Jõulutuledes Viin koos Viini Riigiooperi külastusega

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 599 €

 

 

Viin

 

Peetri kirik

 

Viin

 

Raekoda

 

Raekoda

 

Riigiooper

 

Riigiooper

 

Schönbrunn

 

Schönbrunn

 

Viini kohvik

05.12 - 08.12.2019

Novembri keskpaigast jõuludeni jäävad Viinis ehituskunsti ja muuseumide, kohvikute ja kontserdisaalide, kuulsate galeriide ja butiikide uudistajate teele jõuluturud, millest kuidagi mööda ei saa. Mida lähemale pühadele, seda uhkemasse pidukuube kunagi Euroopa saatust määranud keisririigi külad ja linnad rüütatakse. Viini jõululaatade traditsioon olevat alanud juba 7. sajandil.

1. päev

Kohtume Tallinna lennujaamas INFOLETIST VASAKUL OLEVA KASSA JUURES kl 05.40. Otselend Tallinn-Viin kl 07.05-08.25 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Viin - see on muusika Teie hingele. Linn väärib õigustatult nime keiserlik ja on olnud sajandeid Euroopa õukonnaelu keskpunkt. Elegants ja nostalgia, luksus ja romantika, muusika, kunst, keisrite hiilgeaegu meenutavad paleed ja lossid. Siin kõlavad Straussi valsid. Linnaga tutvumist alustame kauni rokokoo interjööriga Schönbrunni lossist. Imetleme balliruumide ja söögitubade hiilgust ning eluruumide intiimsust. Õdus õhkkond, mida siin nautisid Maria Theresia ja tema järglased. Bussisõit mööda kuulsat Ringstrasset, mis oli keiser Franz Josephi suur panus linnaarendusse. Bulvar rajati vana linnamüüri asemele. Sellel asuvad esindushooned ühendavad kõiki Euroopa ajaloo suuri arhitektuuristiile: Staatsoper, Parlament, Raekoda, ülikooli peahoone, Burgtheater, Votivkirche... Külastame ka linnaparki, kus seisab üks enam pildistatud vaatamisväärsusi Viinis, valsikuningas Johann Straussi kuldne kuju Doonau nümfide keskel. Majutus hotelli ja puhkus. Kui sul napib aega kõigi kuue Viinis tegutseva jõuluturu külastamiseks, siis Raekoja ees asuvalt jõuluturult peaksid igal juhul läbi minema. Imelise arhitektuuriga ümbritsetud turul saad magusaid mandleid krõbistada, raekoja siseruumides aga õpetatakse külastajatele jõuluküpsiste ja küünalde valmistamist. Soovijatele klassikaline 3-käiguline õhtusöök Raekoja keldris (lisatasu eest, ettetellimisel). Majutus järgnevad 3 ööd kesklinna ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Pea kõik linna suurimad vaatamisväärsused asuvad 2001. a. UNESCO maailmapärandi mälestusmärgiks kuulutatud Innere Stadtis (vanalinnas), seega on need kohad jalutuskäigu kaugusel. Linnaekskursioon jõuluehtes pealinnas. Otse vanalinna südames kõrgub võimas gooti stiilis Stephansdom, linna hing. Enam kui kaheksa sajandit on see katedraal linna valvanud, pidades vastu põlengutele ja vallutustele. Jalutame jalakäijate tänaval Grabenil, mille keskel seisavad barokne Katkusammas ja kaks purskkaevu. Samas kõrval asub Püha Peetri barokk-kirik oma suursuguse rohelise paatinakattega kupliga. Keisririigi võlu ja vaimsust mõistate alles siis, kui olete teinud jalutuskäigu vanalinnas ja läbinud Hofburgi paleekompleksi õue. Hispaania Ratsakool, Josefsplatz, Augustinerkirche, Albertina, Burggarten. Maria-Theresia väljak, kus kahel pool asuvad suuruselt maailmas neljanda galeriina tuntud Kunstiajaloomuuseum ja väga rikkaliku ning mitmekülgse kollektsiooniga Loodusloomuuseum. Staatsoper oli esimene hoone, mille Franz Joseph I laskis ehitada prestiižsele Ringstrassele, mis rajati vana linnamüüri asemele. 1869. a. püstitatud majesteetlik Viini Riigiooper on ikka veel linna kuulsusrikka vaimuelu keskuseks. Kell 19.00 Viini Riigiooperis G. Puccini „Toska“. Ooper esietendus Roomas Costanzi teatris 14. jaanuaril 1900 ja on üks mängitumaid oopereid maailmas. (Piletid ettetellimisel, lisatasu eest).

3. päev

Hommikusöök. Soovijatele Hofburgi palee külastus. See oli Austria valitsejate koduks juba 13. sajandist alates. Teeme ringkäigu keiserlikes eluruumides. Esimesed toad tutvustavad meile keisrinna Elisabethi (Sissi) elu ja ilu. Imetleme ka Keiserliku hõbeda ja lauanõude kogu. Siin on hindamatuid portselanserviise, mis jõudsid Habsburgide kätte pulmade ja sünnipäevade käigus. Vaba aeg Kunstiajaloo või Loodusloo muuseumi külastuseks või ostude sooritamiseks linna populaarsemal ostutänaval Mariahilferstrassel. Jõulutuledes Kärtnerstrasse, see jalakäijate tänav on alati olnud Viini seltkonnaelu keskpunkt, kuna ühendab linna usulise ja kultuurilise keskpunkti - Stephansdomi ühes ja Staatsoperi teises otsas. See on üks linna moekamaid tänavaid oma mitmest ajastust pärit ehitistega. Vähesed maailma maad suudavad võistelda Austria pühendumusega magusatele hõrgutistele. Austerlased armastavad oma kooke ja neil on neid väga palju erinevaid sorte. Aeg nautida viini kohvi ja kooki mõnes kesklinna õdusas kohvikus. Viin on linn, kus on alati ruumi lõõgastumiseks. Alates 16. sajandist on Viin tuntud Euroopa muusikapealinnana. Ja muusikat siin jätkub. Õhtul saavad soovijad minna kontserdile (võimalusi on mitmeid).

4. päev

Hommikusöök. Jääb aega teha veel üks jalutuskäik jõuluturul. Talv on mõnus aeg ka Viini kuulsa kohvikukultuuri nautimiseks ning Austria maiuspalad nagu struudel või Sacheri ja Linzeri tort sobivad kuuma joogi kõrvale suurepäraselt. Millega Viinis veel ei koonerdata, on sokolaad ja martsipan. Peale lõunat alustame sõitu lennujaama. Teel peatume ka Hundertwasseri kirjude majade juures. Lainelised fassaadid on kaunistatud eredavärvilise maalritöö, plaatide, keraamika ja sibulkuplitega. Seda omapärast arhitektuuri lihtsalt peab oma silmaga nägema. Lend Viin-Riia kl 18.50-22.10; Riia-Tallinn kl 23.10-23.59 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
599 € korduvreisija soodushind

629 € tavahind

HINNA SEES:

  • lennupiletid,
  • lennujaamamaksud 41 € (31.01.2019 seisuga, võivad muutuda),
  • öömaja ***hotellis kesklinna piirkonnas (2-sed toad),
  • transfeer hotelli ja ekskursioonid kohaliku bussiga,
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
  • klassikaline õhtusöök Raekoja keldris (alkohol ei ole hinnas) 18.50 € (2018. a. seisuga),
  • ooper „Tosca“ Viini Riigiooperis. 29.04 seisuga on veel saada pileteid hinnaga 88 € (NB! tellida ja tasuda reisi broneerimisel),
  • ühene majutus 117 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

*Mugavat transporti Tartust Tallinna lennujaama ja tagasi pakub Tartaline AirportShuttle. Vaata lähemalt http://www.tartaline.ee/

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Schönbrunni loss 16 €
Kontserdipilet al. 49 €
Hofburgi loss 15 €
Loodusloo muuseum
12 €
Kustiajaloo muuseum  16 €
linnatranspordi pilet 2.40 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles