Assoori saared

Reisi lühiinfo

SOODUSHIND:
al. 1440 €

 

Vaata reisi marsruuti


 

Faiali saar - vaade Hortale

 

looderannik

 

Capitão järv

 

São Jorge saar - Velas

 

vaade Pico vulkaanile ja Velasele

 

Fajã do Ouvidor

 

vaade Fajã da Caldeira de Santo Cristole

10.07 - 17.07.2018
HORTA – CALDEIRA – CAPELINHOS – CACHORRO – MADALENA – VELAS – URZELINA – FAJÃ DO OUVIDOR – PONTA DELGADA - FURNAS
1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas CHECK-INI LAUAS NR 1 (NB! Kogunemiskoht on muutunud) kl. 04.40 Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.10-07.40, Frankfurt-Lissabon kl. 09.15-11.15, Lissabon-Horta kl. 15.00-16.45 (NB! Kohalikud ajad, palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Majutus järgnevad 2 ööd Hortas ****hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Faial on tuntud sinise saarena, kuna suvel on see kaetud tuhandete õitsvate hortensiatega, mis ääristavad teid, karjamaid ja põlde. Hortast eemale sõites avaldub saare tõeline ilme väikeste külakeste, karjamaade ja metsaste mäekülgedega. Teeme peatuse, et nautida vaadet Hortale ja naabersaarel kõrguvale Pico vulkaanile. Sõidame 900 m kõrgusele saare keskel asuva vana vulkaanikraatri, Caldeira, servale. Selge ilmaga on näha kogu 400 m sügavune kraater, mida ümbritsevad järsud seinad. Sõidame saare järsule looderannikule. Siia jäävad geoloogiliselt aktiivsemad piirkonnad. Sõidame läbi 17. saj. laavavooludel kasvavate metsade ja jõuame saare läänetippu Capelinhose vulkaani juurde. Vulkaan tegutses 13 kuu jooksul 1957.-1958. a. muutes Faiali lääneosa ning põhjustades tuhandete inimeste lahkumise saarelt. Vana majaka juurde jääb külastuskeskus, kus saame ülevaate nii vulkaanist kui ka Assoori saarte tekkimisest. Majaka juurest avanevad vaated vulkaanilisele maastikule, mis muutub pidevalt tänu vee ja tuulte tegevusele. Sõidame läbi saare lõunaosa tagasi Hortasse ja käime Guia mäel, kust avaneb vaade linnale ning veel mitmele vanale vulkaanikraatrile.

3. päev

Hommikusöök. Linnaekskursioon Hortas. Horta on üks väheseid headest ankrupaikadest Assooridel ning tänu sellele on olnud tuntud kaubanduslinn, vaalapüügi keskus, telegraafiliinide sõlmpunkt ning tänapäeval Atlandi ookeani ületavate jahtide peatuspaik. See on ka Assooride parlamendi asupaik. Edukad sajandid on jätnud linnale mitmeid uhkeid ehitisi. Vanemate tänavate hoonestus on põhiliselt 18.-19. saj.-st. Pealelõunal sõidame laevaga Pico saarele. Vulkaanilistest Assoori saartest on see kõige silmatorkavamalt vulkaaniline saar ja selle kohal kõrguv Pico vulkaan on Portugali kõrgeim mägi. Ookeanini ulatuvad mustad laavavoolud on kontrastiks rohelisele tihedale taimestikule. Pico lääneosa oli paljude laavavoolude tõttu sobimatu põlluharimiseks ja karjakasvatuseks. Kohalikud elanikud otsustasid hakata kasvatama viinapuid ja puhastasid pinnase laavakividest, millest tehtud müürid said ideaalseks kaitseks ookeanituulte eest. See sajandite jooksul tehtud suur töö on ära märgitud ka UNESCO maailmapärandi nimekirjas. Sõidame läbi viinapuuistanduste ja väikeste külade. Cachorro on tüüpiline näide veiniküladest, kus valminud veinid viidi paatidega Horta sadamasse. Siin ulatub ookeanini ka üks saarele omastest mistériotest, ajaloolisel ajal toimunud laavavooludest. Teeme peatuse kohalikus veinikeldris, kus saab maitsta ja kaasa osta Pico veine. Eemaldudes rannikust jõuame saare siseosa katvale platoole. Siinne küngaste, karjamaade ja metsadega maastik on täiesti erinev rannikust. Capitão järv on hea näide siinsest loodusest. Teel Madalenasse möödume saare kohal kõrguva Pico vulkaani lähedalt. Öömaja Madalenas ****hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Sõidame laevaga São Jorge saarele. Pikk ja kitsas São Jorge saar erineb oma tekke poolest teistest Assoori saartest. See ei ole tekkinud tänu ühele või mitmele vulkaanile. Saar on tekkinud tänu maakoorelõhele, kust väljunud laava moodustas saare. Saart iseloomustavad kõrged ja järsud kaldad ning seetõttu elab enamik elanikkonnast kõrgemal sisemaal, mis sobib ideaalselt karjakasvatuseks. Alustades sõitu saare lõunarannikul avanevad meile vaated üle väina kõrguvale Pico vulkaanile. Urzelinas näeme endise kiriku kellatorni, mis on ainus mälestus 1808. a. vulkaanipurskes hävinud külast. Manadases seisab ookeani kaldal Santa Bárbara kirik, mis on hea näide tüüpilisest Assooride barokkstiilist. Teeme peatuse juustukoja juures, kus valmivad kuulsad São Jorge juustud. Karjakasvatus ja piimatööstus on omane kogu saarestikule, aga just São Jorge juustud on kõige kuulsamad ja neile on antud ka kaitstud piirkondliku nimega staatus. Sõidame läbi karjamaadega kaetud sisemaa ja jõuame saare põhjarannikule. See on veelgi järsem ja vähesed rannikule jäävad asulad on rajatud fajãdel. Need on kas maalihete või laavavoolude poolt moodustatud väiksed tasandikud ookeani ja kõrgete kallaste vahel. Imetleme vaateid saare järskudele kallastele ja ookeanile. Laskume Fajã do Ouvidori, mis on tüüpiline näide laavavoolude poolt rajatud fajãst. Majutus järgnevad 2 ööd Velases **hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks Velases. Soovijad saavad teha matka mõnel saare matkaradadest. Pikem rada viib soovijad saare põhjarannikule. Alustame matka u 680 m kõrguselt ja laskudes ookeani poole läbime mägiseid karjamaid ning näeme mitmeid endeemilisi taimeliike, nagu kohalik eerika, kadakas ja iileks. Jõudes rannikule avanevad esimesed vaated tüüpilistele fajãdele. Jätkame teed läbi laurissilva metsa Fajã da Caldeira de Santo Cristosse. See on üks vähestest maanteeühenduseta fajãdest, kuhu inimesed on elama jäänud. Siin on meil võimalus teha lõunapiknikku ja ujuda ookeanilainete eest kaitstud laguunis. Peale seda jätkame matka piki rannikut läbi paari hüljatud küla ja jõuame Fajã dos Cubresesse, kust sõidame tagasi Velasesse. Matk kestab u 3-5 tundi. Meil on selle läbimiseks rohkem aega ning seega piisavalt võimalusi puhkepeatusteks, piknikuks ja isegi supluseks laguunis. Enamik teekonnast on laskumine, aga rannikul liikudes on ka tõuse kokku u 120 m piires. NB! Sõltuvalt tuule suunast ja pilvitusest võib see matk asenduda matkaga saare lõunarannikul.

Lühem rada on saare lõunarannikul ja seda saab läbida koos kohaliku inglisekeelse giidiga. Matk algab u 200 m kõrguselt ja selle esimene osa kulgeb kõrgemal mööda mäekülge, pakkudes kauneid vaateid rannikule ja Pico saarele. Laskudes jõuame Fajã da Fragueirasse. Selle praeguseks hüljatud küla terrasse hooldavad jätkuvalt naaberkülade elanikud, kes kasvatavad siin ka viina- ja viigipuid. Matk jätkub läbi Austraaliast pärit lainjalehelise vaiguseemniku metsa kulgeval teel piki rannikut Fajã dos Vimesesse. Siin tegeletakse veel traditsioonilise tekstiili valmistamise ja kohalikest kohviubadest kohvi valmistamisega. Sõidame tagasi Velasesse. Raja läbimiseks kulub u 2 tundi, aga aega selleks on rohkem, sest tuleb ära oodata ka pikema matka lõpp. Seega jääb piisavalt aega ka lõunapikniku pidamiseks, külaga tutvumiseks ja soodsa ilma korral ka ookeanis käimiseks.

Mõlemale matkale minnes on vajalikud sobivad jalanõud (rada võib niiskuse tõttu olla kohati libe ja porine), kaasa peakate, vähemalt 1,5 l vett ja lõunaeine. Pikemale matkale minnes võib kaasa võtta ka ujumisriided ja käteräti. Lühemal matkal on vette mineku võimalus tuultele avatud rannikul ja sõltub ilmastikuoludest.

6. päev

Hommikusöök. Vaba aeg puhkuseks. Võimaluse korral saab lisatasu eest teha paadisõidu rannikul (täpsustamisel). Pealelõunal sõidame lennujaama ja lendame São Migueli saarele. Öömaja Ponta Delgada kesklinnas ***hotellis (2-sed toad).

7. päev

Hommikusöök. São Miguel on Assooride suurim ja elanikerohkeim saar. Teeme väljasõidu saare keskossa. Ületades viljaka tasandiku alustame tõusu esimesele vulkaanilisele massiivile, mille vanasse kraatrisse jääb Lagoa do Fogo järv. Naudime vaateid järvele ja saare mõlemale rannikule. Võimaluse korral teeme peatuse Caldeira Velha kuumaveeallikate juures, kus saab end kasta looduslikku termaalvette. Laskume saare põhjarannikule. São Miguel on ainus paik Euroopas, kus tegeletakse tee kasvatusega. Külastame ühte kohalikku teeistandust, kus saab tutvuda tee valmistamise saladustega ning maitsta valmistoodangut. Suundudes tagasi saare siseossa külastame teist vulkaanilist piirkonda, Achada das Furnast. See jätkuvalt aktiivne piirkond on tuntud oma kuumaveeallikate ja geisrite ning fumaroolide ja mudavulkaanide poolest. Furnas on kauni loodusega meeldiv kuurortlinn, mis on alates 19. saj.-st tuntud oma tervisevete poolest. Külastame Furnase järve põhjakaldal asuvat fumaroolivälja. Fumaroolid on maapinnas olevad avaused, millest eraldub vulkaanilisi gaase ja veeauru. Lisaks leidub siin ka väikesi mudavulkaane. Suundume tagasi lõunarannikule ja sõidame Ponta Delgada lennujaama. Lend Ponta Delgada-Lissabon 17.55-21.05. Öömaja Lissaboni lennujaama juures ***hotellis (2-sed toad).

8. päev

Hommikusöök. Lend Lissabon-Frankfurt kl 12.05-16.00, Frankurt-Tallinn kl. 21.00-00.15. Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
1440 € soodushind

1520 € tavahind

HINNA SEES:

  • lennupiletid,
  • lennujaamamaksud 219 € (20.10.17 seisuga, võivad muutuda),
  • kohalikud bussid ringreisideks,
  • saartevaheline transport laeva või lennukiga,
  • öömajad vastavalt programmile koos hommikusöökidega,
  • eestikeelne giid-grupijuht ja ekskursioonid.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • pagasikindlustus,
  • ühene majutus 257 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID kaart, mugavad jalanõud (5. päeval matkale minejatel sobivad korraliku tallaga jalanõud), peakate, ujumisriided, vihmakindlad riided, fliis vms mägedes viibimiseks või jahedamate õhtute jaoks.

 

NB! Reisimarsruut on koostatud vastavalt koostamise hetkel kehtivatele lennu ja laeva sõiduplaanidele. Kuna reis hõlmab mitme saare külastust, millede vahel liigub piiratud arvul transpordivahendeid, siis võivad graafikute muutused tuua kaasa väiksemaid ja suuremaid muutusi programmis. Programm võib muutuda ka reisil olles, kui muutused sõiduplaanides on tehtud viimasel hetkel. Tensi-Reisid üritab vajaduse korral pakkuda alternatiivset programmi.


Lendudel teenindavad Lufthansa, Azores Airlines ja SATA. Lennukisse on lubatud kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x40x20 cm ja kaaluga 8 kg. Rahvusvahelistel lendudel on toitlustus (ka alkohoolsed joogid) hinna sees.

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Capelinhose vulkaani külastuskeskus
6 €
Juustukoda
5 €
Caldeira Velha
2 €
veinikeldri jms külastuste hinnad selguvad kohapeal

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles