Hawaii saarestiku 3 saart – Oahu, Hawaii ja Kauai

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 3690 €

 

Vaata reisi marsruuti

 

Waikiki rand 

 

Haleiwa kilpkonn

 

Waimea rand

 

Diamond Head

 

Blowhole

 

Honolulu

 

Poipu rand

 

Waimea kannion

 

Na Pali rannik Kalalau

 

Hawaii rand

 

Plumeria

04.11 - 16.11.2018

Legend Hawaiist kui imeliselt lõhnavast saarestikust ja kauneimast maast on Lõunamere tuntuim. Mark Twaini lummas just siinne loodus sedavõrd, et ta võrdles neid saari maailma kõige hiilgavama laevastikuga, mis eales kusagil ookeanis ankrusse on heidetud. See keset Vaikset ookeani paiknev saarestik on üks maakera kõige isoleerituimaid. Lähimateks asustatud kohtadeks on Kalifornia rannik 3800 km ja Kiribati 1600 km kaugusel. Tänu sellele on ligi 90 % siinsetest taime- ja loomaliikidest sellised, mida ei leidu kusagil mujal. Need laavasaared tõusid merest umbes 6 miljonit aastat tagasi. Soodus kliima ja viljakas muld on loonud siinse paradiisi, kus õitseaeg kestab aasta läbi. Siin asub ka maakera aktiivseim vulkaan Kilauea ja maakera suurima suhtelise kõrgusega (9750 m) mägi – kustunud vulkaan Mauna Kea. Hawaii on tule- ja vulkaanide jumalanna Pele saared. Hawaii põliselanikud, polüneeslased on külalislahked, heatahtlikud, laulu- ja tantsuhimulised. Saarel levib nn. aloha- vaim, mis kannab endas nii rahvuslikke traditsioone kui ka armastust oma maa ja üksteise vastu. Aloha on midagi, mida tuleb ise kogeda ja tunda. Osa inimesi saab aloha juba rinnapiimaga kaasa. Mõned peavad seda õppima või kogema ja paljud ei saa kunagi seda isegi maitsta.

1. päev

P.04.11 Kohtumine Tallinna lennujaamas CHECK-INI LAUAS NR 1 (NB! Kogunemiskoht on muutunudkl. 05.00. Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.40-08.10; Frankfurt-Los Angeles kl. 10.25-13.20; USA toll, ESTA-reisiloa ja pagasi kontroll; Los Angeles-Honolulu kl. 18.45-22.41 (NB! kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Õhtuks jõuamegi Hawaiile Oahu saarele Honolulusse. Hawaii pealinn Honolulu asub saare lõunarannikul. See on tõeliselt rahvusvaheline linn, kus on maailmatasemel ostlemisvõimalused, gurmaanidele avastamiseks maailma erinevaid maitseid, võimalus surfamiseks või päevitamiseks Waikiki rannas. Linnas on ajalooline ja äriline keskus Downtown ehk kesklinn ning Waikiki rannakuurort. Sõidame lennujaamast läbi Downtowni Waikikisse hotelli. Majutus järgnevad 4 ööd samas ****hotellis (2-sed toad).

2. päev

E.05.11 (Päike 6.36-17.53; valget aega 6.15-18.15, temp. +26+29C / öösel +19+23C). Hommikusöök. Kuna ajavahe tõttu tõusevad kõik iseenesest enne kukke ja koitu, siis hommikul alustame päevast ringreisi idüllilisel Oahu saarel, mille avastas eurooplaste jaoks James Cooki meeskond 1778. a. oma Vaikse ookeani kolmanda retke ajal. Oahu on Hawaii saarestiku suuruselt kolmas saar. Kaunis loodus, põnevad legendid, omapärane kultuur. Sõit lähedalasuva Diamond Headi vulkaani kraatri sisse. Diamond Head on umbes 150 000 aastat tagasi toimunud vulkaanipurske tagajärjel tekkinud 232 m kõrgune mäemürakas. Teeme pooletunnise matka Diamond Headi kraatri vaateplatvormile, kust avaneb imeline vaade kogu Waikiki rannale ja Honolulule. Järgmisena külastame USA võimsat, ajaloolist mereväebaasi Pearl Harbouri. Nimetus pärineb pärlikarpidest, mida siin 19. sajandini korjati. Maailma ajaloolavale sattus see paik 7. detsembril 1941. a., kui Pearl Harbouris asuvat USA sõjaväebaasi rünnati ootamatult jaapanlaste poolt. Üllatusrünnakuga uputati sõjalaev „USS Arizona“ koos 1177 mereväelasega, hävitati 21 muud lahingulaeva ja 188 lennukit. ***Pearl Harbouri turvakaalutlustel ei lubata sisse mitte ühegi kotiga (ei käekoti, fotokakoti ega seljakotiga). Sisenedes võib kaasas olla ainult rahakott, fotoaparaat, mobiil ja veepudel. Kotid saab jätta tasulisse Pearl Harbouri pakihoidu. Ringreisi jätkame Oahu saare põhjakaldal ehk North Shore’il. Olles Hawaiil ei saa mööda vaadata ananassidest ja meie teele jääb James Dole 1903. a. rajatud Wahiawa Dole ananassiistandus, mis oli omal ajal maailma suurim puuviljaistandus. Tänapäeval funktsioneerib see kui Dole ananassiajaloo vabaõhumuuseum. Sinna on jäetud ananassi näidiskasvandus ning rajatud maailma suurim ananassiaia labürint (hõlmates 2,4 km radu), mida mõlemat on võimalik lisatasu eest külastada. Edasi jääb meie teele väike linnake Haleiwa, millest talvekuudel saab maailma surfipealinn, sest siin saare loode-kaldal on siis parimad surfilained. Aga pool aastast, kui hoovused ja tuuled puhuvad saare teiselt küljelt, on Haleiwa ilm tüüne ja sobilik päevitamiseks ning snorgeldamiseks. Või lihtsalt ostlemiseks ja jalutamiseks linna ühel peatänaval, kus asuvad kunstigaleriid, butiigid, kauplused, restoranid ja kohvipoed. Samuti asub siin Hawaii parim shave-ice’i (purustatud jää, mis on maitsestatud eksootiliste siirupite ja lisanditega) kauplus Matsumotos, kus alati lookleb mitmekümnepealine järjekord. Veidi peale Haleiwat on hea õnne korral võimalik näha suuri mere-kilpkonni, kes armastavad rannas aeg-ajalt puhata. Sõidame mööda erinevatest kaunitest randadest, nende hulgas Waimea rannast. Teel teeme ujumispeatuse. Laies vaatame möllavat ookeani. Tagasiteel möödume huvitava nimega saarekesest Chinaman Hat (Hiina mehe müts) ja õhtuks jõuame tagasi hotelli Waikikil. 

3. päev

T.06.11 Hommikusöök. Vaba rannapäev Waikikis või omal käel Honolulus käimiseks (rannamõnudeks, surfamiseks, ostlemiseks jne). Soovijatele väljasõit (lisatasu eest) Oahu saare saladuslikule lõunakaldale. Džungli-park, kus vaatame lopsakat loodust ja nuusutame vihmametsa hõngu ning jalutame läbi väikese bambusesalu (vajalik kannad kinni jalanõud). Hawaii Kai rikaste elurajoon. Sõidame edasi mööda kaljupealset. Siin on mitmeid kohti, kus vesi on kaljude alt avaused läbi uuristanud, kaljusse augu puurinud ja „blow hole“-ist purskab suurte lainetega vett üles nagu geisrist. Ujume sala-rannas. Järgmisena eriline Sandy Beach ehk Liivane Rand. See on hulljulgete bodyboardijate ehk kõhuli lainelaual sõitjate paradiis, kus ujumine on ohtlik, sest hiiglaslik laine lõppeb rannas väga järsku ja tekitab pesumasina-efekti, rullides laine pöörisena rannaliivale. Samuti on siin väga tugev hoovus. Makapuu vaateplatvorm, mille kõrval asub Oahu kõige kagupoolsemas tipus kaljudel kõrguv Makapuu majakas, mis on siin vilkunud juba aastast 1909. Vaateplatvormilt avaneb vaade kuldkollastele liivarandadele ja Kailua-poolsele rannikule. (Kailua on koht, kus endine president Obama iga-aastase jõulu- ja aastavahetuspuhkuse veedab, kui ta detsembri lõpus nädalaks-kaheks oma sünnisaarele naaseb). Tagasiteel teeme peatuse Nuuanu Pali vaateplatvormil, kust avanevad kaunid vaateid all laiuvale troopilisele metsale, Kaneohe lahele ja Kailua rannale. Siit avaneb üks kõige imepäraseimaid vaateid Hawaiil, mida on oma raamatutes maininud ka Mark Twain. Tee platvormile kulgeb läbi džungli, kus sajab väga palju, sest Nuuanu org, mis ulatub Honolulust kuni Koolau mägedeni, tõmbab pilved kokku ja siin kohtuvad külm ning kuum õhuvool. Nuuanu Pali on ka väga oluline koht Hawaii ajaloos, sest siinsamas toimus 1795. a. maikuus otsustav Nuuanu Pali lahing. Kuningas Kamehameha I väed surusid vastased Pali kaljult alla ja saavutasid võidu, mille järel ühendas kuningas Kamehameha I kõik Hawaii saared oma võimu alla. Sõidame tagasi hotelli Waikikis. Olenevalt tagasijõudmise kellaajast ja nädalapäevast - läheme võimaluse korral vaatama 2-3 korda nädalas (T,N,L) Waikikis Kuhio rannal toimuvat õhtust 30-40minutilist hawaii laulu ja hula-tantsu esitlust. Waikiki rand on üks Hawaii ikoonidest ja paljude arvates pidavat olema maailma ilusaim supelrand. Tema kuulsatel rannabulvaritel ei vaibu elu ei päeval ega pimedatel õhtutundidel. Soovijatega lühike õhtune ringkäik Waikiki peatänaval, kus tutvume surfi leiutaja Duke Kahanamoku kujuga Waikiki keskrannas.

4. päev

K.07.11 Hommikusöök. Ekskursioon Honolulu Downtownis – kesklinnas (neile, kes ei sõida Pölüneesia kultuurikeskusesse). Käime Aloha Toweris, mis valmides oli Ameerika kõrgeim kellatorn. Siin asub ka Hawaii kõige kuulsam kirik – korallidest Kawaiahao Church, mis valmis saarele saabunud esimeste kristlastest misjonäride eestvedamisel aastal 1842. Kirik mahutab umbes 4000 inimest. Seda kutsutakse isegi Hawaii Westminister Abbey’ks. Kiriku vastas asub Iolani Palace ehk Hawaii Kuningaloss, mis on ainuke kuningaloss kogu USA territooriumil. Nagu igas suuremas Ameerika linnas, nii on ka Honolulus oma Chinatown, mis asub kohe Downtowni kõrval. Jaluskäik Chinatownis, mis taastati peale 1900. a. suurt põlengut. Honolulu Chinatown on üks vanimaid Ameerikas, sest 19. sajandil toodi Hiinast töölisi Hawaiile, kuna kohalikud ei soovinud töötada suhkrurooistandustes. Kui tööleping sai läbi, alustasid paljud hiinlased eraettevõtlusega ja sellest ajast koguneski suur hiinlaste kogukond sinna piirkonda ning tekkis Chinatown. Võimalus süüa lõunat Chinatownis.

Vaba aeg omal käel Waikiki ranna, Ala Moana ostukeskuse või loomaaia, Honolulu Zoo, külastamiseks. Honolulu Zoo ehk loomaaed asub Waikiki ranna lähedal ja kasvas välja 1876. a. kuningas Kalakaua käsul tema naise auks loodud avalikust pargist, kus nad armastasid eksponeerida oma eksootilisi linde ja loomi. Ala Moana ostukeskus oli 60-ndatel valmides Ameerika suurim kaubanduskeskus ja on läbinud viimastel aastatel mitmeid laiendus- ja uuenduskuure.

Soovijad võivad samal päeval (lisatasu eest, hiljemalt 1. oktoobriks vaja soovist teada anda, ette tellida ja tasudakülastada saare teises otsas asuvat Polüneesia kultuurikeskust (https://www.polynesia.com/), kus toimuvad erinevate polüneesia kultuuride (hawaii, tonga, samoa, aotearoa, tahiti, fidzi) rahvuslikud etendused külades. Õhtul on buffee õhtusöök ning õhtune tule- ja tantsuetendus. Väljasõit kestab u. 10.00-22.30)Variandid: 1) Päev Polüneesia kultuurikeskuses: kuue külaga tutvumine koos Island buffee-laua söögiga ja õhtune tule-tantsuetendus istekohtadega tagumistes General sektorites; 2) Päev Polüneesia keskuses: kuue külaga tutvumine koos Alii luau buffee õhtusöögi ja tule-tantsuetendusega istekohtadega keskmistes Alii sektorites; 3) kallimatel Ambassador istekohtadel Ambassador Luau package. Sisaldab edasi-tagasi transpordi hotellist Kultuurikeskusesse.

5. päev

N.08.11 Hommikul lendame Honolulust Kauai saarele Lihuesse. Kauai on Hawaii saartest vanim ja seetõttu ka looduslikult mitmekesiseim. See kõige troopilisem ja lopsakam saar koos ammu kustunud Waialeale vulkaaniga on läbistatud võimsate erosioonivormidega. Seda massiturismist puutumata rohelusse uppuvat saart kutsutakse hellitavalt Aiasaareks ja ka Roheluse saareks. Kõikjal kasvavad metsikud papaia-, banaani-, greibi- ja mangopuud. Siinne lopsakas loodus loob tõelist rahu otsivale puhkajale idülli ehtsast lõunamere paradiisist, kus on palmipuudega palistatud valged liivarannad ja korallrahud. Sellele saarele maabuski esimesena maadeavastaja kapten Cook. Tutvume Kauai lõuna- ja läänerannikuga. Saare kõige populaarsem rannakuurort Poipu sai alguse 1962. a. kui lammutati suhkrurookasvataja Knudseni rannakodu, et teha ruumi siia ehitatavale esimesele hotellile. Võimalusel ujume Poipus või mõnes teises teelejäävas rannas. Saare kõige kuulsam vaatamisväärsus on Waimea kanjon, mida kutsutakse Vaikse ookeani Suureks Kanjoniks. See tekkis vulkaanipurske ja maavärina tagajärjel ning hõlmab umbes 23 km² suuruse ala. Horisondile mahuvad korraga tuhanded suuremad ja väiksemad mäed. Selle loodusliku kunstiteose lummavaks küljeks osutuvad kirevate kivimikihtide vaheldumise tõttu vöödistunud seinad ning tänu neid katvale taimestikule ka varieeruv värvigamma: punakad, pruunikad ja rohekad toonid. Majutus järgnevad 2 ööd samas ***hotellis (2-sed toad).

6. päev

R.09.11 Hommikusöök. Sõit mööda Kauai ida- ja põhjarannikut. Lihue on Kauai suuruselt teine linn. Kuid see 6500 elanikuga linn on ühtlasi saare keskus, kuna siin asuvad Kauai lennujaam ja sadam. Edasi teeme peatuse Wailua jõe pargis, et vaadata ilusat Wailua juga, mis on olnud ka mitmete filmide võttepaikadeks, nagu paljud teisedki kohad Hawaii saartel. Hawaiil on filmitud näiteks Lost, Kariibimere piraadid, Jurassic Park jt. filmid. Möödume Kauai suurimast linnast Kapaa’st. Jätkame sõitu. Kilauea 15,6 m kõrgune tuletorn 65 m kõrgusel kaljul ehitati 1913. a. See lülitatakse sisse ainult kord aastas - torni sünnipäeval maikuus 15 minutiks. Tuld näitab hoopis torni kõrval asuv maailmas kaugeimale nähtav (144 km) tulepaak. Hanalei on taropõldude linn. Taro ehk „elevandi kõrv“ on kultuurtaim, mida kasvatatakse tema söödavate lehtede ja mugulate pärast. Hanaleis asub palmipuude all ilus Waioli Huiia kirik. Looderannikust on aegade jooksul tänu murdlainetusele vormunud üks saare pärlitest – Na Pali kaljurannik. Na Pali tähendabki kohalikus keeles kõrgeid kaljusid. Sealsed kaljud tõusevad merest 1200 m kõrgusele lahutamaks Kalalau orgu ookeanist. 35 km pikkust, arvukate orgudega sopistatud rannikuosa peetakse võimsaimaks ning kauneimaks vahetult ookeani langevate kaljudega palistatud rannalõiguks kogu Hawaii saarestikus. 2-4 tunnine matk Na Pali rannikul Kalalau rada mööda, nautides imelisi vaateid. Kõnnime mööda mereäärset rada (3-3,5 km) Kee rannast kuni Hanakapiaini. Naudime vaateid ja kärestikke ning võimalusel ujume, teeme väikese puhkuse ja tuleme sama rada mööda bussi juurde tagasi. Kuna siin piirkonnas sajab palju, siis jäävad matkateele ka mõned suuremate või väiksemate ojade ületused. Pool rajast on enamasti veidi mudane ja kindlasti on vaja kinniseid jalanõusid, mis kannatavad pesemist. Kuid vaated ja loodus on unustamatud ja erinevad teistest Hawaii saartest. Tagasisõit hotelli.

7. päev

L.10.11 Varahommikune lend Lihuest (läbi Honolulu) Hawaii saarele Konasse. See saarestiku suurim saar ongi nime andnud kogu saarestikule ja kohalikud kutsuvad Hawaii saart hoopis Suursaareks (Big Island). See on saarestiku noorim ja põnevaim saar. Olenevalt asukohast võib siin kliima olla lähistroopilisest saare idarannikul kuni arktiliseni kõrgemate vulkaanide tipus. Suursaart tuntakse eelkõige oma vulkaanide, kohviistanduste ja ka orhideede poolest. Suursaar on kujunenud viie vulkaani liitumisel. Sõidame läbi saare edelaranniku. Puuhonua o Honaunau riikliku ajaloopargi külastus. Puuhonua o Honaunau oli kunagi koduks Hawaii kuninglikele pealikele, kes panid paika Kapu ehk Pühad seadused. See oli ka ainus koht, kus sai käia patte andeks palumas. Jalutame tiiru läbi pargi ja vaatame Suurt Müüri, mis on 3 meetrit kõrge ja 17 meetrit lai. Müüri peal toimusid vanasti etendused ja esinemised pealikele. Pargis asub ka Heiau püha tempel, mida valvavad puidust jumalad, sest templis asuvad 23 alii ehk pealiku säilmed. Kõnnime kuninglikus aias ja parki ookeani poolt kaitsvas musta laavakiviga ääristatud rannas. Näeme kuninglikke kalatiike ja kohalikku käsitööd õlgkatusega töömajas. Jätkame sõitu mööda ookeani äärt ja möödume USA kõige lõunapoolsemast restoranist Hana Hou, kus võimalusel lõunatame. Saarel asub ka Punaluu mustaliiva rand, mis ongi meie järgmine peatuspaik. Tihti leidub siin päikese käes peesitavaid või rannavees hulpivaid kilpkonni. Päikese käes sätendav must liiv heidab kiiri ümbruskonnale. See must liiv tekkis voolava laava kohtumisel ookeaniveega. Vesi on siin rannas külm, sest siia voolavad mageda veega külmad allikad. Kuigi vesi on külmem, siis ikkagi on see soojem kui Eestis ja soovijad saavad supelda. Õhtuks jõuame saare suurimasse linna Hilosse. Hilo tähendab poolkuud. Linn paiknebki poolkuukujulise ilusa lahe ääres, millesse suubuvad Wailuku ja Wailua jõed. Linna ühes servas asub kuulus Vikerkaare juga, teises servas rannapromenaad, ookeani ulatuv sadama peatänav Kalaniole ja park, mis kannab kuninganna Liliuokalani nime. Majutus järgnevad 4 ööd ***hotellis (2-sed toad).

8. päev

P.11.11 (Päike 6.26-17.41; valget aega 6.03-18.03, temp. +21+24C / öösel +17+19C). Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatele väljasõit (lisatasu eest; selle päeva kava täpsustub kuu enne reisi ja võib muutuda seoses suvise vulkaanilise tegevusega) Hawaii Vulkaanide Rahvusparki, mis rajati 1916. aastal. Hawaii on tulest sündinud paradiis. Enamik siinsest saarest koosneb kahe saare keskossa jääva hiiglase - Mauna Kea ja Mauna Loa laavavooludest. Rahvuspargi turismimagnetiks on Kilauea,  üks maailma aktiivsemaid vulkaane, mis alates 1983-ndast aastast tänaseni ajab või purskab pidevalt laavat. Nimi Kilauea tähendabki rahutust. Viimase saja aasta jooksul on ta pursanud keskmiselt kord aastas. Siit väljuvad laavavoolud on kasvatanud saare pindala, sest ookeani voolav laava kivistub vees ja saar aina kasvab. Aegamisi ookeani valgudes on hõõguvad basaldivoolud pühkinud oma teelt ka asulaid ja piki rannikut kulgeva maantee, jättes järele tardunud laavajõgesid ja hiiglaslikke laavavälju. Selle vulkaani keskossa jääb Kilauea kaldeera, ovaalne järsuseinaline süvend. Aktiivsest vulkaanilisest tegevusest annavad märku siin-seal kerkivad aurusambad, ulatuslikud väävliväljad, tardunud laavavoolud, maa-alused laavatunnelid ja kõledat kuumastikku meenutavad šlakiväljad. Peakaldeera sisse jäävat Halemaumau kraatrit peeti uskumuse kohaselt etteaimamatu vulkaanide jumalanna Pele residentsiks, kuhu tuli ohvriande viia. Olenevalt Rahvuspargis avatud teedest sõidame ja jalutame 2-5 tundi siinsetel tähistatud matkaradadel, võimalusel käime laava-tunnelis, unustamatu struktuuriga vulkaanikraatri serval või põhjas ehk Pele residentsis ning vanadel laavaväljadel. Õhtuks jõuame hotelli.

9. päev

E.12.11 Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Ujumine hotelli basseinis või tutvumine linnaga omal käel. Soovijatele väljasõit (lisatasu eest) maailma kõrgeima mäe – Mauna Kea vulkaani juurde (4205 m). Selle kustunud vulkaani suhteline kõrgus ookeani põhjast mõõdetuna on 9750 meetrit. See Hawaii kõrgeim tipp kattub talvel 1-2 korda lühikeseks ajaks ka lumega, mida siis hawailased oma kastiga sõiduautodega käivad mäe otsast alla vedamas, et lastele lund näidata. Tänu oma kõrgusele ning kuivale ja puhtale õhule on siin suurepärased vaatlustingimused ja siia on rajatud maailmakuulus astronoomiaobservatoorium. Matkame 3-4 tundi ca 3000-3500 m kõrgusel „maailma kõrgeima“ mäe otsas. (NB! Üle 3200 m kõrgusel viibides võib osadel inimestel hõredast õhust ja kõrgusest tekkida peavalu ja uimasus. Matkale tulek on omal vastutusel ja neid, kellel eelnevaid sellisel kõrgusel kõndimise kogemusi ei ole, tuleb arvestada võimalusega, et võib tekkida peavalu ja kõrvus kumin kuni järgmise päevani). Soodsate ilmaolude korral naudime ka päikeseloojangut.

10. päev

T.13.11 Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Soovijatele väljasõit jugade ja orgude juurde ning saare ilusaimasse randa (lisatasu eest). Suursaarele on iseloomulik suur sademete hulk idarannikul ja tänu sellele laiuvad siin lopsakad subtroopilised vihmametsad ning siin asub ka palju kauneid jugasid. Sõidame Wailuku orus mühiseva Rainbow Fallsi ehk Vikerkaare joa juurde, mis on üks põnevamaid kogu saarestikus - 24 meetri kõrguselt kukkuv juga, mis veerohketel perioodidel võib oma laiuselt ulatuda kuni 30 meetrini. Wailuku jõgi sööstab meeletus hoos laavakaljult alla looduslikku basseini, lüües sealse vee vahutama. Hommikuti kerkib pea alati pritsmepilve kohale kaunis vikerkaar, millest juga on ka oma nime saanud. Joa taha peitub laavakivist koobas, kus legendi järgi elab kuujumalanna Hina. Edasi sõidame Akaka jugade parki. Hawaii saarestiku kaks kõige hüpnootilisemat koske asuvad Akaka Fallsi osariigipargis. Kahuna kosk on 120 m kõrgune ja Akaka kosk on 130 m kõrgune. Teeme väikese jalutuskäigu, mille jooksul näeb ära mõlemad kosed. Esimene Kahuna kosk on lihtsalt soojenduseks ja edasi kõnnime ägedama Akaka kose juurde. Järgmisena läheme Kolekole randa vaatama. Sõidame põhjapoole Waipio orgu imetlema. See on 610 m sügavune maaliline org, mida vaatame vaateplatvormilt. Waipios elasid 15. saj. ja enne seda mitmed Hawaii saare kuningad. Edasi sõidame läbi Big Islandi saare põhjaosa saare ilusaimasse – Hapuna Beach randa, kus teeme tunnise ujumispausi ning väikese ringiga üle saare jõuame õhtuks tagasi hotelli.

11. päev

K.14.11 Hommikusöök. Sõit Kona lennujaama. Lend Kona-Los Angeles kl. 13.25-20.46. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

12. päev

N.15.11 Hommikukohv. Sõit läbi Los Angelese (Griffithi Park – sealt avaneb vaade Hollywoodi märgile ja üle kogu Los Angelese; Hollywood Walk of Fame ehk Kuulsuste allee, Chinese Theatre - teatrihoone, Rodeo drive – kallite poodide tänav, sõidame mööda Santa Monica Beach – rannast, kus lõppes kuulus Road 66) ja siis suundume lennujaama. Lend Los Angeles-Frankfurt kl. 15.35-11.30* (*saabumine järgmisel päeval).

13. päev

R.16.11 Lend Frankfurt-Tallinn kl. 13.30-16.50 (NB! Kõigil lendudel kohalikud ajad). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
3690 € korduvreisija soodushind

3880 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

 • lennupiletid Hawaiile ja tagasi,
 • lennujaamamaksud 125 € (19.02.2018 seisuga, võivad muutuda),
 • Hawaii kohapealsed lennupiletid Honolulu-Lihue-Kona,
 • toitlustus lennukis üle-ookeani lendudel,
 • transfeerid lennujaam-hotell-lennujaam,
 • öömajad vastavalt programmile koos hommikusöökidega ***/****hotellides (2-sed toad),
 • privaatne väikebuss vastavalt programmile,
 • eestikeelne giid-grupijuht,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine 2 kuud enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • väljasõit 3. p Oahu saladuslik lõunakallas 70 €,
 • väljasõit 8. p Hawaii Vulkaanide Rahvusparki 70 € (selle päeva kava täpsustub kuu enne reisi ja võib muutuda seoses suvise vulkaanilise tegevusega),
 • väljasõit 9. p Mauna Kea vulkaani juurde 70 €,
 • väljasõit 10. p jugade ja orgude juurde ning Hapuna Beach randa 50 €,
 • Päev Polüneesia Kultuurikeskuses kuue küla külastus koos edasi-tagasi transportiga hotellist:
  o Alii luau buffee rikkalikuma õhtusöögi ja tule-tantsuetendusega istekohtadega keskmistes Alii sektorites 146 €;
  o Alii luau buffee rikkalikuma õhtusöögi ja tule-tantsuetendusega Ambassador istekohtadel 170 €.

Eesti kodanikud saavad teatud tingimustel sõita Ameerika Ühendriikidesse viisavabalt.

Vajalik ESTA reisiluba!

USAsse reisival kodanikul peab olema biomeetriline pass, mis peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel ning eelnevalt elektroonilise reisiloa taotlemise süsteemis ESTA saadud positiivne vastus. Tingimused, lisainformatsioon ning taotlemine: https://www.cbp.gov/

ESTA reisiloa saamiseks minge palun veebilehele https://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html?execution=e2s1 Kuigi ESTA on tõlgitud ka eesti keelde, peavad vastused olema inglise keeles.


KAASA: ESTA reisiluba (kindlasti paberile välja prinditult), EV pass kehtivusega kogu reisi ajal, USA seinakontakti-adapter, mugavad jalanõud (matkale minejatel kinnised jalanõud), peakate, ujumisriided, päikesekaitsevahendid, fliis vms mägedes viibimiseks või jahedamate õhtute jaoks, vihmakindel tuulejope. Väike seljakott päevasteks väljasõitudeks. Oma vajaminevad ravimid pakkige lennukis käsipagasisse!

 

NB! Reisimarsruut on koostatud vastavalt koostamise hetkel kehtivatele lennuplaanidele. Kuna reis hõlmab mitme piirkonna külastust, millede vahel liigub piiratud arvul transpordivahendeid, siis võivad graafikute muutused tuua kaasa väiksemaid ja suuremaid muutusi programmis. Programm võib muutuda ka reisil olles, kui muutused sõiduplaanides on tehtud viimasel hetkel. Olenevalt ilmast vahetatakse vajadusel ka päevade marsruute. Tensi-Reisid üritab vajaduse korral pakkuda alternatiivset programmi.


Lendudel teenindab Lufthansa, United Airlines, Hawaiian Airlines. Lennukisse on lubatud kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x35x22 cm ja kaaluga 8 kg. Rahvusvahelistel lendudel on toitlustus (ka alkohoolsed joogid) hinna sees. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

NB! Pagasi lisatasu 25 USD/lend Hawaii saartevahelistel lähilendudel (lähilendudel on hinna sees ainult käsipagasi kohver maksimaalsete mõõtudega: 56x35x22 cm + 1 isiklik ese nt seljakott või käekott kogukaaluga 11 kg).

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse, rahvusparkidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Lõunasöök
8-15 USD
Allveelaev Bowfin
15 USD
Honolulu Zoo
19 USD
Wahiawa Dole ananassi-istandus:
botaanikaaed 8 USD; labürint 9 USD; rong 11.50 USD
Iolani Kuningapalee
20-27 USD
Waikiki trolli-ja bussipilet
2.50 USD
Kauai Kilauea tuletorn
5-11 USD
Puuhonua Ajalooline rahvuspark
5-7 USD

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles