Saksamaa – Saksi-Šveits–Spreewald–Berliin

Reisi lühiinfo

SOODUSHIND:
al. 599 €

 

Vaata reisi marsruuti

 

Potsdam 

 

Dresdeni kirik

 

Saksimaa

 

Saksimaa

01.07 - 06.07.2018
1. päev

NB! Väljumisaeg Tartust on muutunud! Väljasõit Tartust kell 08.30 Vanemuise alumisest parklast, Tallinnast kl. 08.30 Rahvusraamatukogu eest parklast. Sõit läbi Baltimaade ja Poola. Lõunasöögipeatus Leedus. Öömaja Poolas pärast Varssavit ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Saksamaa. Teel kuulete juttu nende maade ajaloost, kommetest, inimestest. Lõunasöögi peatus. Õhtuks jõuame Dresdenisse. Majutus järgnevad 2 ööd kesklinnas ***hotellis IBIS (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Sõit Saksimaa mägiseimasse piirkonda, Saksi-Šveitsi rahvusparki. Miljonite aastatega on Elbe jõgi liivakivist mägedesse uuristanud ainulaadse maastiku. Unustamatut vaatepilti pakuvad paksude metsade taustal taevapoole küünitavad hallikasvalged kaljumoodustised, mida üksteisest lahutavad järskude nõlvadega sügavad orud ja hämarad kuristikud. Kõrgematele mäetippudele on antud fantaasiarikkad nimed, näiteks Suur Hani ja Väike Hani, Mungakivi, Kanapee. Parim vaade siinsele dramaatilisele maastikule avaneb Elbe jõe kohalt 194 m kõrguselt Bastei sillalt, mis on olnud piirkonna külastatavaim paik juba üle 200 aasta. Algselt puidust rippsillana ehitatud Bastei on tänapäeval turvaline, kaunilt ümbritsevasse loodusesse sulanduv liivakivist hiigelehitis kaljutornide vahel. Soovijad saavad ekselda ka 15. saj hävitatud Neuratheni kaljukindluse varemete vahel, kust leiab kivisse uuristatud ruume ja käike. Tagasisõit Dresdenisse. Linnaekskursioon. Imetleme August Tugeva poolt rajatud Zwingeri kompleksi, mis on üks ainulaadsemaid õukondliku baroki meistritöid ja Dresdeni kuulsaim ehitusmälestis. Näeme kuurvürstide tee pannood, millest mööda jalutades kulgeksid justkui läbi Saksimaa ajaloo. Tutvume vana-renessanss-stiilis residentsipaleega. Lossiplatsi äärde jääb Semperoper, siit lähedalt viib trepp Brühli terrassidele. Krahv Brühl lasi kunagi siia rajada oma Lustgarteni ehk lõbuaia, nüüd on see linnarahva ja turistide armastatud jalutuspaik. Terrassilt avaneb vaade Elbele ja Dresden-Neustadti linnaosale. Vaatame Dresdeni 850. juubeliks taastatud sõjas purustatud Jumalaema kirikut. Kuulsad muuseumid. Soovijatel võimalus külastada Zwingeri muuseumi.

4. päev

Hommikusöök. Sõidame ühe silmapaistvama Euroopa vähemusrahva, sorbide juurde. Sorbid pärinevad slaavi hõimudest, kes elasid siin Saksamaa, Poola ja Tšehhi piirialal juba 7.saj. Vaatamata ümbritsevatele suurtele rahvastele ja iseseisvuse puudumisele on nad säilitanud oma keele, kultuuri ja kombed. Sorbid elavad Spreewaldi biosfääri kaitsealal, mida UNESCO on tunnustanud kui ühte omapärasemat maastikku Euroopas. Loendamatute jõgede, järvede, kanalite, metsade ja soode mosaiigist on laevatatav 970 km veeteid. Spreewaldi „salajasest“ pealinnast Lübbenaust (sorbi keeles Lubnjow) alustame kahni-sõitu. Kohalikud paadid ehk kahnid viivad meid põnevale reisile läbi veelabürindi. Maitseme kohalikku hõrgutist – kuulsaid Spreewaldi kurke. Kurgikasvatusega on tegeletud siin juba al. 8. saj. Vaatame ringi tüüpilises sorbide külas Lehde. Siin on ka võimalik süüa sorbipärast lõunasööki. Sõit Berliini. Bussiekskursioon: Kurfürstendamm – läänepoolse Berliini keskus, Keiser Wilhelmi mälestuskirik, Euroopa keskus, KaDeWe. Majutus järgnevad 2 ööd ***Intercity hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Alustame päeva Berliini lähedal Potsdamis Sanssouci lossi külastusega. Siin, eemal pealinna kärast, sai kuningas Friedrich II hetkeks unustada oma igapäevased riigimured ja probleemid. Lossi ümbritsev park on omasuguste hulgas kauneimaid Euroopas. Ülevaatlik bussiekskursioon Potsdami erinevates linnaosades: Cecilienhof, Alexandrovka, Hollandi kvartal. Tagasisõit Berliini. Charlottenburgi loss. Vaba aeg lõunasöögiks. Lähem tutvumine linnaga. Rohkem kui ükski teine Euroopa pealinn sümboliseerib Berliin ulatuslikke muutusi, mis on viimasel sajandil Euroopas aset leidnud. Tiergarteni linnaosa – uudistame, kus asub Eesti Suursaatkond Berliinis. Berliini idapoolne keskus: Nikolaiviertel, Alexanderplatz. Soovijatel võimalus (ettetellimisel, lisatasu eest) sõita kiirliftiga üles teletorni ja imetleda vaadet linnale. Berliini Toomkirik ja Unter den Linden, Brandenburgi värav ning Riigipäevahoone oma klaaskupliga. Võidusammas – Siegessäule, Potsdami väljak, Kultuurifoorum ja holokausti mälestusmärk.

6. päev

Hommikusöök. Vaba aeg muuseumide külastuseks. Piklik saar Spree jõe kahe haru vahel on Berliini häll. Arvatakse, et just siia rajati kunagi asula, mida dokumentides on esmakordselt mainitud 1237.aastal. Nendest aegadest ei ole küll enam mingeid jälgi. Tänapäeval asuvad siin muljetavaldavad muuseumid, tänu millele kutsutakse seda Muuseumide saareks. Valik on mitmekesine. Tuntuim neist on Pergamoni muuseum, kus säilitatakse Euroopa kuulsaid antiigikogusid. Kollektsiooni aluseks on saksa arheoloogide rikkalikud leid, mis toodi 20.saj. alguses Lähis-Idast. Sõit lennujaama. Lend Berliin-Riia kl. 19.35–22.25; Riia-Tallinn kl. 23.10-23.59 (NB! Kohalikud ajad. Kontrollige palun lennuaega paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

SOODUSHIND:
599 € korduvreisijatele

629 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

  • lennupilet,
  • lennujaamamaksud 31 € (17.07.2017.a. seisuga, võivad muutuda)
  • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • mugavustega buss,
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • Berliini teletorni külastus 14 €,
  • ühene majutus 125 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Neuratheni kindlus   2 €  
Zwingeri muuseumide kombipilet
10 € 
Spreewaldi muuseum koos giiditasuga 6.50 € 
Kahni-sõit koos programmiga (5 tundi) 23 € 
Lõunasöök Lehdes
praad al. 12.60 € 
Sanssouci loss (grupihind) 13.50 € 
Poolas lõunasöök al. 25 PLN (zlott); WC - 1 PLN
Leedus lõunasöök al. 10 €

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles