Mallorca

Reisid toimuvad 05.09 - 26.09.2018
Väljumised kolmapäev
Kestvus 7 ööd, 14 ööd

Küsi lisainfot ja pakkumist meie kontoritest või puhkus@tensireisid.ee


Mallorcal on pakkuda kõike, mida turist vajada võiks - ilusad rannad, kaunis mägine loodus, lõputu hulk erinevaid söögi- ja joogikohti nii päevaseks kui õhtuseks ajaveetmiseks, lõbutsemiskohad igale eale, vahvad teema- ja veepargid, mitmekesised sportimisvõimalused, parajalt vaatamisväärsusi ning loomulikult küllaldaselt päikest.

Mallorca on väike ja mõnus, sobides puhkuseks nii täiskasvanutele kui lastele, nii peredele kui üksikutele seiklejatele.

Väikese saare kohta on Mallorca loodus hämmastavalt mitmekesine. Saare ligi poole tuhande km pikkusel rannikul võib kohata nii raskesti ligipääsetavaid türkiissinise veega liivaseid lahesoppe kui ka pikki, laugjaid valge liivaga randu. Vaatamata suurele turistidehulgale on ikka võimalik leida privaatsust pakkuvaid puutumatuid paiku, kus rahus tõelist Mallorcat nautida. Imelist looduspilti täiendavad männimetsadega kaetud mäenõlvad, mille kõrgus on kohati rohkem kui 1400 m üle merepinna ning oliivi- ja apelsinisalud tasasel keskmaal.

Pealinn Palma de Mallorcas on palju põnevaid arhitektuurimälestisi, millest tuntuim on lahekaldal asuv imposantne Palma katedraal ( La Seu, katalaani k.). Majesteetlik gooti kirik rajati 14.-16.sajandil ning on muutunud linna sümboliks. Lisaks köitvale arhitektuurile pakub Palma de Mallorca piisavalt ajaveetmisvõimalusi, mille hulka kuuluvad muuseumid, kunstigaleriid, kaubanduskeskused, baarid ja ööklubid.

Pealinnast u 2 km kaugusel läänes asub üks saare vanimaid kuurorte Cala Mayor, kus tänapäeval paikneb kuulsa Katalaani kunstniku Joan Miro muuseum ning Marivent – Hispaania kuninga suveresidents. Sealt mõni kilomeeter lääne poole paikneb rahulik Portals Nouz, mis sobib mõnusaks perepuhkuseks. Palmast u 15 km lääne poole jäävad Palma Nova ning kohe selle kõrval asuv inglise noorte lemmikpaik Magalluf, mida iseloomustavad noortele meeltmööda tempokas ja lärmakas ööelu.

Vaiksemaks perepuhkuseks soovitame hubast Santa Ponca kuurorti, mis jääb Magallufist u 5 km ning pealinn Palmast umbes 22 km kaugusele. Samas on Santa Ponsa keskuses üsna vilgas ööelu ning ohtralt baare ja diskoteeke.