Lätimaa lõhnad ja maitsed

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 119

 


 

Ungurmuiž

 

Ligatne

 

Kasemahla veinikelder

 

06.10 - 07.10.2018

Kivine mererand, künklik reljeef, kaunid maastikud Gauja jõe kallastel – need on vaid mõned muljed, mida pakub Kesk- ja Põhja-Lätit hõlmav Vidzeme piirkond. Riia - linn, mis tähistas 2001. aastal oma 800 sünnipäeva. Seega on tegu juba üpris eaka daamiga, kes aga mingil juhul pole kaotanud oma sära ja võlu. Riiat on oma sära pärast lausa Baltimaade Pariisiks kutsutud.

1. päev

Väljasõit Tallinnast kl. 06.00 Rahvusraamatukogu eest parklast ja Tartust kl. 09.00 Vanemuise alumisest parklast. (NB! Väljasõidu ajad võivad muutuda. Palun kontrollige vahetult enne väljasõitu). Reisi algusest peale saadab Teid meie eestikeelne giid. Sõit Lejasvagali tallu, kus kasvab 80 sorti kõrvitsaid. Pererahvas annab nõu kõrvitsate kasvatamisel ja kõrvitsatoitude valmistamiseks. Talus valmivad erinevad tooted: mehud, keedised, marmelaadid, kõrvitsasalat ja kõrvitsasukaad. Suundume Gauja rahvusparki, mis valiti 2017. aastal Euroopa Gastronoomiaregiooniks. Selles rahvuspargis keset põlispuid, koopaid, kaljusid ja järvi asub Ungurmuiža mõis. See on ainus Lätis säilinud barokkstiilis puitloss. Mõisakompleks ja park on riikliku tähtsusega arhitektuurimälestised. Līgatne veinitöökoja külastus, mis kutsub nautima koduseid puuvilja-ja marjaveine õdusas ja romantilises õhkonnas, liivakivikoopas asuvas Lustuzise kaljukeldris. Sõidame õhtust sööma Raganas Kekisesse. Majutus Riias ****hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Jalgsiekskursioon Riia vanalinnas. UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja lülitatakse ainult tõelised arhitektuuriimed. Nende hulka kuulub ka Riia ajalooline kesklinn. Jalutame vanalinna kitsastel munakivisillutisega tänavatel. Kujutage ette, kuidas võis see kõik välja näha sajandeid tagasi, kui samadel tänavatel tunglesid oma kaupu müües ja lihtsat meelelahutust otsides käsitöölised, kaupmehed ja välismaa laevade madrused. Näeme Riia lossi, mille peremeheks on Läti president. Imetleme Kolme venda, mis on heaks näiteks linnakaupmeeste elamutest ja mis esindavad eri sajanditel ülekaalus olnud ehitusstiile. Käime ära vanalinna kõige romantilisemas paigas – Rootsi värava juures. Imetleme Baltimaade suurimat pühakoda - Toomkirikut, mis esindab mitmeid arhitektuuristiile. Raekoja platsil asub Riia kõige kaunim hoone Mustpeade Gildi maja, mis lummava detailirohkuse ja värvipuhtuse tõttu kuulub restaureerimiskunsti tippteoste hulka. Näeme Peetri kirikut, mille torni on sajandeid peetud maailma kõrgeimaks puidust kirikutorniks. Soovi korral võimalus sõita Peetri kiriku vaateplatvormile, kust avaneb fantastiline vaade linnale. Pärast seda sõidame lõunat sööma Lido keskusesse, mis oma kolme korruse ja õlletehasega on tõeline toitude paradiis. Palkidest, tuuleveskiga, südantsoojendavalt trendivaba. Sõit Ikšķile külla, kus asub perekond Libertsi kasemahla-ja veinikelder. Peremees räägib, näitab ja võimaldab degusteerida kõike, mis on valmistatud kasemahlast – veinist kuni kangema kraamini. Õhtuks kodus. Sõit Tartu-Tallinn.

HIND:
119 € korduvreisija soodushind

125 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

  • majutus Riia kesklinna ****hotellis koos hommikusöögiga,
  • mugavustega buss,
  • eestikeelne giid-grupijuht ja ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 25 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Līgatne veinitöökoja
7 €/5 €
Lejasvagali talu
2 €
Libertsi kasemahla-ja veinikelder 
5 €
Ungurmuiža mõis
3 €

Söögikord Lido keskuses              al. 6-7 €
(praad, magustoit, jook)  

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles