Fäärid - rohelised kaljusaared

Reisi lühiinfo

SOODUSHIND:
al. 1139 €

 

Vaata reisi marsruuti

 

 

Vágar

 

lambad

 

Mykines

 

lunn

 

Mykines

 

suula

 

tjaldur

 

Kirkjubour

 

Klaksvik

 

klaksvik

 

torshavn

 

torshavn

 

torshavn

 

torshavn

 

torshavn

 

Fäärid

18.07 - 22.07.2019

See on reis smaragdrohelistele kaljusaartele. Fääri saared on kui veest välja ulatuvad tahukad, mille vaiksetel rohumaadel näksivad rohtu lugematud lambad, kõrged kaljuservad on vallutatud linnuparvede poolt. Fäärid ongi maailma kõige lamba- ja linnurohkem paik. Roosad, punased, kollased, helesinised ja rohelised majakesed nagu laste käest pillatud erksavärvilised klotsid murumättad peas. Hingetuks võtab see ilu, avarus ja võimsus, mille sünnihetk jääb 50-60 miljoni aasta taha. Lambad on andnud saarele nimetuse Lambasaared. Lammas on Fääri saarte sümbol ja teda on kujutatud ka Fääride vapil. Elurõõmsad, sõbralikud ja kokkuhoidvad ning abivalmis fäärlased elamas oma imeilusatel saartel.

1. päev

Kohtume Tallinna lennujaamas INFOLETIST VASAKUL OLEVA KASSA JUURES kl 05.30 (NB! Aeg on muutunud). Lend Tallinn-Stockholm kl 07.20-07.20; Stockholm-Kopenhaagen kl 09.10-10.20; Kopenhaagen-Vágar (Fääri saared) kl 12.30-13.45 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Maandume mägede vahele inglaste poolt II MS rajatud lennuväljale. Keset mustjassinist vett ilmub selge ilmaga nähtavale kõrgete kaljuseinte ja igihaljaste rohumaadega saartekobar. Sõidame bussiga läbi Vágari saare lõunaosa. Rohekaid mägesid soonistavad veenired ja kosekesed, mis saavad toitu sademetest. Kohati on maanteeäärsed kaljuseinad üleni märjad, vesi tormab piki kärestikku allapoole, läbides maanteede alla rajatud avausi ja täiendades veerikast Atlandi ookeani. Läbime Vestmanna merekitsuse aluse tunneli, mis ühendab Vágari ja Streymoy saari. Külastame Vestmanna saagamuuseumit, mis võtab ilusti kokku Fääride ajaloo. Kvivik on maaliline külake kitsa väina ääres. See on üks saarte vanimaid asulaid, väljakaevamistel on leitud viikingiaegsete majade jäänuseid. Tagasi Vágari saarele jõudes sõidame mööda Fääride suurimast, Leitisvatni järvest. Nüüd vaatame üle ka läänepoolsed tillukesed külad, mis on tõelised pärlid. Jalutame läbi Bøuri kalurikülakese. Gásadalur koos lähedalasuva Mulafossuri joaga. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Päevane väljasõit Mykinesi saarele (lisatasu eest). NB! Sel päeval on vajalik soe ja vihmakindel riietus! Sõit Sørváguri sadamasse, sealt tunnine laevasõit kõige läänepoolsemale saarele Mykinesi, mis on parim paik maailma saginast eemaldumiseks. Sadam on piiratud kõrgete kaljudega. Lindude paradiis. Linnukaljud kümnete tuhandete lindudega – lunnid, suulad, krüüslid jms, rohelised kaljujärsakud rohtunäksivate lammastega. Tee mööda mäeseljakuid ja kaldakaljusid viib meid Mykineshólmuri poole. See on pisike kaljusaar Mykinesi läänetipus. Saarekesele minekul ületame kitsa Atlandi rippsilla, mis asub 35 m kõrguse kaljulõhe kohal. Eriliseks elamuseks siin on suulade koloonia, teistel saartel neid ei ole. Fääri saarte läänepoolseimas kohas saaretipus asub 1909. a. pärinev majakas. Jõuame tagasi Mykinesi külla. Armsad Fääridele tüüpiliste murukatustega majad ja kirik nende keskel. Laevasõit tagasi Vágari saarele (umbes 18.00 jõuab laev tagasi). Teekond suurimale saarele Streymoyle. Õhtul jõuame Fääride pealinna Tórshavni. Majutus järgnevad 3 ööd ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Sõidame üle 226 m pikkuse silla Streymoy saarelt Eysturoyle. Ainus sild üle Atlandi, nagu mõnikord öeldakse, läheb üle Sundini väina. Väin on siin kitsas ja vees tekivad vahel tõusu ja mõõnaga huvitavad keerised. Sõidame piki läänepoolset, Sundini väina serva pidi kulgevat teed mööda kaljulõhe ääres asuvasse Gjógvi külla. Väike kirik ja vana küla renoveeritud tantsusaal, mis nüüdseks on kogukonna keskuseks. Gjógv tähendab fääri keeles kuristikku ning küla saigi oma nimetuse 200 m pikkuse kitsa kuristiku järgi, mille tipus ta asub. Jalgsimatk lähiümbruses. Mööda mererannikut üles kaljudele. Edasi kulgeb tee ümber Fääride kõrgeima tipu Slættaratinduri (880 m). Sõit mööda Funningsfjørðuri ja Skálafjørðuri kallast on muljetavaldav kogemus, mille käigus näeb hulgaliselt külasid ja Fääride maastiku mitmekesisust. Gøtuviki fjordi kaldal asuvad kolm küla, mis hõlmavad ajaloolise Gøta piirkonna. See ala oli koduks kuulsale viikingite pealikule Tróndur Gøtuskeggile, kes oli väga tark, osav ja salakaval mees. Ta kaitses vanu viikingi traditsioone ja rahvast ristiusustamise eest. Külas asub kaasaegne põneva arhitektuuriga kirik, kus on vitraaž-altarimaalid ja samas stiilis lae- ja seinalambid. Teekond jätkub Norðoyari ehk Põhjasaartele. Sõit läbi 5,6 km pikkuse veealuse tunneli Borðoy saarele. Siin asuv Klaksvík on suuruselt teine Fääride linn, Põhjasaarte keskus ja saarestiku peamine kalasadam. Linn asub kõrge mäe jalamil hobuseraua kujuliselt ümber lahesopi – väikesed majad, mis oleks kui mägede vahele puistatud, igaüks erinevat värvi ja erineva kujuga, moodustavad nad ometi kauni koosluse. Siin asub ka Christiani kirik, mis on pühendatud Taani kuningas Christian IX-le. Vaba aeg lõunasöögiks. Sõidame bussiga Viðoy saarele ja selle põhjaosas asuvasse Viðareiði külakesse. Majesteetlikud mäehiiglased üksteise kõrval reas, igaüks omamoodi kujuga ja nende vahel asuv pisike külake, nagu päkapikumajakesed hiiglaste keskel. Soovijad saavad ronida (kui ei ole lausvihma või paksu udu) mööda Villingadalsfjalli nõlva ülespoole ja imetleda sealt avanevaid vaateid. Teised ootavad sel ajal kas külakeses või jäävad hoopis Klaksvikki. Tagasisõit Tórshavni öömajja.

4. päev

Hommikusöök. Pealinnast mõne kilomeetri kaugusel saare lõunatipus asub Kirkjubøur, mis oli keskajal Fääride kultuuriline ja religioosne keskus. Maalilise asukohaga väikeses külakeses asus kuni reformatsioonini peapiiskopi residents Kirkjubøargarður. Keskaegsete Püha Magnuse ja Püha Brendani kiriku varemed ja siiani tegutsev Fääride vanim, 1111. a. valminud Püha Olavi kirik. Kirkjubøargarður on maailma vanim puidust seni kasutatav eluhoone. Talu on alati olnud Fääri saarte suurim nn. Kuninga talu. Pärineb 11.saj. ja oli piiskopkonna elukoht ja diokeeside seminari koht 1100.aastast. Selle vanim osa on Roykstovan nn. suitsutuba. Talu rendib juba alates 16. sajandist Paturssoni suguvõsa. Sõidame tagasi Tórshavni. See on üks väiksemaid ja kaunimaid pealinnu maailmas, idüllilise väikelinna miljööga ja romantiliste puumajadega südalinn. Vanimad majad pärinevad 18. sajandist. Vidarlundi park – see on Fääri saarte ainus “mets”. Kirikud, mälestusmärgid, vaateplatvorm. Jalgsiekskursioon vanalinnas Tinganesis – vanad tumedad majad valgete aknaraamidega, kitsad tänavad, mätaskatused. Põhjala maja. Buffee lõunasöök + mahl ja kohv/tee (lisatasu eest). Sõit Streymoy saare põhjaossa. Sõit mööda sügava ja maalilise maismaaoru Saksunardaluri kallast. Tee on loogeline ja kitsas, selle lõpus Dalsa jõe kahel kaldal kaljude vahel asub väike küla Saksun, mille ühes otsas on tõusuveejärv (merelt tulev tõusuvesi täidab järve). Külake on piiratud võimsatest jugadest. Üks ilusamaid külasid kogu saarestikus on põhjapoolseim küla Tjørnuvik. Rohelised mägiaasad, kosed ja joad, musta liivaga rand. Näeme merest tõusmas kahte kivikaljut – Risin (71 m) ja Kellingin (68 m). Räägitakse, et Islandi hiiglane ja tema naine üritasid kunagi pukseerida Fääri saari Islandile. Nad panid köie ümber Eysturoy põhjapoolse tipu ning vaidlesid omavahel nii kaua, kuni päike tõusis ja nad kivikaljudeks muutis. Teeme pildistamispeatuse Fääride kõrgeima kose Fossá juures, mille 140 m kõrguselt langeva vee kohin kostab kaugele. Viimane Norra vaalapüügijaam Fääridel Við Air. Siin kuuleme fäärlaste vaalaküttimisest, õigemini grindade küttimisest. Tagasisõit Tórshavni. Vaba aeg õhtusöögiks.

5. päev

Hommikusöök. Vaba aeg linnas. Võimalik külastada kauplusi või jalutada Linnaparki. Transfeer lennujaama. Lend Vágar-Kopenhaagen kl 14.35-17.40; Kopenhaagen-Stockholm kl 19.00-20.15; Stockholm-Tallinn kl 21.15-23.15 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

SOODUSHIND:
1139 € korduvreisijatele 3* hotellis

1199 € tavahind 3* hotellis

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 07.02.2019.

HINNA SEES:

 • lennupiletid,
 • lennujaamamaksud 256 € (28.08.2018 seisuga, võivad muutuda),
 • öömajad koos hommikusöökidega,
 • kohalik buss ringreisiks,
 • transfeer Tórshavnist lennujaama,
 • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST:

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • paadisõit Mykinesile + saare turismimaks 23 € täisk, 19 € pensionär (al. 67a), 12 € laps (al. 7a),
 • Kirkjubøur sissepääs 14 € täisk, 8 € laps,
 • buffee lõunasöök Põhjala majas 4. päeval 22 € täisk, 9 € laps.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, soojad ja vihmakindlad riided, matkajalanõud. Ärge unustage mütsi! Ilm vahetub Fääridel kiiresti, päikesepaiste, udu ja vihm on parimas läbikäimises ja tuul on Fääridel püsiv nähtus.

 

Lendudel teenindab SAS. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta


Hind ei sisalda kõiki sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2018. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Vestmanna Sagamuuseum 
75 DKK
Vestmanna lõunasöök al. 160 DKK
kerge eine Mykinesi saarel al. 80-110 DKK
Gøtu Kirkja 30 DKK
lõunasöök Klaksvíkis al. 150 DKK
Við Air
täpsustamisel


Fääri saartel kehtib nii kohalik kroon kui ka taani kroon.

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles