Tartu büroo: Ülikooli 4 II korrus Tel 7 344 207 tartu@tensireisid.ee

Tallinna büroo: Estonia pst 5a Tel 6703 000 tallinn@tensireisid.ee

Pärnu büroo: Ringi 10 Tel 44 26 300 parnu@tensireisid.ee

Küprose puhkusereis

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 779 €

 

Loe ka reisijuttu Küprose kohta -

Käisime Küprosel kultuuripärandiga tutvumas ja suve pikendamas

 

 

 

Kykkos

 

Sundown

 

Kourion

 

Limassol

 

Limassol park


Petra Roumiu

 

Bellapais

15.10 - 22.10.2019

HOTELL:
Majutus Limassolis kesklinna piirkonnas heatasemelises ***hotellis Kapetanios Limassol vanalinnast jalutuskäigu kaugusel. http://www.kapetanioshotels.com/kapetanios-limassol-hotel/the-hotel/

Ostu- ja söögikohad hotelli lähedal. Hotellil on oma bassein, liivarand asub 100 m kaugusel. Basseini ääres on lamamistoolid ja päikesevarjud tasuta, rannas tasulised. Rannarätikuid ei ole. Hotellis on restoran, baar, jõusaal, ka sisebassein. Tubades vann või dušš, WC, konditsioneer, TV, raadio, telefon, föön, minibaar, seif tasuline.

Hommikusöök on väga rikkalik. Võimalik tellida õhtusöögid (lisatasu eest) hotelli restoranis rikkalikus rootsi lauas, sh. kolmel päeval koos elava muusikaga.

Küprose lõunarannik on saare kõige soojem ja kuivem piirkond, seega parim paik puhkuse veetmiseks. Ilmad on päikesevõtuks sobilikud poole novembrini. Soojem kliima kui teistes Vahemeremaades, liivarannad ja huvitavad vaatamisväärsused, idamaiste sugemetega kreekapärane kultuur. Sobib hästi ka perepuhkuseks.

HIND: 779 € koos hommikusöökide ja transfeeriga korduvreisijale / 819 € tavahind

HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-Larnaka-Tallinn,
  • öömaja 3* hotellis koos hommikusöögiga (2-sed toad),
  • transfeer lennujaam-hotell-lennujaam,
  • eestikeelne giid-grupijuht,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • ühene majutus 154 €,
  • õhtusöögid hotellis rikkalikus rootsi lauas kokku 70 €,
  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest).

LENNUINFO:

Kogunemine Tallinna lennujaamas INFOLETIST VASAKUL OLEVA KASSA JUURES kl 13.00
Lend Tallinn-Larnaka kl 15.00-19.15
Lend Larnaka-Tallinn kl 23.55-04.10
(NB! Kohalikud ajad, lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige neid paar päeva enne reisi).

Tšarterlend. Lendudel teenindab Smartlynx Airlines Lennukisse on lubatud kaasa võtta 15 kg tasuta pagasit. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x45x25 cm ja kaaluga 5 kg. Üks kohver mitme peale ei tohi kaaluda rohkem kui 32 kg.
Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

KAASA: reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart. Ujumisriided, mugavad jalanõud, soojemad riided mägedes liikumiseks.

EKSKURSIOONID:
Soovitame ekskursioonid ette tellida, et kindlustada nende toimumine ning vabade kohtade olemasolu.

 

Ekskursioon pealinna Nicosiasse, hind 42 €
NB PASS või ID kaart KAASA!

Päev pealinnas Nicosias, kus kohtuvad keskaeg, koloniaalaeg ja tänapäev. Teel Nicosiasse külastame Khirokitia arheoloogilist ala, kus avastati vanima inimasula jäljed Küprose saarel (ca 6800 aastast eKr). Kivist „mesipuuhütid“ – tholoid ja hauad näitavad, et siin elas kuni 2000 inimest. UNESCO on arvanud selle arheoloogide jaoks väga väärtusliku koha oma maailmapärandi hulka. Nicosiast sai Küprose pealinn bütsantsi perioodil 11. saj. ning siia rajati kuningapalee ja 50 kirikut. Lusignanide dünastia residentsina oli see õhtumaade üks õitsvamaid linnu. Tänapäeval koosneb Nicosia ajaloolisest osast ja elavast modernsest linnast ning on maailma ainus kaheks jagatud pealinn, kus müüri või traataiaga eraldatuna elavad kõrvuti kaks kogukonda – Kreeka ja Türgi. Esmalt külastame maa suurimat, Küprose Arheoloogiamuuseumi, kus hoitakse kogu saarelt leitud hindamatuid arheoloogilisi eksponaate, mis illustreerivad suurepäraselt Küprose ajalugu ja teevad selle muuseumi teiste seas huvitavamaiks. Eksponaatide seas on antiikset keraamikat, võrratuid ehteid ja skulptuure. Seejärel ootavad meid mälestusmärgid, katedraalid, mugavad pisirestoranid ja arvukad poed. Laiki Geitonia on linna uhkus, jalakäijate ala vanalinna südames, kus on hoolikalt hoitud keskaegne miljöö oma kitsaste tänavatega, see on Nicosia süda. Ületame piiripunkti. Jalutuskäik ka türklaste poolt okupeeritud linnaossa – Põhja-Küprose Türgi Vabariiki. Ajaloolised hooned kitsaste tänavate rägastike kohal, 700 aastat vana Hagia Sofia gooti katedraal, mis praeguseks on muudetud mošeeks. See on üks parimaid prantsuse arhitektuuri näiteid keskajal ning üks tähtsamaid kristlikke mälestusmärke Lähis-Idas. Siin kroonis Lusignanide õukond saare valitsejaid. Büyük Hanini, võlvkaartega siseõuega 16. saj. karavanserai – teeäärne peatuskoht, kus täna asuvad kunstnike stuudiod, käsitööpoed ja õdusad kohvikud. Vaba aeg. Tagasisõit Limassoli.

Lisaks sissepääsupiletid muuseumidesse ja tasulistele objektidele kokku 5.70 €

 

Ekskursioon muinasajal kuulsatesse Kourioni ja Paphosesse, hind 44 €

Väljasõit muinasajal kuulsatesse Kourioni ja Paphosesse. Teel külastame Kolossi kindlust. See tugev kindlus kõneleb keskaegsete ehitajate heast sõjalisest oskusest. Kindluse ümbruses laiuvad viinamäed ning siin valmistasid Küprose kuulsat Commandaria veini juba Johanniitide ordu rüütlid. Vahemerele avaneva vaatega Kourion on Küprose iidsete paikade hulgas üks huvipakkuvamaid. Linna kõrgperiood jääb Rooma aega, mil ta oli Rooma ida-alade üks pärle kuni linna hävinguni 365. a. maavärina ajal. Seda perioodi meenutavad impeeriumiaegne staadion, teater ja luksuslik avalik saun. Kõndides ringi siinsetes varemetes ei ole raske ette kujutada, milline võis see linn kunagi välja näha. Imetleme suurepäraselt säilinud antiikseid mosaiike Achilleuse ja Gladiaatorite majas ning Villa Eustolioses, näeme ka tänapäeval tegutsevat antiikteatrit (1.-2. saj. pKr). Siit 80 m kõrguselt avaneb fantastiline vaade Vahemerele. Teel Paphosesse teeme supluspeatuse armastusjumalanna Aphrodite sünnikohas, Petra tou Romiou's. Legendi järgi sündis siin kaljurünkadega tipitud rannal merevahust Kreeka armastuse- ja ilujumalanna Aphrodite. Seepärast kutsutakse Küprost ka jumalanna Aphrodite saareks. Paphos on kena väike kuurortlinn kaunite merelahtede, metsikute kaljude ja ilusate randadega. Siin on säilinud palju antiik- ja keskaegseid arhitektuurimälestisi, mille mosaiigid kuuluvad Vahemeremaade ilusamate ja paremini säilinute hulka. Kõik Paphose vanad mälestised on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Kõigepealt külastame unikaalseid, kaljuse mäe sisse raiutud Kuningate hauakambreid (3. saj. eKr). Vaba aeg lõunatamiseks. Kato Paphose arheoloogiapark on kõige vaimustavam tervel saarel ning heidab uut valgust Küprose ajaloole Rooma impeeriumi perioodil. UNESCO kultuuripärandisse arvatud muistised hõlmavad 2000 aasta pikkust perioodi. Näeme impeeriumi hiilgeaegadel ehitatud luksuslike villade varemeid, kus veel tänaseni on hästi säilinud suurepärased põrandamosaiigid. Imetleme neid mosaiike Dionysose, Aioni ja Theseuse villas.

Lisaks sissepääsupiletid muuseumidesse ja tasulistele objektidele kokku 9.80 €

 

Ekskursioon Põhja-Küprosesse, hind 69 €
NB PASS või ID kaart KAASA!

Mesaoria tasandik on Küprose süda. Kevadel on siin tõeline värvidemeri. Kyrenia mägesid on nimetatud gooti stiilis ahelikuks, mille lubjakivist tippudel või metsastes orgudes asuvad kindlused ja kloostrid. Järsku ilmub puude kohal nähtavale kindlus. Nagu juhuslikult kasvavad kaljudest välja selle vallid. Need on Püha Hilarioni kindluse maalilised, muinasjutulised varemed kõrgetel kaljurünkadel. 11. saj. rajasid Lusignanide kuningad siia ajaloolise ehitise. Selle kindluse kohta ringlevad legendid bütsantslaste aardekambrist ja haldjakuninganna nõiutud aiast. Ülimalt maalilisel, Küprose kõige ilusamal mäestikualal kõrguv Bellapaisi klooster on väärt mägedesse sõitu. Oma kivist võlvkäikude ja hästi viimistletud nikerdustega on see kõige tähelepanuväärsem gooti arhitektuuri näidis Küprosel. Siinses nn. „rahuabtkonnas“ on säilinud igati muljetavaldavad ehitised. Palmid ja küpressid ümbritsevad majesteetlikke varemeid. Säilinud on 13. saj. pärinev kirik, mille põranda alla on maetud mitu Lusignanide kuningat. Suursugust 14. saj. ehitatud refektooriumi kasutatakse tänapäeval tänu oma suurepärasele kõlale kontserdisaalina. Kloostri juures asub ilus terrassküla, kus mõni aeg elas ka Lawrence Durrell, kes kirjutas siin oma „Kibedad sidrunid“. Mitte asjata ei ole peetud Kyreniat ja selle ümbrust pikka aega saare kõige kaunimaks piirkonnaks. See roheline linn asub samanimelise mäeaheliku jalamil. Kyrenias on elu koondunud loodusliku sadama ümbrusesse, kus domineerivad veneetslaste-aegse nelja tugeva bastioniga merekindluse kaitseehitised. Müüridel jalutades avaneb vaade sadamale ja mägedele. Kindluses asub ka Laevavrakimuuseum, kus hoitakse maailma vanimat laevavrakki, mis uppus umbes 300 aastat eKr. See tõsteti üles 1967. aastal koos oma amforate ja lastiga. Vaba aeg lõunasöögiks. Sõit läbi Pentadaktylose ehk „viie sõrme“ mägede. Need 740 m kõrgusele ulatuvad mäed eraldavad rannikut Mesaoria tasandikust. Veneetsia- aegsete müüride vahel asub Famagusta vanalinn, kus on palju gooti ja islami arhitektuuri. Linna kaitseks ehitatud 15 bastioni ja viie väravaga kindluses kõrgub Othello torn, Shakespeare`i samanimelise näidendi tegevus toimus oletatavalt just siin. See linn oli 13. saj. üks maailma jõukamaid linnu, kuid see õitseaeg kestis vähe. Ja mis on sellest linnast järele jäänud nüüd? Vanalinna silmapaistvaim ehitis Lala Mustafa Paša mošee oma graatsilise gooti stiilis portikuse ja kuueosalise roosaknaga oli algselt ehitatud Püha Nikolause katedraaliks ning on parim näide lusignanide-aegsest gooti arhitektuurist Küprosel. See muudeti mošeeks Ottomanide invasiooni ajal 16. saj. Näeme ka tühja kummitustelinna Varoshat, mis 1974. aastal türklaste sissetungi ajal maha jäeti.

Lisaks sissepääsupiletid muuseumidesse ja tasulistele objektidele kokku 9 €

 

Ekskursioon Troodose mäestikku, hind 50 €

Kui otsite ehedat puutumata loodust, tuleb sõita ühte Küprose maalilisemasse paika, saare keskosas asuvasse Troodose mäestikku. Need mäed meelitavad turiste maaliliste seedri- ja männimetsadega. Troodoses asub ka Küprose kõrgeim mäetipp – 1952 m kõrgune Olümpose mägi. Jalutame armsas hästi säilinud Lania külakeses, mida ümbritsevad mandlipuud ja viinamarjaaiad. Oma nime on see kunstnike paradiis saanud Dionysose tütre Lana järgi. Sõites läbi sajandite jooksul muutumatult püsinud traditsiooniliste mägikülade jõuame peapiiskop Makariose haua juurde Throni mäel, kus asub ka Makariose hiiglaslike mõõtmetega (10 m kõrgune ja 12 tonni raskune) kuju. Haua ümber valvavad vahisõdurid. Mäetipult näeb kaugele üle ümbritsevate metsade. Jõuame 900 aasta vanusesse ja tänaseni tegutsevasse Kykkose mungakloostrisse, kus säilitatakse Püha Luukase poolt maalitud imettegevat Jumalaema ikooni, mis on sajandeid hoidnud üleval kristlaste usku imedesse. See Neitsi Maarjale pühendatud klooster on üks tuntumaid ja rikkamaid saarel, tähtis religioosne keskus iga küproslase jaoks. Vaba aeg lõunasöögiks. Tagasitee läbi Krassohoria veinikülade piirkonna. Degusteerime kohalikke veine. Kuulus veiniküla Omodos on unikaalne selle poolest, et rajati Timiou Stavrou ehk Püha Risti kloostri ümber. Siin hoitakse kuldse risti sees arvatava Tõelise Risti fragmenti. Peaväljakut ümbritsevad valged majad, mooruspuud, kõrtsid, kohvikud ja suveniiripoed.

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles