus. Valgevene pealinn Minsk on kui elav monument suursugusest Nõukogude arhitektuurist ja linnaplaneeringust. Rohelusse uppuvad pargid, hoolitsetud linnaväljakud ja nõukogude ajal ehitatud linnaosad annavad sellele eripalgelise ilme võrreldes teiste läheduses asuvate Kesk-Euroopa linnadega. II maailmasõjas sai linn rängalt kannatada. Vanu ehitisi on säilinud vähe. Minsk on ka tähtis Valgevene tööstus- ja majanduskeskus. Tuntumad tooted traktor “Belarus” ja veoauto “Maz”. Linnaekskursioon: Pisarate saar, Parlamendihoone, Troitski linnaosa ning Sõltumatuse prospekt arvukate restoranide, kohvikute ja poodidega. Vaba aeg. Soovi korral rahvusõhtu koos folklooriprogrammiga (lisatasu eest).

4. päev

Hommikusöök. Dudutki vabaõhumuuseumis saab näha 18. sajandi külaelu. Siin on meierei, savitöökoda ja sepikoda. Pilku püüab ka garaaž, kus on ekspositsioon vanadest autodest, mille hulka kuulub ka kaaperdatud “Horh” II maailmasõjast. Tutvuda tasub ka loomafarmiga, kus elavad lehmad, kitsed, kanad ja metssead. Pagaritöökojas maitseme värsket leiba. Ühe Valgevene vanima linna Niasviži keskel, Nemani lisajõe poolsaare vallseljakul, kõrgub mõjukas kindlus, mis kanti 2005. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse. Nesviži kindlus pääses sajandite jooksul suurtest purustustest. Nõukogude ajal oli siin julgeolekutöötajate sanatoorium. Niasviži trükikojas trükiti ka esimene valgevene-keelne Piibel. Sarnaselt tänapäeva seitsme maailmaime otsimise konkurssidele, korraldatakse seda riigisiseselt ka Valgevenes. Internetihääletuse tulemusena on üheks Valgevene imeks kuulutatud Miri kindlus. Õhtul jõudmine Lida linna. Majutus Lidas ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Külastame Lida kindlust, mille lasi rajada 1323. aastal Suurvürst Gediminas. Kindlus on üle elanud mitmeid lahinguid ning piiramisi. 1891. aasta tulekahjus sai Lida linn tugevalt kannatada. Tulekahjus kannatada saanud majade taastamiseks kasutati kindlusest saadavaid kive. 1920. aastal algas kindluse seinte taastamine ja 1953. aastal võeti kindlus arhitektuurimälestisena kaitse alla. Nemani klaasitehas, kus 1892. aastal hakati esimest korda tootma kristallklaasi. Majutus Grodnos ***hotellis (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Grodno (Hrodna) on linn, mille olustikku, aurat ning väljanägemist on mõjutanud ajalooliselt nii juudikogukond, maailmasõjad kui ka läänenaaber Poola. Juudid moodustasid enne esimest maailmasõda üle poole Grodno linna rahvastikust ning kuna kõrgetel ametikohtadel töötavad juudirahvusest inimesed mängisid linna arendamises olulist rolli, peeti Grodnot üheks juutide pealinnaks Euroopas. Grodnos on nägemisväärt nii vana kui ka uus loss, armsad rohelised pargid, tore jalakäijate tänav ning nagu kõikides Valgevene asulates ka Lenini skulptuur ning võiduplats igavese leegiga. Augustowi kanal on 19. sajandi silmapaistvam hüdroelektrijaam ja Euroopa suurimaid kanaleid, mis on lisatud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Majutus Augustowis ***hotellis (2-sed toad).

7. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Baltimaade. Lõunasöögipeatus Leedus. Sõit koju marsruudil Pärnu-Lihula-Risti-Tallinn.

HIND:
489 € korduvreisija soodushind

519 € tavahind

HINNA SEES:

  • öömaja ***hotellides koos hommikusöökidega,
  • 1 õhtu- ja 1 lõunasöök hotelli restoranis,
  • mugavustega buss,
  • eestikeelne giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • kohalik giid Dudutki vabaõhumuuseumis, Minski linnaekskursioonil, Nesviži ja Miri kindluses,
  • käibemaks.

LISATASU EEST:

  • kohustuslik viisa koos tervisekindlustusega 29 €,
  • reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
  • rahvusõhtu koos folklooriprogrammiga 30 €,
  • ühene majutus 109 €.

KAASA: EV pass, mis peab kehtima vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu!

 

VIISA INFO: Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid: pass, 1 foto (vähemalt 3,5 x 4,5 cm, pilt ei tohi olla vanem kui 6 kuud) ja täidetud viisataotlusankeet (saab kontorist). Dokumendid peavad olema reisibüroosse toodud 26.04.2019. NB! Pass peab kehtima 3 kuud pärast reisi!

 

NB! Kloostris on naistel kohustuslik kanda seelikut ja pearätti. Õlad peavad olema kaetud. Pükstes naisi sisse ei lasta!

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Minski Rahvusraamatukogu vaateplatvorm  3.50 BYN
Dudutki vabaõhumuuseum
18 BYN
Miri kindlus 14 BYN
Nesviži kindlus

12 BYN

Lida kindlus

25 BYN

Nemani klaasitehas

25 BYN

Laevasõit Augustowi kanalil+muuseum

20 BYN


Valgevenes kehtib kohalik raha Valgevene rubla. 1 EUR = 2.4419 BYN

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles