Istanbul tulpide õitseajal

Reisi lühiinfo

HIND: 
al. 559 € 

 

Loe ka reisijuttu Istanbulist:


 

 

Istanbul

 

Istanbul

 

Istanbul

 

Istanbul

 

Topkap

 

Basilica Cictern

 

Grand Bazaar

 

Bosporus

 

Blue Mosque

 

11.04 - 15.04.2018

Alates 2006. aastast laseb linnavalitsus istutada miljoneid tulpe parkidesse, avenüüdele, liiklusringteedele ja kõikjale, kus on lapikenegi vaba maad. Sellest ajast alates toimub igal aastal aprillis Lale Festival – Tulbifestival. Tulp on üks Istanbuli traditsioonilistest sümbolitest. Tulbid kasvasid Kesk-Aasia steppides ning sajandeid tagasi toodi need siia Iraanist. Oli eelistatuim ja kultiveerituim lill kuni tulbiarmastusest sai lausa maania. Ottomanide valitsemise ajaloos on isegi oma nn. Tulbiperiood. Siit jõudsid lilled 16.saj. Belgia kaudu Euroopasse, alul Inglismaale ja Hollandisse.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA JUURES (Terminali parempoolses osas, check-ini laudade nr 14-15 vastas) kl. 10.30 Otselend Tallinn-Istanbul kl. 12.30-15.50 (NB! kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Transfeer hotelli. Istanbul on maailma linnade ema – tal on väärikust ja suursugusust, siin on tehtud maailma ajalugu. Istanbul on Türgi kultuuri, majanduse ja ajaloo süda. Kuskil ei tule selle rahva rikkus elavamalt esile kui siin, võluvas linnas, mis on end sisse seadnud kahes maailmajaos – Euroopas ja Aasias. Üle Bosporuse väina kaarduvad sillad ühendavad sõna otseses mõttes ida ja läänt. Istanbuli värvikas ja suurejooneline ajalugu peegeldub vastu kõikjalt: uhked mošeed, sultanipaleede toredused ja luksused, minaretid, iidsed varemed, freskodega kaunistatud kirikud, kõrgete vürtsi-kuhjadega turud... Istanbul on linn, millele pühendatakse aega, tema ilusse süvenetakse ning võlusid osatakse nautida ja hinnata. Majutus kõik 4 ööd hea asukohaga vanalinna ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Alustame päeva Türgi valitsejate Topkapi palee külastusega. Hiiglaslik sultaniresidents, mis viitab jõukusele, naudingutele ja intriigidele. See olmekultuuri silmapaistev näide on pea kohustuslik vaatamisväärsus. Juveelidega ehitud valitsusruumid, purskkaevudega aiad ja sajandeid võõrale silmale suletud maailm – haarem, kus teeme ringkäigu sultani haareminaiste, laste ja sultani isiklikes eluruumides. Jalutuskäik Istanbuli vanimas linnajaos Sultanahmetis, ajaloolise Bütsantsi Konstantinoopoli südames. Siin kõrgub Hagia Sofia – Püha Tarkuse kirik. Alates valmimisest 537.a. keiser Justinianuse valitsemisajal on see olnud üks kristliku maailma suuremaid ja tähtsamaid kirikuid. Võlve projekteerides said Bütsantsi arhitektid hakkama võimatuga – massiivne konstruktsioon näib kiriku kohal otsekui hõljuvat. Samas loovad kivide soe toon ning mosaiikide delikaatne sära selles hiiglaslikus hoones omamoodi intiimse atmosfääri. Hagia Sophia muudeti kristlikust pühakojast mošeeks 1453. a, kui osmanid eesotsas oma noore väejuhi, sultan Mehmet II, olid vallutanud Bütsantsi pealinna Constantinopolise ja teinud sellega lõpu 1500 aastat kestnud Rooma impeeriumile. Lõunapaus. Tänaseni on osaliselt säilinud hipodroom, mille 324. a. eKr rajas Bütsantsi keiser Constantinus Suur. Hipodroomi mõõtmed olid tõeliselt muljetavaldavad: 450 m pikkune ja 130 m laiune hipodroom mahutas oma tribüünidel korraga kuni 100 000 pealtvaatajat. See oli pidulike protsessioonide, hobuste ja kaarikute võiduajamiste ning linnakodanike meelelahutuspaik. Hagia Sofia kui täiusliku ehitise olemasolu sai väljakutseks 17.saj. valitsenud Ahmet I jaoks, kes andis käsu ehitada veel suurem ja uhkem mošee. Nii seisabki Sultanahmeti väljakul Sinine mošee, mis on üks kaunimaid mošeesid maailmas. Hoone ilu avaneb eelkõige selle interjööris, kus esmakordselt Ottomani impeeriumi ajaloos kasutati pühakoja siseruumide kaunistamisel kuulsaid Izniki kahhelplaate. Nende valdavalt sinise värvitooni järgi on saanud mošee oma rahvapärase nime – Sinine mošee. Seistes kuue minareti vahel õhuliste võlvide all näeme 260 värvilisest aknast veiklevat valgust ja Izniki kahhelkivide hõõgust. Astume sisse ka Yerebatan Saray Sarnicisse ehk Basilica Cisterni, mis rajati selleks, et rahuldada teiselpool hipodroomi asunud Suure Palee kasvavaid veevajadusi. 9800 m² pindalaga kaunilt valgustatud hiigelrajatis on äärmiselt muljetavaldav ja võimas, ega seda asjata maa-aluseks paleeks ei kutsuta. Sambad ja peenelt välja töötatud võlvid, mis peegelduvad virvendavas vees, muudavad selle paiga põnevaks ja kummaliseks. Teeme jalutuskäigu Gülhane parki, kuhu eelmisel aastal oli Tulbifestivaliks istutatud 1 379 tuhat tulpi. See on aeg kui kõik Istanbuli pargid ja väljakud on tulpidest vaipadega kaunistatud, linn muutub eriti värviliseks.

3. päev

Hommikusöök. Sõidame trammiga üle Kuldsarve lahe ja funikulööriga Taksimi linnossa. Naudime Istiklali tänavamelu ja kaunist arhitektuuri, mille üheks säravamaks täheks on legendaarne Cicek Pasaj (Lillepassaž). See oli algselt luksuslik teatrimaja, nüüd Istanbuli kõige šikimate kohvikute, restoranide, veinimajade ja butiikide asupaik. Näeme ka Kalaturgu. Meie teele jääb ka Veneetsia neogooti stiilis St. Antonio di Padua katedraal, mis on Istanbuli suurim katoliku kirik. Edasi jalutame alla Galatasse, vana nimega Pera, mis oli juutide, genualaste ja veneetslaste linnaosa. Teeme lugematul hulgal sikk-sakke, et saada aimu, kui kirju ja multikultuurne on see linnaosa. Galata torni ümbruses asub ka Prantsuse kvartal ehk La Rue Francaise ja juudikvartal. Näeme Galata torni, mis on oma 63-meetriga üks Istanbuli kõrgemaid torne. Jõuame Galata sillani ja sealt sõidame trammiga Istanbuli paljukiidetud Suure turuni (Bazaar). Vaba aeg lõunasöögiks ja šopinguks. Suur turg oma maalitud võlvkaarte all on idamaine küllusefantaasia. Turu katusega kaetud maa-alal on 65 tänavat ja 18 erakordset purskkaevu. Peale turgu võivad soovijad end kosutada kuulsas 16. saj. ehitatud türgi saunas – Cemberlitase hamamis (türgi saunas, giid jagab enne soovitusi). Saunast tagasi hotelli saate tulla kas trammiga või jalgsi.

4. päev

Hommikusöök. Vaba päev Istanbulis. Soovijatel on võimalus minna linnaekskursioonile hop on hop off bussiga (ring on umbes 3,5 tundi, sõidab ka Aasia poolele, bussis kõlaritest jutt inglise, saksa või vene keeles). Aeg muuseumide külastuseks, millest parimaks peetakse Arheoloogiamuuseumi oma maailmatasemel koguga. Võimalus külastada ka Egiptuse turgu ja kaubanduskeskusi. Eriti ilusaks muutub Istanbul õhtul kui Bosporuse kallastel süttivad tuled, mis valgustavad kallastel paiknevaid imekauneid ottomaniaegseid puust villasid – yali’sid. Need meenutavad elegantseid aegu, mil suursugusesse idalinna saabus Orient Express rahakate seiklejatega. Soovijatele laevareis Bosporusel koos õhtusöögiga (ettetellimisel, lisatasu eest).

5. päev

Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Otselend Istanbul-Tallinn kl. 14.25-17.35 (NB! kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND: 
559 € korduvreisija soodushind 

589 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 31.12.2017.

HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Tallinn,
  • lennujaamamaksud 103 € (17.05 2017. a. seisuga, võivad muutuda),
  • transfeer lennujaam-hotell-lennujaam,
  • trammipiletid,
  • öömaja Istanbuli vanalinnas ***hotellis koos hommikusöögiga (2-sed toad),
  • kohalik litsenseeritud giid kahel päeval,
  • Türgi kultuuri ja keelt valdav suurte kogemustega eestikeelne giid-grupijuht ja ekskursioonid.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • sissepääsud 2. päeva ekskursioonidel 33 € (2017. a. seisuga) (Topkapi palee koos haaremiga, Hagia Sophia, Basilica Cisterni),
  • laevasõit, show ja õhtusöök Bosporuse väinal 49 € (2017. a. seisuga).

KAASA: EV pass kehtivusega vähemalt 6 kuud peale reisi (ID-kaardiga Türki ei pääse).

Lendudel teenindab Turkish Airlines. Pardal pakutakse tasuta einet ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud kaasa võtta 30 kg tasuta pagasit. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga kuni 8 kg.
Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Türgi saun – Cemberlitas hamam   115 TRY
Hop on hop off buss 30 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles