Tartu büroo: Ülikooli 4 II korrus Tel 7 344 207 tartu@tensireisid.ee

Tallinna büroo: Estonia pst 5a Tel 6703 000 tallinn@tensireisid.ee

Pärnu büroo: Ringi 10 Tel 44 26 300 parnu@tensireisid.ee

Karjala imeline maailm

Reisi lühiinfo

HIND:
täpsustamisel

 

Vaata reisi marsruuti

 

Karjala

 

Karjala

 

Karjala

 

Kivach

 

Kizhi

 

Koli

18.07 - 23.07.2020

Karjala on rikas kahe loodusvara- metsa ja mageda vee poolest. Karjala on järvedemaa. Veerand maast on kaetud veega, umbes 60 000 järve. Vesi ja elu on siin sedavõrd tihedalt soetud, et moodustavad ühtse terviku. Karjala – ürgse looduse, igavikulise ajaloo ja kaunite laulude maa. Õigeusust mõjutatud kultuuripärand, kulinaaria ja võrratu loodus teevad sellest kandist tõelise pärli.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 04.00 Vanemuise alumisest parklast. Tallinlastega kohtume sadamas D-terminali ees parklas meie bussi juures kl. 6.30. Tallinki kiirlaevaga Helsingisse kl. 7.30-9.30 (NB! Väljasõiduajad täpsustatakse ja võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad. Palun kontrollige). Lõuna-Karjala pealinn Lappeenranta on tähtis laevateede sõlmpunkt, siit saavad alguse Saimaa järvetuurid. See on lahkete ning heatujuliste inimeste linn, kel on lisaks elurõõmus karjala iseloom. Linn asub looduslikult kaunis kohas ja selle kindlus on meenutus ida ning lääne vahelisest ajaloost. Armsad väikesed muuseumid, kohvikud ja poekesed. Sõit Imatrasse. Siinne kuulsaim vaatamisväärsus on kosk, mida on käidud imetlemas juba mitusada aastat (vee- ja valgusetendus avatakse vaatamiseks ainult suviti mõnel õhtul juulis, augustis). Koske ümbritseb Kroonipark, kus on säilinud endised vaatepaviljonid ja suveteater. Kose kõrval asub romantilisi keskaegseid rüütlilosse meenutav juugendstiilis ehitis. See on oskuslikult restaureeritud Soome vanim luksushotell. Sõidame põhja poole. Seda teelõiku on nimetatud Muuseumiteeks, sest alates 17. saj. ei olnud see mitte ainult kohaliku tähtsusega tee, vaid rahvuslik piiriala ning sõjaväetranspordi tuiksoon. Parikkalast põhja poole liikudes algab Põhja-Karjala maakond, mis on uhke oma õigeusu pärandi ja ehtsa Karjala kultuuri üle. Teeme peatuse Soome ühes kaunimas looduspaigas. Punkaharju seljandik on selle kandi looduse kroon, idülliline piltpostkaardimaastik. Seitsme kilomeetri pikkune kitsas mäeseljandike kett lahutab teineteisest kahte järve. See looduse loometöö on kujundanud kitsad kõrged mäeharjad järvede vahele looklema. Kauni männimetsa vahel võib jäädagi vetevälju imetlema. 1803.aastal külastas Punkaharjut Vene tsaar Aeksander I, kes sattus siinse looduse imest nii vaimustusse, et käskis koha võtta looduskaitse ala. See piirkond ongi kaitsealune Soome rahvusmaastik. Kitee on tuntud tänu puskarile (pontikka) „Kiteen kirkas“, mida tänapäeval müüakse ametlikult nii restoranides kui alkoholipoodides. Õhtuks jõuame Joensuusse. Öömaja ***hotellis Sokos (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Joensuu on Põhja-Karjala keskus ja ülikoolilinn. Linna asutas 1848. a. Venemaa tsaar Nikolai I ning tähtsa veetee suudmes asudes on see pidevalt edasi arenenud. Suviti kihab linna peaväljak elurõõmsalt ehast koiduni. Pagaritöökodades valmistatakse Soome parimaid karjala pirukaid. Kultuuri- ja turismikeskust Carelicum ja Põhja-Karjala muuseumi külastades õpite tundma kogu Karjala piirkonda, selle mitmekülgset ning põnevat ajalugu, siinset rikast traditsioonide ja kultuuripagasit. Sõidame saarterikka Pielineni järve ääres asuva Koli mäe juurde. See on üks järjekordne Soome kauni looduse ime, järvederohke mägine ala, kus miljon aastat tagasi kõrgusid 6000-7000 meetrised mäed. Nüüdseks on siinne kõrgeim tipp kulunud 347 meetri kõrguseks. Kuid sellegipoolest üks kaunimaid Soome rahvusmaastikke, kust avaneb võrratu vaade järvele. Koli rahvuspark ja Ukko looduskeskus asuvad mäe tipus. Jalutuskäigul naudime ilusaid loodusvaateid. Piiriületus Värtsilä piiripunktis, sõit jätkub Karjala Vabariigis. Ruskeala marmorkarjäärid on üks suurimaid looduse ja inimkäte poolt loodud atraktsioone Karjalas. Sügav marmorkanjon on unikaalne kompleks looduse ja kaevandamise tulemusest. 18-19. saj. kaevandati siin erinevat värvi marmorit Peterburgi paleede, kirikute ja ehitiste tarvis, tänapäeval asub kõrgete marmorkallaste vahel ilus selge veega pikk järv. Sõit Sortavalasse. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Ladoga järve põhjakaldal asub 17.saj. rajatud Sortavala linn. Tänu oma vanalinnale on see kantud Venemaa ajalooliste linnade nimistusse. Linna ajalooline kultuuripärand on seotud kolme riigiga – Soome, Rootsi ja Venemaaga. Euroopa suurim järv Laadoga, kus asub üle 600 saare. Valamo saarestiku moodustab neist umbes 50 väikesaart ja laidu. See on unikaalne looduskaitseala. Neid kaljuseid ja künklikke skääre katab okasmets. Valamo klooster on Venemaa vanim klooster. 10.saj. rajati siinsele suurimale saarele õigeusu mungaklooster ning sellest sai Karjala õigeusklikele oluline palverännakute sihtkoht. Klooster tegutses kuni Talvesõjani, siis evakueeriti see Soome poolele. Siinne klooster taastati alles pärast Nõukogude Liidu lagunemist. Külastame alates 1989.a. siin asuvat mungakloostrit (NB! kloostri külastuseks sobiv riietus on: naistel pikk seelik ja pikkade käistega pluus/jakk ning pea ja õlad kaetud räti või salliga; meestel pikad püksid). Lõunasöök kloostri sööklas. Jätkame sõitu pealinna poole läbi kaunite maastike, kus roheliste metsade vahel sinetavad järvesilmad. Külastame Karjala ühte vanimat, 16. saj. pärinevat Kinerma traditsioonilist küla. See ei ole ainult vabaõhumuuseum, kus saab näha talumaju ja eksootilisi suitsusaunu, vaid siin elavad karjalased ka tänapäeval. Saate tutvuda nende elu-olu ja kultuuriga. Õhtuks jõuame Karjala Vabariigi pealinna Petroskoisse. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Soovijatele laevasõit Kiži saarele (lisatasu eest). Naudime imelisi vaateid Kiži skäärides. Onega järvel on palju väikseid saarekesi ümber Kiži saare. Sel imeväiksel saarel asub UNESCO Kultuuripärandi nimekirja kantud muuseum-reservaat, mis koosneb umbes 70 puitarhitektuuri meistriteosest, mille ehitusaeg jääb 15.-20. saj. Kuulus 22-kupliline Preobraženški kirik, mille ehitamisel ei olevat kasutatud ühtegi metallist naela. Pokrovskaja kirik ja unikaalne kellatorn, kabelid ja väikesed kirikud, vanad talutared ning majapidamishooned. Karmiilmeline ja lakooniline saare loodus (turistide viibimine saarel on limiteeritud, lubatud viibida maksimaalselt 3,5 tundi). Pärast lõunat pöördume tagasi Petroskoissse, linna, mille 1703. a. rajas Peeter I. Jalutuskäik linnas: peatänav – Lenini prospekt, kus asuvad nii Karjala Vabariigi valitsus kui ka ülikooli peahoone, Onega kaldapromenaad skulptuuridega, Katariina kirik, ajaloolised Peetri valutehased. Öömaja samas ***hotellis.

5. päev

Hommikusöök. Jätame hüvasti Karjala pealinnaga ja asume teele St. Peterburgi. Linn Neeva kallastel pakub ainulaadset baroki ja klassitsistliku arhitektuuri ansamblit koos miljonilinna võlude ja varjudega. Kogu linn on üks suur vabaõhumuuseum. Iga hoone ja tänav on täis ajalugu, legende ja suursugususe hõngu. Peeter I poolt 1703. aastal asutatud linn on läbi elanud suurriigi tõuse ja mõõnu ning olnud seotud nii Balti aadli kui Euroopa aristokraatiaga. Väike ringsõit linnas, peale majutumist vaba õhtupoolik. Soovi korral laevasõit mööda Neevat ja selle kanaleid, nautides Põhjamaade Veneetsia ülevat ilu. Nii saab hea ülevaate südalinna piirkonnast – kaunid vaated, lisaks giidi jutt kaldaäärsetest paleedest ja nende saatusest. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Kojusõit läbi Kroonlinna. Aastaid turistidele suletud olnud väikelinn Kotlini saarel, mida hakati ehitama meretsitadelliks juba 1704. aastal – eesmärgiga kaitsta ehitatavat pealinna merelt tuleva vaenlase eest. Kroonlinna võib õigusega pidada Venemaa laevanduse sünnilinnaks. Siin on ehitatud laevu, siin on koolitatud tulevasi meremehi, siit on mindud ümbermaailmareisidele. Selle linna kubernerideks on tema hiilgeaegadel olnud Saaremaalt pärit admiral Bellingshausen ja Kiltsist pärit admiral Krusenstern. Tänaseks on turistide vool ja huvi linna vastu väga suur. Püha Nikolai Mere Katedraal, professor Aleksander Popovi muuseum, Peetri park ja sadam – need on peamised vaatamisväärsused. Ka kuulus Kroonlinna null. Linn on tuntud kuulsate kirjanike, poeetide, teadlaste ja heliloojate elupaigana. 13 aastat oma lühikeseks jäänud elust elas siin ka meie L. Koidula. Eestisse jõuame hilisõhtul. Sõit Tallinn-Tartu.

HIND: 
... € korduvreisija soodushind 

... € tavahind

HINNA SEES:

  • laevapiletid Tallinn-Helsingi,
  • öömajad ***hotellides koos hommikusöögiga (2-sed toad),
  • mugavustega buss,
  • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • kohustuslik Venemaa viisa koos tervisekindlustusega ... €,
  • reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
  • laevasõit Valamo saarele 93 € (ekskursioon + lõunasöök kloostri sööklas) (2018. a seisuga),
  • laevasõit Kiži saarele 85 € (ekskursioon) (2018. a seisuga),
  • ühene majutus ... €.

KAASA: EV pass, mis peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu!


VIISA INFO: Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid: pass, 1 foto (3,5 x 4,5 cm, pilt ei tohi olla vanem kui 6 kuud). Dokumendid peavad olema reisibüroosse toodud hiljemalt ......! NB! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi!

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Carelicum 3 €  
Ruskeala marmorkarjäär          1100 RUB

Lõunasöök Karjalas                  al. 500 RUB
Lõunasöök Peterburis   al. 500 RUB

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles