Majesteetlikud Alpid

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 899 €

 

8 vaba kohta

 

Vaata reisi marsruuti


 

Alpid

 

Grossglockner

 

Alpid

 

Isola Bella

 

Swiss miniature

 

Swarovski

06.08 - 11.08.2019
1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas INFOLETIST VASAKUL OLEVA KASSA JUURES kl 04.15. Lend Tallinn-Riia kl 05.45-06.35; Riia-Milano (Malpensa) kl 08.00-09.40 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Sõidame mööda Maggiore järve kallast. See piklik veteväli ulatub otse mägede jalamile ning isegi üle piiri Šveitsi Alpidesse. Siinses vahemerelises kliimas kasvavad jõudsasti korgi-, viigi- ja oliivipuud, datlipalmid ning bugenvillead ja kameeliad. Järve keskel asuvad võluvad Borromeo paradiisisaared, mis said oma nime järve tähtsaimalt patroonilt kardinal Carlo Borromeolt. Jõuame Stresa kuurortlinnakesse, kus on palju villasid ja parke. Soovijad saavad teha Maggiore järvel laevasõidu Isola Bella saarele. Külastame siin asuvat saare tõmbenumbrit 17. saj. Borromeo paleed ja selle Itaalia stiilis aedu. Uhked terrassid, purskkaevud, grotid ja kujud ning nende vahel jalutavad paabulinnud. Tagasi Stresasse jõudes vaba aeg. Soovijad saavad ka ujuma minna. Sõit öömajja Varese lähedale. Majutus 2 järgmist ööd ***hotelli (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Sõidame Alpide päikeselistel mäejalamitel paiknevasse itaaliakeelsesse Ticino kantonisse. Alpide järskude nõlvade vahele peitunud varjulise Melide peamine vaatamisväärsus on Swissminiatur – Mini-Šveits. Park, kus on 1:25 mõõtkavas ehitatud 100 maketti Šveitsi märkimisväärsematest hoonetest ja loodusvormidest. Siin saab imetleda kõiki Šveitsi tähtsamaid vaatamisväärsusi. Lugano järv on Ticino üks kaunimatest paikadest. Järve põhjakaldal väikeses abajas asetsev Lugano on Ticino suurim linn ja üks suuremaid järveäärseid kuurorte. Itaaliapärase olemusega õdusate väljakute, astmeliste tänavate ja kitsaste-käänuliste alleedega vanalinn Centro Storico. Palmidega palistatud varjuline järveäärne promenaad. Bellinzona, nn. Alpide võti, valvab ligipääsu kolmele mägiteele. Tänu oma paiknemisele Alpi kurusid ületavale teele jäävas orus, on linn olnud juba Rooma ajast saadik kindluslinn. Keskajal ehitasid Milano hertsogid siia kolm uhket kindlust, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Bellinzona linnapildist tõusevad erilise tunnusena esile 27 m kõrgune „valge torn“ ja 28 m kõrgune „must torn“ - see on Castelgrande oma tornide ja sakilise ringmüüriga ja Bellinzona imekena lombardia stiilis vanalinna. Imetleme linnaväljakuid, arkaade, rõdudega pastelseid maju ja vanu kirikuid. Sõit tagasi öömajja.

3. päev

Hommikusöök. Sõit Šveitsi Graubündeni kantonisse. See on Šveitsi kolmkeelne kanton, ainus piirkond, kus räägitakse tänini retoromaani keelt. Ületame suurel Alpe läbival teel paikneva 2065 m kõrguse San Bernardino kuru. Sõit põhjapoole Hinterrheintali oru kaudu. Via Mala on suurim ja muljetavaldavam kuristik Graubündeni kantonis. 300 meetri sügavune Reini jõe kanjon oma “keerisepottidega”. Jalutame 321 trepiastet alla galeriidesse ning vaateterrassile. Suusakuurort Davos on lähedalt seotud Thomas Manniga, kes sai siit inspiratsiooni raamatuks “Võlumägi”. Sõidame üle 2383 m kõrguse Flüela kuru. Sõit öömajja Imsti. 3-käiguline õhtusöök (lisatasu eest). Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Innsbruck on nii Tirooli liidumaa pealinn kui ka piirkonna kultuuri- ja turismikeskus. Jalutuskäik linnas. Triumfikaar, Maria Theresia tänav – esindustänav, millelt avaneb kaunis vaade kaljuse tipuga 2334 m kõrgusele Nordkette mäele. See on muutunud üheks Innsbrucki visiitkaardiks, mida kannavad mälus kõik seda paika külastanud inimesed. 15. sajandist pärit raekoda, mida kutsutakse ka linnatorniks. Linna üks embleemidest on Kuldkatusega maja. Toomkirik - Püha Jakobi katedraal. Hofburgi loss, millest Maria Theresia radikaalse ümberehituse tulemusena sai kaunis hilisbarokse ja õukondliku rokokoo stiilis palee, andes tunnustust Habsburgide dünastia enneolematust hiilgusest. Hofkirche, kus Maximilian I tühja hauda valvavad üleelusuuruses pronkskujud. Sõit Swarovski Kristallimaailma. Sürreaalne unistustemaailm, mis on saavutanud rahvusvahelise kultuskoha maine. Mäekünka sisse on ehitatud „Imede kambrid“, kus kõik sillerdab, helgib ja särab. Hiiglase sees asuvas muuseumis näeme kuulsate disainerite loomingut, samuti erinevate kunstnike installatsioone ja teoseid, mis on täis Swarovski kristalle. Räägitakse, et Swarowski kristallimaailma sisenedes suudab inimene seal olles unistada vaid kõige kaunimatest asjadest. Tänapäevase tipptehnoloogia tulemusel lihvitud kristallid on paigutatud kõikvõimalikesse kompositsioonidesse ja esitlustesse alates kunstist kuni ruumikujunduseni. Meid ootavad maailma suurim, 300 000 karaadine kristall, muljetavaldav 595 detailist koosnev kristallist kuppel, kuhu sisse minnes kogeb, mismoodi on võimalik peegeldada sillerdavat lõpmatust. Alexander McQueeni disainitud kristallidest kuusepuu, maailma kalleim sein, mis on valmistatud kristallidest, ning muidugi Swarovski ehteid läbi aastakümnete jpm. Soovijad saavad kristalltooteid ja ehteid ka kaasa osta. Majutus 2 järgnevat ööd Tirooli-stiilis hotell-külalistemajas (2-sed toad). Õhtusöök (hinna sees).

5. päev

Hommikusöök. Sel päeval teeme väljasõidu Grossglockneri piirkonda. Teele jääb piltpostkaartlik linnake Zell am See ning siis algab Kõrg-Alpi tee. Kõrged mäed, mis laskuvad all laiuvate järvedeni, teevad siinsetest aladest reisijate paradiisi. Piirkonna kaunimaid paiku on Grossglockner Hochalpenstrasse nimeline maaliline mägitee, mis viib otse Hohe Tauerni rahvuspargi südamesse. Viimases on enam kui 300 mäge, mis küünivad kõrgemale kui 3000 m ja palju liustikke. Teeme peatuse Kasereckis (1913 m), kaunid vaated orgu ja mägedele. Jalutuskäik mööda Keiser Franz-Josefi panoraamteed (2369 m kõrgusel). Wilhelm-Swarovski vaatlustorn, mille kolmel korrusel on võimalik teleskoopidega jälgida ümbrust, uurida liustiku ajalugu ning topiseid, kuulata loomade-lindude hääli, vaadata videot alpiloomadest. Soovijatel on võimalik matkata mööda Pasterze liustikuteed. Ehk õnnestub näha ka mägikitsi ja ümisejaid (koopaoravaid). Õhtusöök (hinna sees). Tirooli õhtu koos muusika ning rahvatantsudega.

6. päev

Hommikusöök. Sõidame Baieri piiri ääres asuvasse tervisekuurorti Kufsteini. See Tiroolide pärl on ümbritsetud Kaisergebirge mägedest. Armas koht Inni jõe kaldal oma munakivisillutisega tänavatega vanalinnaga. Römrhofgasse. Kaljusel künkal linnast põhjas seisab Feste Kufsteini võimas kindlus koos väikese välikindlustuse ja Keisritorniga. Aega jääb ka lõunasöögiks. Sõit lennuväljale. Lend München-Riia kl 19.30-22.30; Riia-Tallinn kl 23.10-23.59 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi)Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
899 € korduvreisija soodushind

949 € tavahind

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Milano; München-Tallinn,
 • lennujaamamaksud 47 € (22.11.2018 seisuga, võivad muutuda),
 • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
 • 2 õhtusööki (va. joogid) kokku 30 € väärtuses,
 • mugavustega buss,
 • Grossglockneri Kõrg-Alpi tee maks (6 €/in),
 • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltuvad vanusest),
 • 3. päeval 3-käiguline õhtusöök (va. joogid) 16 €,
 • ühene majutus 94 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID kaart. Ujumisriided, rannarätik, sobivad jalatsid mägedes liikumiseks.

 

Lendudel teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

 Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Laevasõit Maggiore järvel 8 €, 6.50 € laps
Bella saar (koos giidituuriga) 15 €
Mini-Šveits 15 CHF, 13 CHF üle 65a, 10 CHF 6-15a
Bellinzona kohaliku giidiga (tõlkega eesti keelde)  6.40 €
Via Mala kuristikku laskumine (grupile) 3.70 €, 2.80 € laps
Innsbrucki Hofkirche kirik 5 €, kuni 19a tasuta
Swarovski kristallimaailm 17 €, 7.50 € laps 6-14a
Tirooli muusika õhtu 5. päeval 10 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles