Mallorca kultuuri- ja puhkusereis

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 999 €

 

Vaata reisi marsruuti


 

Palma

 

Mallorca

 

Draakoni koopad

 

Porto Cristo

 

Valldemossa

 

Valldemossa

 

Calobra

 

Port de Soller

 

Binissalem

 

Alcudia

 

Pollenca

 

Formentor

09.07 - 16.07.2019

Muretu meelega Mallorca! Maaliline loodus, imelised liivarannad valge, peene liivaga, romantilised kaunid lahesopid, varjulised vahemerelised männimetsad kaldaid ääristamas, supelrannad türkiissinise veega... See on Baleaaride suurim saar - tuhandenäoline Mallorca, mis võlub oma külalislahkuse ja turvatundega. Siinne loodus ja taimestik pakuvad piisavalt avastamist, nautimist ja silmarõõmu. Saare rannikul võib kohata nii raskesti ligipääsetavaid kaljuseid lahesoppe kui valge liivaga randu, mäenõlvi, mille kõrgus on kohati enam kui 1400 meetrit üle merepinna, oliivi- ja apelsinisalud keskmaal, muinasjutulised stalaktiidi-stalakmiidikoopad ja armsad keskaegsed linnakesed oma põnevate arhitektuurimälestistega.

1. päev

Kogunemine Tallinna lennujaamas ...... kl 9.00. Lend Tallinn-Riia kl 10.45-11.35; Riia-Palma de Mallorca kl 14.15-17.05 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Transfeer kuurortisse. Majutus kõik 7 ööd valitud hotellis (2-sed toad). Õhtusöök hotellis.

2. päev

VÄLJASÕIT LÄÄNERANNIK – ANDRATX, LA GRANJA, VALLDEMOSSA

Hommikusöök. Sõidame saare mägisele läänerannikule. Teeme peatuse kaunis sadamalinnas Andratx’is. Sõidame edasi mööda mereäärset mägiteed, kust avanevad suurepärased vaated Vahemerele ja saare kaljusele rannikule. Esporles’is külastame La Granja võluvat mõisakompleksi (pilet lisatasu eest). Mändidega kaetud mägede poolt piiratud mõis pärineb algselt 10. sajandist ja seda ümbritseb 2 hektari suurune mitmekülgne park. La Granja on kui elav muuseum, kus saab näha ja kogeda siinset eluolu läbi sajandite, proovida kohalikku toitu ja jooki ning seda ka kaasa osta. Pärastlõunal sõidame edasi läbi Serra de Tramuntana oliivide ja mandliistanduste piirkonna. Jõuame ühte Mallorca kaunimasse ja kõige paremini säilinud linna – Valldemossa, mille seletamatu atmosfäär on inspireerinud mitmeid kunstnikke, kirjanikke ja heliloojaid. Külastame endist kartuuslaste kloostrit Real Cartuja (pilet lisatasu eest), kus Frédéric Chopin ja George Sand veetsid ühe talve. Kloostri silmatorkav rohelistest kividest katusega kellatorn kõrgub uhkelt linna kohal. Kloostrit ümbritseb kaunis aed, kus suvekontsertidel esitavad kuulsad pianistid Chopini heliteoseid. Sõit tagasi hotelli. Õhtusöök hotellis.

3. päev

VABA PÄEV PUHKUSEKS või PALMA DE MALLORCA

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatega sõidame Baleaari saarte pealinna Palma de Mallorcasse (lisatasu eest bussipilet 3-4 €/suund). Roomlaste poolt 2. saj eKr rajatud linn on sajandite vältel näinud paljude kultuuride esindajaid, kuid kõige rohkem on linnapilti mõjutanud araablased. 14.-16. sajandil endise mošee asemele ehitatud majesteetlik gooti katedraal La Seu on linna auks ja uhkuseks. Jalutame kitsaste ja käänuliste tänavatega vanalinnas – La Almudaina kindlus ehk endine kuningaloss, raekoda Cort, peaväljak Plaça Major, kaunid senjööride eramud siseõuedega... Soovijad saavad jääda linna kauemaks sisseoste tegema. Õhtusöök hotellis.

4. päev

VABA PÄEV PUHKUSEKS; õhtul SON AMAR ETENDUS

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovi korral aitab reisisaatja leida mitmeid tegevusi. Peguerast toimuvad laevasõidud Dragonera saarele, mis on looduskaitse all ja tuntud sisalike saarena. 13 km Peguerast Palma suunas asub suur mere- ja troopikateemaline park Marineland, kus toimuvad 2 korda päevas delfiinide, merelõvide ja papagoide show’d, seal on ka akvaariumid erinevate kalade ja haidega, pingviinid, troopikamaja erinevate roomajate ja sisalikega ning eksootiliste lindude ala. Rannamõnusid ootab nautima kuldse liivaga rand. Õhtul on soovijatel võimalik külastada Son Amar etendust koos õhtusöögiga (lisatasu eest). Näeme maailmatasemel koreograafiat ja tantsu, millesse on põimitud multikultuurset muusikat koos tuntumate lauludega sealhulgas loomulikult ka Hispaania muusikat ja flamencotantsu ning võimsaid tsirkusenumbreid - seda kõike põnevas värvidemängus. Õhtusöök hotellis (etendusele minejatele lõunasöök hotellis).

5. päev

VABA PÄEV PUHKUSEKS või VÄLJASÕIT SAARERING (Lluci klooster, Sa Calobra, Port de Soller)

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatele saareringi ekskursioon Lluc-Sa Calobra-Port de Sóller (lisatasu eest). Sõidame saare loodeossa kõige kõrgemate mägede piirkonda. Tõuseme 400 m kõrgusele Lluci kloostri juurde. Küpresside vahel metsikute mägede keskel asuv klooster on sajandeid olnud tuntud palverännu keskuseks, siia tullakse vaatama saare kaitsepühaku Musta Madonna kuju. Kloostri juurest saavad alguse ka paljud matkarajad, mis viivad kõige kõrgemate mägede otsa. Võtame ette sõidu üle mägede mööda Col de Sóller’i serpentiini, kus meid ümbritsevad võimsad mäeahelikud, saare kõrgeimad tipud ja omamoodi loodus. Kurviline tee on ehitatud mägede looduslikke jooni arvestades, selle tulemusena on Col de Soller eriliselt stabiilne ja püsiv, kuid samal ajal paljude tõusude ja langustega, mille vahele jääb pea 1500 m. Jõuame loodusliku kunstiteose, Sa Calobra lahe äärde. 200 m kaljude vahel asuvasse lahesoppi suubub kiirevooluline jõgi, Torrente de Pareis, mis saab alguse 1500 m kõrguselt Tramuntana mägedest ja voolab Mallorca suurima kanjoni põhjas mere poole. Vaba aeg ujumiseks ja lõunasöögiks. Edasi viib meid laev mööda kaunist rannikut armsasse väikelinna Port de Sóller, kust sõidame originaalse 19.saj lõpu San Fransisco linnatrammiga läbi apelsini ja sidrunisalude Sóller’i külla. Vaba aeg kuni rongi väljumiseni. Tren de Soller, ajamasinat meenutav 1912. a pärinev puust rong, viib meid tunniajalisele romantilisele rännakule läbi Tramuntana mägede, 13 tunneli, lõunapoolsete tasandike ning oliivi- ja mandlikasvanduste Palmasse. Sõit bussiga tagasi hotelli. Õhtusöök hotellis.

6. päev

VÄLJASÕIT IDARANNIK – PÄRLITEHAS, PORTO CRISTO, DRAAKONI KOOPAD

Hommikusöök. Tee saare idaossa lookleb läbi rohumaade, mida ilmestavad sellele piirkonnale tüüpilised tuuleveskid. Esimese peatuse teeme Manacori külas, kus asub maailmakuulus Mallorca pärlite tehas Majórica. Külastame 1880. a asutatud tehast ja näeme, kuidas valmivad kaunid tehis-pärlid. Soovijatel on võimalus kohapeal valmistatud ehteid kaasa osta. Edasi sõidame idarannikule. Teeme peatuse maalilises Porto Cristo rannakülas. Suundume koobaste nõiduslikku maailma. Veepiiril on peidus palju imelisi koopaid. Külastame suurimaid ja kuulsamaid neist, üle 2 km pikkusi Draakoni koopaid (pilet lisatasu eest). Selle stalaktiitide ja stalakmiitide poolt loodud fantaasiamaailma nimetus pärineb vanast legendist, mille järgi valvas koopas piraatide ja templirüütlite salajast varandust hirmuäratav draakon. Paadisõitu väidetavalt maailma suurimal maa-alusel järvel ilmestab valgustus ja muusika. Vaba aeg jalutuskäiguks, supluseks ja lõunatamiseks. Sõit tagasi hotelli. Õhtusöök hotellis.

7. päev

VÄLJASÕIT PÕHJARANNIK – FORMENTORI POOLSAAR, ALCUDIA, BINISSALEM

Hommikusöök. Sõidame põhjarannikule. Pollença laht on Mallorcal üks ainulaadsemaid, meenutades sädelevat läbipaistvat erksinist medaljoni. Sõidame läbi Port de Pollença väikelinna Formentori poolsaarele. Kõige põhjapoolsematele kõrgetele kaljudele rajatud vaateplatvormilt Es Colomer avaneb unustamatu panoraam Vahemerele – Pollença laht tundub kui peopesal ning väga selge ilma korral võib kaugel merel silmata ka naabersaart Menorcat. Puhtad valged liivarannad ääristavad kristallselget merepinda, mis sirutub 300 m kõrguste kaljude taustal lahes asuvate puutumatute saarteni. Supluspeatus rannas, võimalus lõunatada. Keskaegse muljega Alcúdia linnal on pikk ja huvitav ajalugu. Võimsad kaitsevallid, linnamüürid ning kaks muljetavaldavat linnaväravat – Palma ja Xara, pärinevad kuningas Jaume II ajast. Vanast Pollentia linnast on tänapäevaks vähe säilinud, samas kogu Hispaania kõige väiksem amfiteater. Juba Rooma ajast saati on saare keskosas asuvat Binissalemi küla ümbritsevad mäenõlvad olnud Mallorca viinamarjakasvatuse keskuseks. Tänapäeval pakuvad kohalikud margid täidlase maitsega veine, mille kuulsus olevat isegi Jules Verne’i sõnul „jõudnud Baleaari saartest palju kaugemale”. Degusteerime veine ja maitseme kohalikke suupisteid tapaseid (lisatasu eest). Sõit tagasi hotelli. Õhtusöök hotellis.

8. päev

Hommikusöök. Vaba aeg puhkuseks. Transfeer lennujaama. Lend Palma de Mallorca-Riia kl 17.45-22.25; Riia-Tallinn kl 23.10-23.59 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
999 € korduvreisija soodushind

1049 € tavahind

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Palma de Mallorca-Tallinn,
 • lennujaamamaksud 21 € (25.07.2018 seisuga, võivad muutuda),
 • transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi,
 • öömaja valitud hotellis koos hommiku- ja õhtusöökidega (õhtusöögi juurde joogid ei kuulu),
 • turismimaks,
 • ekskursioonid kohaliku litsenseeritud giidi ja eestikeelse tõlkega,
  o 2. päeval läänerannik (Andratx, La Granja, Valldemossa),
  o 6. päeval idarannik (pärlitehas, Porto Cristo, Draakoni koopad),
  o 7. päeval põhjarannik (Formentori poolsaar, Alcudia, Binissalem),
 • eestikeelne giid-grupijuht,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • päevane saareringi ekskursioon Lluc-Sa Calobra-Port de Soller 73 € (hinnas ka laeva-, trammi- ja rongipiletid) toimub, kui ette on tellinud vähemalt 25 soovijat,
 • Son Amar etendus koos transfeeride ja õhtusöögiga 73 €;
 • ühene majutus 105 €.

Peguera on Calvia piirkonna rannakuurort Mallorca edelaosas, mis on tuntud oma kaunite liivarandade poolest. Külastajatel on valida kolme ranna vahel, mis on ühendatud jalakäijate promenaadiga – Peguera Romana, Peguera Torà, Peguera Palmira – kõik hinnatud oma ilusa liiva ja puhtuse poolest. Promenaadi taha jääb pikk kaubandustänav erinevate poekeste, kohvikute ja baaridega. Pealinn Palma asub ca 30-minutilise autosõidu kaugusel, Santa Ponsa kuurort 6 km kaugusel. Peguerast on hea juurdepääs kaunitele Tramuntana mägiradadele koos mägiküladega.

Hotel Beverly Playa (3*) asub Peguera kuurortis kauni liivarannaga mere ääres. Toad on varustatud konditsioneeri, rõdu ja satelliit TV-ga. Hotelli territooriumil asuvad välibasseinid, restoran, baar, jõusaal, minigolf, piljard, tenniseväljak ja miniklubi lastele. Basseini ääres on lamamistoolid ja päikesevarjud tasuta, rannas tasulised.
http://hotel-beverly-playa.h-rez.com/index.htm

 

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, mugavad jalanõud, ujumisriided, rannalina.

 

Lendudel teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Laevasõit Dragonera saarele
25 €, laps 6-11a 12.50 €
Bussipilet hotellist Palma kesklinna 3-4 €
Palma katedraal  7 €
Draakonikoopad  14 €, laps 3-12a 7 €
La Granja 12.50 €
Real Cartuja 9 €
Veinid+suupisted degusteerimine
14.50 €


Mallorcal on kombeks jätta jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile. Selleks arvestage kokku u 5 € inimese kohta.

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles