Horvaatia – Sloveenia

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 949 €

 

Vaata reisi marsruuti

 

 

Trogir

 

Predjamski

 

Horvaatia päikeseloojang

 

rannik

 

Plitvicka

 

Split

08.09 - 15.09.2019
TROGIR – OPATIJA – KRK SAAR – PREDJAMSKI KOOBASKINDLUS – POSTOJNA KOOPAD – PLITVICKA RAHVUSPARK – ZADAR – DUBROVNIK – NEUM – SPLIT

Öeldakse, et väike on ilus. Nende maade kohta kehtib see täiel määral. Seal leidub kõike: lumiste tippudega mägesid, maagiliste stalaktiitide ja stalagmiitidega koopaid, viinamarjaistandusi, kristallselge veega mägijärvi ja supelrandu sooja Aadria mere ääres vaatega imelistele saartele – kivist kaunitaridele. Nende maade ajalugu on kirju ja märgina sellest võib ringi sõites näha gooti kirikuid ning kindlusi kõrvuti maaliliste külade ja barokklossidega. Avastage enda jaoks need mitmekesised ja külalislahked maad!

1. päev

Kogunemine Tallinna lennujaamas INFOLETIST VASAKUL OLEVA KASSA JUURES kl 05.30. Otselend Tallinn-Split kl 07.10-09.05 (NB! Kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Sõidame Trogir’i, mille vanalinn asub müüriga ümbritsetud väikesel saarel ning kuulub samuti UNESCO maailmapärandi nimekirja. Kitsaid tänavaid ääristavad muistsed kivimajad, mille fassaade ehivad nikerdatud portaalid, vapid ning filigraansed rõduaknad. Imetleme Püha Laurentsiuse katedraali, mille ukseportaal 13. sajandist on dalmaatsia skulptori Radovan’i meistritöö. Vaba aeg lõunasöögiks. Jätkame sõitu populaarsesse merekuurorti Opatijasse. Majutus järgnevad 4 ööd Opatijas ***hotellis (2-sed toad). Õhtusöök hotelli restoranis.

2. päev

Hommikusöök. Sel päeval teeme väljasõidu Krki saarele. Sellele Aadria mere suurimale saarele viib ligi 1,5 km pikkune kõrge maanteesild. Saarel on omapärane loodus – idarannikul valged kaljud, sisemaal ja läänerannikul lopsakas taimkate. Mitmesajameetrised kaljud piiravad kauneid kuurortlinnu, mis lummavad oma paradiisirandade ja uhkete jahisadamatega. Külastame 2000-aastast Krk’i kindluslinna, mille müür ja osa väravatest on praegugi nähtavad. Vabal ajal võimalus kõndida suurepärase vaatega kindlusemüüril, külastada katedraali ja Diötseesi-muuseumi ning tutvuda mitmete suveniiri- ja kunstigaleriidega. Jurandvori külakeses põikame hetkeks St. Lucija kirikuaeda. Just siit leiti kiviplaadile graveeritult horvaadi kirjakeele vanim näidis. Kiriku kõrval asuv kalmistu annab huvitava pildi Horvaatia matmiskommetest. Baška linn asub kahe mäe vahel, ühest kuristikust teiseni kulgev rand, mis on tuntud oma puhta vee poolest. Puhkus rannas, võimalus lõunatada. Õhtu eel jõuame helesinise laguuni ääres kaljul asuvasse maailma kõige kitsama tänavaga linna Vrbnik. Külastame veinikeldrit, mis pakub ühe Horvaatia kõige parema piirkonna veini, tooraineks ümberkaudsetel mäenõlvadel kasvatatud viinamarjad. Sõit tagasi mandrile. Õhtusöök hotelli restoranis.

3. päev

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatele väljasõit Sloveeniasse (lisatasu eest). Postojna koopad on Euroopa suurimad karstikoopad, mille maa-aluse marsruudi pikkus on 5,2 km, sellest läbime 3,5 km väikese rongiga ja 1,7 km jalgsi. Koopas on võimalik imetleda loodusimesid, muuhulgas ainulaadset loomakest proteus anguinus’t (nn. inimkala). Vaatame lähedalasuvat legendiderikast Predjamski koobaskindlust, mis seisab järsul kaljuserval kogu oma vankumatus uhkuses juba aastast 1202 ning ühendab hämmastaval moel looduse ja inimkäte loomingut. Võimalus lõunaeineks. Tagasisõit Opatijasse. Õhtusöök hotelli restoranis.

4. päev

Hommikusöök. Vaba aeg puhkuseks mere ääres või linnas jalutamiseks. Juba sajandeid tagasi peeti Opatijat üheks parimaks Euroopa kuurordiks tänu oma suurepärasele mikrokliimale. Siin armastasid puhata Euroopa kroonitud pead. Opatija on üks linnadest, mida läbib 19. saj rajatud 12 km pikkune palmide ja küpressidega ääristatud rannapromenaad Lungomare. Arvukad kohvikud live-muusikaga, pargid, purskkaevud, kuulsuste allee... Õhtusöök hotelli restoranis.

5. päev

Hommikusöök. Plitvicka järvede rahvuspark (Plitvićka Jezera), mis on üks kaunimaid looduspärle Euroopas. Oma unikaalse looduse ja iluga kuulub park UNESCO maailmapärandi nimekirja. Plitvicka aheljärvistusse kuulub 16 suuremat järve metsastunud kaljude vahel. Järvepeeglite kõrguste vahe on 130 m ning neid ühendab terve rida kaskaade, jugasid ja kärestikke. Läbi kristallselge sinakas-rohelise vee avanev pilt lummab oma taime- ja kalarikkusega. Puude all võib märgata õitsemas orhideesid ning alpikanne. Mägede kontrastsed värvid ja värskendav mäestikuõhk – see kõik jätab unustamatu mälestuse. Teeme mõnetunnise matka, mille lõpus saab ka keha kinnitada. Õhtu eel jõuame Zadari, kus Alfred Hitchcocki sõnul on maailma kauneim päikeseloojang. Jalutame vanalinnas ja naudime merekaldal kunstnik Nikola Bašic’u kahte unikaalset kunstiteost – mereorelit, mille heli ja meloodia tekitavad tuul ja lained ning lummavat värvidemängu klaasist „päikesekettal“. Sõit öömajja. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Sel päeval sõidame mööda käänulist teed lõunapoole Dubrovnikusse. Linn on Horvaatia ajalukku läinud sõltumatu Ragusa vabariigina aastail 1382-1808. Teeme tiiru linnamüüril ja naudime kauneid vaateid Aadria merele ning punaste katustega vanalinnale. Jalutame ajaloolise vanalinna siledakspoleeritud tänavatel, mis peidavad stiilseid arhitektuuripärle ja jälgi kunagisest hiilgusest. Linn on korduvalt kannatada saanud küll maavärinates, küll sõdades, kuid ikka ja jälle sama kaunina üles ehitatud. Tänapäeval kuulub ta UNESCO maailmapärandi nimekirja. Tagasisõit mööda käänulist teed põhjapoole, Bosnia ja Hertsegoviinasse Neumi. Öömaja ****hotellis (2-sed toad). Hotelli bassein, saun ja jõusaal hinnas, avatud 9-21.

7. päev

Hommikusöök. Sõit Dalmaatsia rannikul asuvasse Splitti. Tutvumist linnaga alustame Ivan Meštrovic’i galeriist. Kunstimuuseum eksponeerib Horvaatia 20. sajandi suurima skulptori ja arhitekti pärandit tema kaunis suvelossis ja selle pargis. UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Split on linn, mis asub palees. Imperaator Diocletianuse palee on üks omalaadsemaid ja paremini säilinud Rooma-aegseid rajatisi kogu maailmas. Seda ümbritsevad paksud müürid koos tornide ja imposantsete väravaehitistega. Pärast keisri surma tärkas palee sees linnakeskus, mis arenes eriti jõudsalt keskajal. Täna on see tore segu erinevatest ajastutest ja ehitusstiilidest, kus tooni annab Püha Domniuse katedraal, algselt keisri mausoleum, nüüd aga sulam kristlikust arhitektuurist ja klassikalisest rooma ehitusstiilist. Teeme tutvust meluga palees. Vaba aeg. Sõit öömajja. Ühine õhtusöök koos üllatuskülalisega (lisatasu eest). Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

8. päev

Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Otselend Split-Tallinn kl 09.40-13.25. Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
949 € Elukirja tellija ja korduvreisija soodushind

999 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 07.02.2019.

HINNA SEES:

 • lennupilet Tallinn-Split-Tallinn,
 • lennujaamamaksud 26 € (03.10.2018 seisuga, võivad muutuda),
 • kohalik buss väljasõitudeks,
 • öömajad ***/****hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
 • neli õhtusööki rootsi lauas Opatijas hotelli restoranis,
 • Horvaatia turismimaks,
 • eestikeelne giid-grupijuht,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise-ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • väljasõit Sloveeniasse 14 € + 36 € Postojna koobaste ja Predjamski koobaskindluse piletid,
 • ühine 3-käiguline õhtusöök (ilma jookideta) 7. päeval 24 €,
 • ühene majutus 104 €.

KAASA: kehtiv EV pass või/ja ID-kaart (kehtivusega vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu), ujumisriided ja jalanõud (meresiilikud!).

 

Lendudel teenindab LOT Polish Airlines/Nordica. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Katedraal ja Diötseesmuuseum Krki linnas 10 HRK
Krk’i kindlus
22 HRK
Veinikeldri külastus Krki saarel 8 €
Pudel veini veinikeldris al. 7 €
Plitvicka järvede rahvuspark 250 HRK
Dubrovniku linnamüür 150 HRK
Dubrovniku funikulöör 150 HRK
Diocletianuse palee Splitis
tasuta (eraldi objektide sissepääsud tasulised)
Ivan Meštrović’i galerii Splitis 40 HRK
Lõuna-, õhtusöök Sloveenias, Horvaatias al. 70 HRK

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles