Bornholm – Läänemere roheline pärl

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 589 €

 

Vaata marsruudi kaarti

 

Bornholm

 

Bornholm

 

Bornholm

 

Helling

 

Hasle

28.07 - 02.08.2017

Läänemeres asuv Taanile kuuluv Bornholmi saar katab 587 ruutkilomeetri suuruse ala. See on nagu „Taani Hiiumaa“. Nii pindalalt kui ka rahva arvult on Bornholm Taani 14 maakonnast väikseim. Loodus on saarel meeliülendavalt mitmekesine, bornholmlased rahulikud, lahked, naeratavad, viisakad ja asjalikud. Bornholmile antud Elamuste saare nime õigustavad siinsed arvukad muistised, vilgas kunsti- ja kultuurielu, spordi- ja seltsitegevus, hoolikas keskkonnakaitse... Legendide maailmas aga räägitakse, et see saar olevat jumalanna Afrodite suveresidents. Bornholmil on tähtis osa Läänemere saarte koostöös.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 14.00 Vanemuise alumisest parklast. Tallinlastega kohtume sadamas kell 17.00 D-terminali ees parklas meie bussi juures. Tallinki laev väljub Stockholmi kl. 18.00. (NB! Väljasõiduajad täpsustatakse ja võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad. Palun kontrollige!) Laeval meelelahutusprogramm, õnnitleme sünnipäevalisi, laulame karaoket ja tantsime hea tantsumuusika saatel, hoogsad võistlused panevad kaasa elama ja meeleolukas keskööshow teeb tuju heaks, ilusa ilma puhul saab laevatekil nautida merre loojuvat päikest. Ööbimine B-klassi 4-ses kajutis.

2. päev

Võimalus süüa rikkalikku hommikusööki laeval (lisatasu eest). Kl. 10.15 kohaliku aja järgi saabume Stockholmi, mida kutsutakse ka Põhjamaade Veneetsiaks. Alustame sõitu Lõuna-Rootsi poole. Teel räägime Rootsimaast ja rootslastest endist. Teeme mõne peatuse ning saab ka keha kinnitada. Jõuame Ystadi, mis on olnud mõjutatud kontaktidest nii Taani kui ka Saksamaaga. Vanim hoone on 13. sajandist pärit Püha Maria kirik. Õhtul sõidame laevaga Ystadist Bornholmile. Bornholmlased ise kutsuvad oma kodusaart päikese saareks, sest siin on kõige rohkem päikselisi tunde Taanis. Tänu merele ning kaljudele on siin pehme kliima. Legendi järgi jäi Jumalal Põhjamaid luues viimaks pihku peotäis kõige ilusamaid kohti, mille ta Läänemerre puistas. Sedasi sündiski Bornholmi saar. Majutus järgnevad 2 ööd Rønne kesklinnas mugavas ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Rikkalik hommikusöök. Alustame oma ringsõitu Bornholmi põhjaosas. Jõuame Gudhjemi linnakesse, mis on idülliline oma käänuliste tänavate, punaste katustega madalate majade ja õitsvate lilledega. Linn on inspireerinud paljusid kunstnikke. Meie tee jätkub mööda „Bornholmi Rivierat” ikka põhja poole, läbides kuurortlinnu Sandvig ja Allinge. Näeme Hammershusi kindluse varemeid, mis kõrguvad 74 meetri kõrgusel merepinnast. Tegemist on ühe paremini säilinud keskaegse kindlusehitisega Põhjamaades. Bornholm on läbi aegade olnud taanlaste, sakslaste ja rootslaste võimu all. Kindlus on mänginud saare ajaloos olulist rolli ja tegemist on Bornholmi populaarseima vaatamisväärsusega. Saare läänerannikul on ridamisi kalurikülasid, milles igaühes on oma kalasuitsukoda. Hasles külastame 1916.a. asutatud ja tänapäevani töötavat kalasuitsukoda. Siin maitseme bornholmlaste rahvusrooga – suitsuräime (lisatasu eest). Kala püütakse ja suitsutatakse iga päev ning see on nii hea, et lihtsalt sulab suus. Teeme väikese jalutuskäigu saare pealinnas Rønnes, kus näeme hästi säilinud 18. ja 19. sajandist pärit kaupmeeste ja kaptenite villasid. Rønne on alati olnud seotud kaubanduse, meresõidu ja kalandusega. Linn mõjub nagu muinasjutt oma lummavate majade, tokkroosirohkuse ja õhtusel ajal vaiksete roosilõhnaliste tänavatega. Siin elab ligi 15 000 inimest. Külastame hotelli SPA-d. Õhtul sõidame Taani suuruselt kolmandasse metsa Almindingeni ja heidame saarele pilgu selle kõige kõrgemast punktist. Kas Kajaorus tõesti kajab? Õhtusöök hotellis (hinna sees). Pärast seda võib minna jalutama.

4. päev

Rikkalik hommikusöök. Sellel päeval võtame suuna saare idarannikule ja lõunaossa. Teeme tutvust saare haruldaste ümarkirikutega, mida kohalikud on rahututel aegadel ka kaitse eesmärgil kasutanud. Külastame kolme õe poolt rajatud kunstipoodi ja aiakeskust, kust saab inspiratsiooni ja häid mõtteid oma aia kujundamiseks. Külastame saare omapärast kunstimuuseumi looduslikult imekaunis kohas (lisatasu eest). Svaneke linn on kindlasti saare pärl. Kuna linnake on kaljude poolt ümbritsetud, siis kasvavad siin üsna eksootilised puud. Linn sai 1975. aastal Euroopa kuldmedali oma ajaloolise välimuse säilitamise eest. Svaneke on tuntud oma käsitöökodade tõttu. Paljud kunstnikud on siia elama jäänud, et nautida rahu ja püüda oma töödesse saare eriline valgus. Pisut jalutamiseaega, et vaadata klaasi-, keraamika-, tekstiili- ja karamellitöökodasid. Dueoddes on väidetavalt Bornholmi parim ja kahtlemata populaarseim supluspaik. Siit leiame uskumatult valge liivaga ranna. Liiv on nii peenike, et seda kasutati varasematel aegadel liivakellade valmistamises. Kohalikud teavad ka rääkida, et kui sel liival käia, siis pidi liiv laulma. Kas see ka tõsi on, saab ise katsetada. Ilusa ilma korral saab käia ujumas. Õhtusöök eelmise öö hotellis (hinna sees). Laevasõit Ystadi. Öömaja Rootsis, kaunis pargis asuvas mõisahotellis (2-sed toad). See mõis oli Rootsi kuninga Karl XV armastatud suveresidents.

5. päev

Rikkalik hommikusöök. Sõit läbi Rootsi Stockholmi. Teel saame veel teada nii mõndagi põnevat rootslaste kohta. Tallinki luksuslaev väljub kell 17.30. Meeleolukas õhtupoolik laeval. Võimalus minna sööma pidulikku õhtusööki. Ilusa ilma korral tasub minna üles päikesetekile trubaduuri kuulama ja imetlema Stockholmi kaunist saarestikku. Ööbimine B-klassi 4-ses kajutis.

6. päev

Soovijatele hommikusöök laeval (lisatasu eest). Tallinnasse D-terminali saabume kell 10.00. Sõit Tartusse.

HIND:
589 € korduvreisija soodushind

619 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 12.02.2017

HINNA SEES:

 • laevapiletid ja edasi-tagasi koht B-klassi 4-ses kajutis (4 inimest kajutis),
 • laevapiletid Ystad - Rønne -Ystad,
 • mugavustega buss,
 • NB! öömajad ***hotellis ja mõisahotellis koos hommikusöökidega (2-sed toad),
 • 2 õhtusööki hotellis,
 • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltuvad vanusest),
 • hommikusöök laevas (10.50 € täiskasvanu, 6.50 € 12-17a, 4.50 € 6-11a),
 • õhtusöök laevas (33 € täiskasvanu, 15.50 € 12-17a, 10.50 € 6-11a),
 • kahene kajut (B2) Tallinn-Stockholm/Stockholm-Tallinn,
 • ühene majutus 104 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, ujumisriided, rannarätik, mugavad jalatsid looduses kõndimiseks. Kaasa võiks vahetada nii rootsi kui taani kroone.

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2016. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

 

Külastatavate objektide sissepääsutasud   35 DKK
Kalabufee suitsukojas Hasles  
155 DKK
Kunstimuuseum 60 DKK

 

Orienteeruvad hinnad

Õhtusöök Ystadi laevas   ca 110 DKK
Kohalik jäätis  
35 DKK
Svaneke õlu 40 DKK

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles