Nädalalõpp Madridis

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 599 €

 

 

Toledo

 

Madrid

 

Pal Realo

 

Palacio Realo

 

Plaza de la Villa

 

Puerta del Sol

 

Toledo

27.04 - 29.04.2018

Hispaania pealinn Madrid asub riigi geograafilise keskpunkti lähedal. Hispaania ja hiigelsuurte meretaguste riikide impeeriumi kuningas Felipe II oli tüdinenud oma õukonda ühest Kastiilia linnast teise kolimast. Kirgliku jahimehena soovis ta, et tema õukonnal oleks püsiv asukoht mugaval kaugusel ta jahimaadest. Madrid vasta neile nõudmistele oivaliselt, lisaks leidus seal ka head joogivett ja oli küllaldaselt ruumi laienemiseks ning viljakad põllumaad lähiümbruses. Otsus tehtud, alustas Felipe II 1561. aastal suure ehitusprogrammiga, mis pidi väikesest linnakesest tegema sobiliku pealinna. Hilisemad kuningad muutsid selle veel kaunimaks ja nii oli 17. sajandiks saanud Madridist Hispaania suurim linn, võimsa impeeriumi keskus, kogu Hispaania vaimne ja geograafiline süda.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas CHECK-INI LAUAS NR 1 (NB! kogunemisekoht on muutunud!) kl. 04.40. Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.10-07.40; Frankfurt-Madrid kl. 09.30-12.00. (NB! kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Oleme jõudnud mitmekülgsesse Hispaania pealinna Madridi. Teeme bussiga esmase tutvumise linna vaatamisväärsustega. Las Ventase härjavõitlusareen, linna tuiksoon Alcala tänav Puerta de Alcalá väravaga. Üks linna mõjukamaid väljakuid Plaza de Cibeles oma uhke Cibelese purskkaevuga, linna peamine liiklusarter Gran Vía, Hispaania väljak - Plaza de España. Väljakul seisab Torre de Madrid, tuntud kui Kaelkirjak. Siin asub ka massiivne kiviobelisk Cervantese kujuga. Jõuame hotelli, kuhu paigutame pagasi. Jalutame Plaza de la Armerial asuva Hispaania esimese Bourbonidest kuningatele ehitatud Palacio Reali – Kuningapalee juurde. See on üks muljetavaldavam ehitis Madridis. Palee kõrgub muistse mauride kindluse kohal, mille ümber linn kunagi kujunema hakkas. Selle tohutu ja luksusliku kuningapalee tellis 18. saj. Felipe V. Praegune kuningas elab tagasihoidlikumas Zarzuela palees Madridist väljas, aga kuningapaleed kasutatakse siiani pidulike tseremooniate ajal. Külastame paleed. Troonisaal, Söögisaal, Portselantuba, mille seinad ja lagi on täielikult kaetud kuningliku portselaniga, Sammassaal jne. Meie teretutvus Hispaania pealinnaga jätkub jalgsieksursiooniga. Plaza de Oriente, mis oli kunagi oluliste riigisündmuste toimumispaigaks - siinsel väljakuäärsel paleerõdul ilmutasid end rahvale kuningad ja kuningannad. Siin seisavad ka iidsete kuningate rohked skulptuurid. Väljaku teises otsas asub imposantne Teatro Real. Almudena katedraal on pühendatud linna katsepühakule. Plaza de la Villa oma linna kõige ajaloolisemate ilmalike hoonetega, siin asub ka raekoda. Sellelt keskaegselt väljakult kuni toimeka Puerta del Solini laiuv vanalinna kompaktne süda on elav ajalugu ja täis huvipakkuvaid vaatamisväärsusi. Plaza Mayor on Madriidi vanalinna suur ruudukujuline 17. saj. pärit väljak, mis on olnud linna keskpunktis alates päevadest kui seda kasutati avaliku areenina härjavõitluste, inkvisitsioonikohtu ja avalike hukkamiste jaoks. Majadealuseid arkaade täidavad kohvikud ja käsitööpoed. Väljaku keskmes on selle rajaja Felipe III ratsamonument. Oma kohvikute ja poodidega on Puerta del Sol ehk Päikesevärav linna elavamaid osi ja populaarsemaid kokkusaamiskohti. Siit väljuvad kiirtena kõik Madridist provintsidesse suunduvad maanteed. Siin näeme Madriidi pronksist sümbolit – maasikapuu (madroño) vilja haarav karu. Majutus järgnevad 2 ööd ****hotellis (2-sed toad). Õhtul soovijatele Flamencoetendus (lisatasu eest).

2. päev

Hommikusöök. Väljasõit (hinna sees) kohaliku tellitud bussiga. Suundume Toledosse, mille ajalooline kesklinn asetseb maalilisel künkal Tajo jõe kohal. Massiivsed väravad varjavad kitsaste ja käänuliste tänavatega keskaegset linna kõrgel kaljul. Vanade müüride taga on palju tõendeid linna rikkast ajaloost. Jalutuskäik Hispaania ajaloolises pealinnas: Alcazar (kindlus), katedraal – võimas ehitis erinevate stiilide sigrimigriga. Juudi, mauri ja kristluse kultuuride läbipõimumist võib linnas näha igal sammul. Keskajal oli linn kristliku, islami ja juudi kultuuri sulatustiigel ning sel ajal rajati ka linna tähtsaim ehitusmälestis – katedraal. 16. sajandil asus linna elama kulus kunstnik El Greco (kreeklane-hisp.k.). Seejärel sõidame tutvuma Madridi ümbruse kuulsama vaatamisväärsuse El Escorialiga. Selle hiigelsuure kloostrist, raamatukogust, mausoleumist ja paleest koosneva kompleksi ehitamist alustas Felipe II pärast seda kui oli teinud Madridi oma pealinnaks. Sellest kujunes välja Felipe impeeriumi keskpunkt, rangelt lihtne varjupaik, kus sai segamatult töötada. Selles kindlustmeenutavas kompleksis on kokku 16 km koridore ja ligi sada treppi ja seda kutsutakse Hispaania kaheksandaks maailmaimeks. Siin asub ka Hispaania kuningate matmispaik. Kaheksanurkses kuninglikus mausoleumis on marmorsarkofaagides enamike Hispaania monarhide maised jäänused. Tagasisõit Madridi. Ühine õhtusöök (lisatasu eest).

3. päev

Hommikusöök. Ennelõuna muuseumide jaoks, valik on teie. Vanalinnast itta jäi kunagi idülliline köögiviljaaedade piirkond, mida tunti Prado ehk Aasa nime all. Bourboni monarhid valisid 18. sajandil selle ala linna laiendamiseks ja kaunistamiseks. Nad rajasid siia suursuguseid väljakuid purskkaevude, triumfivärava ja tulevase Prado muuseumiga. Paseo del Prado loodi 18. saj. lõpus ja sellest sai varsti moekas jalutuspaik. Tema peamine külgetõmme peitub muuseumides ja galeriides. Tänu Hispaania kuningakoja heldekäelisusele asub siin üks maailma tähtsamaid rikkaliku kollektsiooniga kunstigaleriisid. Prado kunstimuuseumi rajamiseks andis korralduse Carlos III. Tegemist on kunstikollektsiooniga, mis on põhiliselt pärit Hispaania monarhidelt, kes neli sajandit tagasi hakkasid kunstiteoseid koguma. Peasissekäigu ees seisab Goya kuju. Siin on maailma suurim hispaania maalikunsti valik 12.-19. saj. Suur tuntuimate Hispaania kunstnike, õukonnakunstnike Velazquesi ja Francisco de Goya maalide kogu. Saab näha ka muljetavaldavat väliskunsti kollektsiooni, eriti itaalia ja flaami teoseid. Sama puudega ääristatud avenüü ääres asub ka Reina Sofia riiklik museum, kus on Madriidi parim kaasaegse kunsti kollektsioon. Thyssen-Bornemisza kunstimuuseumis on kollektsioonid Picassolt, Van Gogh’lt, Renoir’lt ja Kandinsky’lt. Transfeer lennujaama. Lend Madrid-Frankfurt kl. 17.00-19.30; Frankfurt - Tallinn kl 21.00-00.15. (NB! kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
599 € korduvreisijate soodushind

629 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 31.12.2017.

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Madrid-Tallinn,
 • lennujaamamaksud 86 € (22.05.2017 seisuga, võivad muutuda),
 • öömaja Madridi ****hotellis (2-sed toad) koos hommikusöögiga,
 • Madridi linnamaks,
 • transfeer lennujaam - hotell - lennujaam,
 • hispaania keelt valdav giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • väljasõit teisel päeval,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • Flamencoõhtu – 30 € (hinna sees flamencoetendus ja üks jook etenduse ajal – alkohoolne või karastusjook omal valikul),
 • õhtusöök 2. päeval 20 €
 • ühene majutus 48 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta kerget einet/snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objetidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Kuningapalee
10 €

El Escoriali pilet + kõrvaklapid

9.20 €

El Escoriali ja Toledo kohalik giiditeenus

18 €
Prado kunstimuuseum
12 € täisk, üle 65a ja alla 18a tasuta
Reina Sofia muuseum
8 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles