Saksamaa – Berliin–Spreewald–Saksi-Šveits

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 569 €

 

Vaata reisi marsruuti

 

 

 

 

 

12.08 - 17.08.2017
1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA juures (NB! Asukoht muutunud – terminali parempoolses osas, check-ini laudade nr 14-15 vastas) kl. 04.30. Lend Tallinn-Riia kl. 06.00-06.45; Riia-Hamburg kl. 07.20-08.25 (NB! Kohalikud ajad. Lennuajad võivad muutuda. Palun kontrollige neid paar päeva enne lendu). Hamburg on igati veetlev reisisiht. Palju aastaid hoidis linn Hansa Liidus juhtivat kohta ja oli samas ka sõltumatu kaubalinn. Siin on stiilseid ehitisi mitmest perioodist, kanalid ja pargid. Raekoja plats ja linna sümbol suur uusrenessanss-stiilis raekoja hoone, mis oma uhkete peosaalidega on kohalike elanike au ja uhkus. Toredat elamust pakub päikeselisel päeval Jungfernstiegi elegantne jõeäärne promenaad, kus on kena jalutada või kohvikus linnale avanevat vaadet nautida. Hamburg on Saksamaa suurim kaubandussadam ning teda kutsutakse Saksamaa aknaks maailma. Sadamakaide kogupikkus on 64 km. Hamburgi dokkides on maailma suurim vanade kaubaladude kollektsioon. (Ekskursioon sadamas, mis on omapärane elamus, vajab ettetellimist.) Jalutuskäik linnas: Börsiga raekoda, gooti stiilis Püha Peetri kirik, linna sümbol - barokne Püha Michaeli kirik, mida kutsutakse hellitavalt "Michel'iks". Kirevad kaubandustänavad ja muidugi sillad, mida siin on rohkem kui Veneetsias. Sõit Berliini. Bussiekskursioon: Kurfürstendamm – läänepoolse Berliini keskus, Keiser Wilhelmi mälestuskirik, Euroopa keskus, KaDeWe. Majutus 2 järgnevat ööd kesklinnas IBIS-budget hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Alustame päeva Berliini lähedal Potsdamis Sanssouci lossi külastusega. Siin, eemal pealinna kärast, sai kuningas Friedrich II hetkeks unustada oma igapäevased riigimured ja probleemid. Lossi ümbritsev park on omasuguste hulgas kauneimaid Euroopas. Ülevaatlik bussiekskursioon Potsdami erinevates linnaosades: Cecilienhof, Alexandrovka, Hollandi kvartal. Vaba aeg Potsdamis. Sõit Berliini. Lähem tutvumine Berliiniga. Rohkem kui ükski teine Euroopa pealinn sümboliseerib Berliin ulatuslikke muutusi, mis on viimasel sajandil Euroopas aset leidnud. Charlottenburgi loss. Tiergarteni linnaosa – uudistame, kus asub Eesti Suursaatkond Berliinis. Berliini idapoolne keskus: Nikolaiviertel, Alexanderplatz – sõidame kiirliftiga üles teletorni ja imetleme vaadet linnale. Vaba aeg lõunasöögiks. Berliini Toomkirik ja Unter den Linden, Brandenburgi värav ning Riigipäevahoone oma klaaskupliga. Võidusammas – Siegessäule, Potsdami väljak, Kultuurifoorum ja holokausti mälestusmärk.

3. päev

Hommikusöök. Sõidame ühe silmapaistvama Euroopa vähemusrahva, sorbide juurde. Sorbid pärinevad slaavi hõimudest, kes elasid siin Saksamaa, Poola ja Tšehhi piirialal juba 7.saj. Vaatamata ümbritsevatele suurtele rahvastele ja iseseisvuse puudumisele on nad säilitanud oma keele, kultuuri ja kombed. Sorbid elavad Spreewaldi biosfääri kaitsealal, mida UNESCO on tunnustanud kui ühte omapärasemat maastikku Euroopas. Loendamatute jõgede, järvede, kanalite, metsade ja soode mosaiigist on laevatatav 970 km veeteid. Spreewaldi „salajasest“ pealinnast Lübbenaust (sorbi keeles Lubnjow) alustame kahni-sõitu. Kohalikud paadid ehk kahnid viivad meid põnevale reisile läbi veelabürindi. Maitseme kohalikku hõrgutist – kuulsaid Spreewaldi kurke. Kurgikasvatusega on tegeletud siin juba al. 8. saj. Vaatame ringi tüüpilises sorbide külas Lehde. Siin on ka võimalik süüa sorbipärast lõunasööki. Sõit Dresdenisse. Linnaekskursioon. Imetleme August Tugeva poolt rajatud rokokoo-stiilis Zwingeri paleed, mis omal ajal oli kuurvürsti õukonna residents. Näeme kuurvürstide tee pannood, millest mööda jalutades kulgeksid justkui läbi Saksimaa ajaloo. Tutvume vana-renessanss-stiilis residentsipaleega. Lossiplatsi äärde jääb Semperoper, siit lähedalt viib trepp Brühli terrassidele. Krahv Brühl lasi kunagi siia rajada oma Lustgarteni ehk lõbuaia, nüüd on see linnarahva ja turistide armastatud jalutuspaik. Terrassilt avaneb vaade Elbele ja Dresden-Neustadti linnaosale. Vaatame Dresdeni 850. juubeliks taastatud sõjas purustatud Jumalaema kirikut. Majutus 2 järgnevat ööd kesklinnas ***hotellis IBIS (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Sõit Saksimaa mägiseimasse piirkonda, Saksi-Šveitsi rahvusparki. Miljonite aastatega on Elbe jõgi liivakivist mägedesse uuristanud ainulaadse maastiku. Unustamatut vaatepilti pakuvad paksude metsade taustal taevapoole küünitavad hallikasvalged kaljumoodustised, mida üksteisest lahutavad järskude nõlvadega sügavad orud ja hämarad kuristikud. Kõrgematele mäetippudele on antud fantaasiarikkad nimed, näiteks Suur Hani ja Väike Hani, Mungakivi, Kanapee. Parim vaade siinsele dramaatilisele maastikule avaneb Elbe jõe kohalt 194 m kõrguselt Bastei sillalt, mis on olnud piirkonna külastatavaim paik juba üle 200 aasta. Algselt puidust rippsillana ehitatud Bastei on tänapäeval turvaline, kaunilt ümbritsevasse loodusesse sulanduv liivakivist hiigelehitis kaljutornide vahel. Soovijad saavad ekselda ka 15. saj hävitatud Neuratheni kaljukindluse varemete vahel, kust leiab kivisse uuristatud ruume ja käike. Tagasisõit Dresdenisse. Aeg külastada kuulsaid muuseume. Residentsipalees asuvad aardekambrid ja vääriskivi¬kollektsioonid (Grüne Gewölbe) ning Relvakamber.

5. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola. Öömaja Lomza ***hotellis (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Baltimaade. Hilisõhtuks koju, marsruudil Pärnu-Tallinn-Tartu.

HIND:
569 € korduvreisija soodushind

599 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 12.02.2017

HINNA SEES:

  • lennupilet,
  • lennujaamamaksud 59 € (19.08.2016.a. seisuga, võivad muutuda)
  • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • mugavustega buss,
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (HINNAD sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 91 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2016.a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Sanssouci loss (grupihind) 11 € 
Riigipäevahoone kuppel tasuta
Berliini teletorn 13 € 
Kahni-sõit koos programmiga (5 tundi) 18.50 € 
Spreewaldi muuseum koos giidi tasuga 6.50 € 
Lõunasöök Lehdes (praad ja jook)
12 € 
Neuratheni kindlus   2 €  
Residentsipalees asuvate muuseumide kombipilet  10 € / 7.50 € pens.
Poolas lõunasöök al. 25 PLN (zlott); WC - 1 PLN
Leedus lõunasöök al. 10 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles